تولید خوراک زنبور عسل با استفاده از عصاره گل زعفرا خبرگزاری علم و فناوری - تولید خوراک زنبور عسل با استفاده از عصاره گل زعفران/کیک گرده
دستیابی به فرمولاسیون جدید خوراک زنبور عسل توسط محقق بیرجندی

تولید خوراک زنبور عسل با استفاده از عصاره گل زعفران/کیک گرده

شرکت فراورده‌های کندوی چوبی کویر با ارائه فرمولاسیون جدید خوراک فصلی (کیک گرده بهاره، تابستانه، پاییزه و زمستانه) کیک عسل ویتامینه و شربت گرده ویتامینه را برای زنبور عسل تولید و اختراع کرده است و همچنین خوراک زنبور عسل حاوی عصاره گل زعفران برای اولین بار توسط این شرکت تولید شده است. تمامی محصولات شرکت به صورت صد در صد توسط زنبور استفاده می‌شود و فاقد پسماند است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی؛ سعید محسنی نیک مخترع و نخبه بیرجندی دارای ۱۸ سال سابقه پرورش زنبور عسل در نقاط مختلف ایران و اولین و تنها دارنده مدرک اصلاح نژاد و تلقیح مصنوعی ملکه زنبور عسل در خراسان جنوبی می‌باشد. وی به مدت ۸ سال در زمینه تولید و تأمین خوراک زنبور عسل در فصل‌های مختلف سال تحقیق کرده است و براساس تجربه و مطالعه حجم زیادی از مقالات علمی موفق به تولید خوراک فصلی و شربت ویتامینه زنبور عسل با فرمولاسیون جدید شد. این محقق برای توسعه و ارائه محصولات خود شرکت فرآورده‌های کندوی چوبی کویر را در آذر ماه ۱۳۹۶ ثبت نمود.

وی در مصاحبه با خبرگزاری علم و فناوری بیان کرد؛ زنبورهای عسل مانند هر حیوان دیگر، نیاز به عناصر حیاتی برای بقا و تولید مثل دارند. زنبور عسل نیاز به کربوهیدرات‌ها (قندها در شهد یا عسل) به عنوان یک منبع انرژی، اسیدهای آمینه (پروتئین گرده)، چربی (اسیدهای چرب، استرول‌ها)، ویتامین‌ها، مواد معدنی (نمک) و آب دارد. علاوه بر این، نسبت صحیح این مواد مغذی برای زنده ماندن و رشد زنبور عسل از اهمیت مهمی برخوردار است.

زنبور عسل در یک محیط طبیعی می‌توانید تمام مواد مغذی خود را از طبیعت به دست آورد. عدم تنوع در مواد غذایی برای زنبور عسل می تواند مشکل ساز باشد. رژیم غذایی چند گلی نسبت به تک گلی از ارزش بیشتری برخوردار است. در مواقع کمبود گل در طبیعت نیاز زنبور عسل به کربوهیدرات ها را می توان از طریق تغذیه دستی با شربت شکر تامین کرد. اما در صورتی که منابع تامین پروتئین و سایر مواد مغذی را در اختیار نداشته باشد، برای مدتی طولانی و حتی زمستان گذرانی نمی‌تواند به زندگی خود ادامه دهد، پرورش نوزادان کاهش یافته و طول عمر زنبورها کم می‌شود که در نهایت جمعیت کلنی کاهش یافته و کندو با خطر جدی روبرو می‌شود.

وی مهم‌ترین ویژگی‌ها و مشخصات فنی این محصول را به صورت زیر بیان کرد:

۱-محصول ما برای فصل های مختلف سال فرمول متفاوتی دارد و عملکرد و تاثیر آن بر روی کلنی زنبور عسل نیز متفاوت است .

۲- محصولات ما کاملا از مواد طبیعی ساخته شده است  و از ترکیبات شیمیایی در تولید آنها استفاده نشده است.

۳-دانش فنی استفاده شده در تولید محصولات منحصر به فرد است و در حال حاضر هیچ یک از شرکت های حاضر توانایی تولید محصولات را با این کیفیت و قیمت ندارد. در ساختمان تجهیزات مورد استفاده در تولید هم توسط اینجانب به منظور عملکرد بهتر تغییراتی ایجاد شده است .

۴- فرمولاسیون محصولات به نحوی است که آنالیز شیمیایی ، عطر و طعم و رنگ عسل و دیگر محصولات کندو را دستخوش تغییرات قرار نمی­دهد چون تمامی محصولات به دلیل فرمول خاص وارد سیستم هضم و جذب زنبور عسل می شود و در عسل وارد نمی‌شود.

۵- محصول ما نسبت به محصولات مشابه خارجی کیفیت بسیار بالاتری دارد و به دلیل اینکه مواد اولیه محصول ما از داخل کشور تامین می شود و صد در صد بومی است زمینه صادرات آن به کشور های مختلف وجود دارد. 6 عدد از محصولات ما برای اولین بار در ایران و جهان تولید شده است که در مرحله ثبت اختراع می باشد.

محسنی نیک در توضیح کاربرد این محصول نیز موارد زیر را معرفی نمود:

۱- تامین غذای بهار، تابستان، پاییز و زمستان کلنی زنبور عسل.

۲-تامین اسید آمینه های ضروری، ویتامین‌ها، مواد معدنی و عناصر کمیاب زنبور عسل.

۳-افزایش ذخیره چربی و پروتئین بخش پوستی و کیتینی زنبوران عسل.

۴-تحریک ملکه زنبور عسل به تخم ریزی بیشتر و با کیفیت‌تر.

۵-افزایش ۵ تا ۷ برابری میزان تولید محصولات به دست آمده از کندو از قبیل (عسل، گرده، ژل رویال و ...) بدون ایجاد تغییر شیمیایی در رنگ و عطر و تحلیل این محصولات.

در پایان این محقق از علاقه مندان به سرمایه گذاری در صنعت زنبور عسل دعوت به همکاری نمود.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰:۲۸

شناسه خبر: 75658

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب