راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در هرمزگان/رفع کمب خبرگزاری علم و فناوری - راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در هرمزگان/رفع کمبودهای زیرساخت فناوری
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عنوان کرد

راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در هرمزگان/رفع کمبودهای زیرساخت فناوری

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سفر به بندرعباس از راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از هرمزگان، دکتر سورنا ستاری ظهر امروز در نشست با فناوران و شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری در بندرعباس با تاکید بر اینکه همه باید برای توسعه کارآفرینی و رونق کسب و کار تلاش و کمک کنند، اظهار کرد: این وظیفه همه از جمله مسئولان و فناوران است تا کسب و کار رونق گیرد.

وی با بیان اینکه تامین زیرساخت ها برای توسعه فناوری و کسب و کار مهم است، گفت: کمبودهای زیرساخت فناوری در هرمزگان باید مرتفع و ساختمان برج فناوری هم باید زودتر تکمیل تا شرکت ها در این برج استقرار یابند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص یارانه تسهیلات و ضمانت نامه ها برای فناوران‌ابراز داشت: تسهیلات لازم را در اختیار فناوران قرار می دهیم اما رقمی که ما در این شرایط اختصاص می دهیم نمی تواند مشکل تمامی فناوران را مرتفع کند.

به گفته ستاری، تاکید بر این است که هر چه سریعتر صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی در هرمزگان راه اندازی شود تا مشکلات در ارائه تسهیلات و  تامین ضمانت نامه های فناوران و شرکت های دانش بنیان مرتفع گردد.

این مسوول ادامه داد: تا مادامی که صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی در هرمزگان راه اندازی نشود مشکلات تامین مالی فناوران وجود خواهد داشت.

ستاری در بخش دیگری از سخنانش به سایر تسهیلات برای شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: علاوه بر تسهیلات مالی، تسهیلات دیگری برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده است که از جمله آن می توان معافیت سربازی، بیمه، مالیات و...اشاره کرد.

 دکتر علی فتی رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان، نیز در ادامه طی گزارشی از روند فعالیت پارک علم و فناوری هرمزگان اظهار کرد: شرکت های فعال   دانش بنیان و فناوران پارک علم و فناوری در هرمزگان فعالیت دارند که به دلیل نبود فضای استقرار و کارگاهی با هزینه شخصی فضای کارگاهی را برای خود در خارج شهر تامین کرده اند که امیدواریم با راه اندازی برج فناوری بتوان بخشی از امکانات برای فناوران تامین شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶:۳۵

شناسه خبر: 76141

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب