جوهر حکم مدیریتی که ۲۴ ساعت پس از انتصاب رنگ باخت خبرگزاری علم و فناوری - جوهر حکم مدیریتی که ۲۴ ساعت پس از انتصاب رنگ باخت
سیطره جریان‌های سیاسی دامنگیر آموزش و پرورش مازندران

جوهر حکم مدیریتی که ۲۴ ساعت پس از انتصاب رنگ باخت

حکم مدیریتی رئیس آموزش و پرورش بابل پس از ۲۴ ساعت لغو شده و تعبات آن دامنگیر وزیر آموزش و پرورش شد.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، سه روز پیش مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در حکمی جوادی بورا را به سمت رئیس آموزش و پرورش بابل منصوب کرد.

این مدیر پس از یک روز فعالیت در این سمت، از روز گذشته با لغو حکم مدیریتی مواجه شده است.

هنوز درباره دلائل اصلی لغو حکم مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان بابل مطالبی منشتر نشده است.

پیش از انتصاب جوادی بورا مدیریت این مجموعه به صورت سرپرستی و توسط معاون آموزش و پرورش استان مازندران هدایت می‌شد.

اسفندیار نظری در پیگیری خبرنگار علم و فناوری درباره حاشیه‌های به وجود آمده در ارتباط با لغو حکم مدیر جدید آموزش و پرورش بابل ترجیح داد که صحبتی نکند.

وی با اعلام اینکه در روزهای آینده درباره این موضوع صحبت می‌کنم به مکالمه تلفنی خویش با خبرنگار ما پایان داد.

اما به نظر می‌رسد که دخالت یکی از نمایندگان مجلس دربابل باعث لغو حکم مدیریتی رئیس آموزش و پرورش بابل شده است.

با توجه به فعالیت دو نماینده مجلس در شهرستان بابل، حسین نیازآذری خواستار ورود وزیر آموزش و پرورش نسبت به دفاع از حیثت آموزش و پرورش شده است.

اظهارات حسین نیاز آذری که در برخی از رسانه‌های استان مازندران منتشر شده خطاب به وزیر آموزش پرورش با ابراز تاسف از اتفاقات مرتبط با لغو حکم یک‌روزه مدیر تازه منصوب و معارفه شده آموزش و پرورش این شهرستان از وزیر آموزش و پرورش خواست با حیثت فرهنگیان بازی نکند.

وی با اعلام اینکه بی‌ثباتی مدیریتی آموزش و پرورش شهرستان بابل محصول ناکارآمدی وزیر آموزش و پرورش است و ایشان باید در خانه ملت پاسخگو باشد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با عذرخواهی از فرهنگیان، دانش‌آموزان و خانواده‌های دانشگر شهرستان بابل به‌دلیل بی‌تدبیری وزیر آموزش و پرورش از رئیس‌جمهور خواست با مقدرات این شهرستان بازی نشود.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناروی از استان مازندران، لغو حکم مدیر پیشین آموزش و پرورش بابل هم حاشیه‌های بسیار جدی داشت که پس از آن مدیران آموزش و پرورش مازندران برای سرپوش گذاشتن بر حاشیه ایجاد شده اسفندیار نظری را به عنوان سرپرست آموزش و پرورش بابل معرفی کردند، پس از چهار ماه فعالیت نظری آموزش و پرورش استان بنای معرفی مدیر جدید را در دستور کار خویش قرار داد که در حال حاضر با مخالفت یکی از نمایندگان مجلس مواجه شده و حکم جوادی بورا پس از معارفه لغو شده است.

با توجه به تلاش‌ها برای دور نگه داشتن آموزش و پرورش از فشارهای  و جریانات سیاسی به نظر می‌رسد که به صورت عملیاتی شایسته سالاری در این نهاد ارزشمند تا حدودی رنگ باخته است و حکمرانی جریانات سیاسی در نهادهای آموزشی پایانی ندارد.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵:۱۷

شناسه خبر: 75655

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۲ نظر
۰ مخالف          ۰ موافق
دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۶:۴۷

چرا دستگاههای اطلاعاتی که گوش و چشم نظام هستند نسبت به رفتار نماینده بابلی و دفتر کاریش در حال عزل و نصب در شهرستان بابل هستند از حیثیت نظام دقلع نمی کنند و به مقامات عالی رتبه کشور گزارش نمی کنند بهرحال یکی باید در مقابل این رفتار غجیب که نوعی نفوذ هست مقابله کند حتی این نماینده قایل صوتی تهدید کردن یک رئیس اداره را در فضای مجازی شنیدند

علي احمدي
۱ مخالف          ۰ موافق
چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰:۱۸

مدير جديد در حد اموزش وپرورش بابل نبود

اشتراک گذاری مطالب