گفتگو با مخترع کانکس تاشو در ایلام:

اختراع و نوآوری می تواند زمینه‌ساز کارآفرینی و اشتغال زایی باشد

بهروز نیازیان مخترع ایلامی: اختراع و نوآوری می تواند زمینه‌ساز کارآفرینی و اشتغال زایی در قالب شرکت های دانش بنیان کوچک باشد که در صورتی که با دید روشن و حذف محدودیت ها همراه باشد می‌توان با همکاری و تعامل نخبگان و دستگاههای استان نقش مهمی در تولید و اشتغال کشور ایفا نمود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام ، بهروز نیازیان از نخبگان علمی سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان ایلام است که در جدیدترین اختراعات خود کانکسی طراحی نموده که ضمن حمل آسان ، قابلیت های بسیار شگرفی را در خود جای داده است .

وی ، در مراسم رونمایی از کانکس تاشو که ظهر امروز(  شنبه 13/11/97 ) درمراسم افتتاحیه  نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در استان ایلام دایر شد عنوان کرد : کانکس تاشو ازجدیدترین اختراعات علمی ایشان است که با همکاری و حمایت مالی دو نهاد سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام و پارک علم و فناوری استان طراحی و تولید شده است .

نیازیان ، در خصوص اختراع جدید خود ابراز داشت : این کانکس از جنس بسیار سبک ساخته شده که استحکام کافی در مقابل سرعت باد و نفوذ باران را دارد و با توجه به امکانات طراحی شده در داخل کانکس ، براحتی می توان تمام امکانات ضروری مانند برق ، پنل خورشیدی و..  را در آن نصب نمود .

وی ادامه داد : کانکس تولیدی دارای دو قسمت قرینه است که قابلیت تاشوندگی را داشته و به راحتی در صندوق خودروهای شخصی جاسازی خواهد شد .

مخترع بسیجی اهل استان ایلام با بیان اینکه کف کانکس نیز از جنس مرغوب و تاشونده ساخته شده است اظهار کرد :  ابعاد کانکس 8 متر و در ارتفاع دو متر ساخته شده که نمونه اولیه آن ۷۰ کیلوگرم است و اگر به تولید انبوه برسد وزن آن به کمتر از 40 کیلوگرم خواهد رسید.

بهروز نیازیان اظهار کرد : این کانکس می تواند کمک شایانی به زلزله زدگان و سایر نهادهای امدادی از جمله نیروی انتظامی ، بهداشت و درمان و اکیپ های صحرایی ،اسکان توریست های مسافرتی داشته باشد  چراکه نسبت به سایر کانکس های موجود در بازار ، از لحاظ وزن ، ضخامت و جنس از مزیت های برتر و بهتری برخوردار است.

عضو خانه نخبگان بسیج استان ایلام ، در بخش دیگری از اظهارات خود با تقدیر از حمایت های سازمان بسیج علمی  و پژوهشی و فناوری و پارک علم و فناوری استان اظهار کرد : مخترعان بسیاری در استان و کشور همواره پای کار هستند که  به دلیل نبود حمایت‌های لازم ، قادر به  تجاری‌سازی  ایده های خود نشده اند .

وی در پایان اظهارات خود خاطرنشان کرد: اختراع و نوآوری می تواند زمینه‌ساز کارآفرینی و اشتغال زایی در قالب شرکت های دانش بنیان کوچک باشد که در صورتی که با دید روشن و حذف محدودیت ها همراه باشد می‌توان با همکاری و تعامل نخبگان و دستگاههای استان نقش مهمی در تولید و اشتغال کشور ایفا نمود.

گفتنی است نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی استان ایلام در ایام دهه فجر همه روزه در دو نوبت صبح و عصر پذیرای علاقمندان خواهد بود.

انتهای پیام/ ن

زمان انتشار: شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۷:۱۳

شناسه خبر: 75739

مطالب مرتبط :
دانشگاه علم و فرهنگ

آشنایی با دانشگاه علم و فرهنگ؛

هدف دانشگاه علم و فرهنگ ایجاد محیطی برای اشتغال فارغ التحصیلان

دانشگاه علم و فرهنگ با اتکا به کارآفرینی و اشتغال زایی سعی در کاهش بیکاری در کشور را دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب