دومین دوره مسابقات رباتیک ربونیو در گیلان برگزار می شود

دومین دوره مسابقات رباتیک ربونیو با هدف پرورش خلاقیت و ابتکار در بین نسل های جوان و نوجوان در گیلان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان؛ دومین دوره مسابقات رباتیک ربونیو ویژه دانش آموزان و دانشجویان استان گیلان در تاریخ ششم اردیبهشت ماه سال 1398، در سالن ورزشی شهرستان رشت برگزار می شود.

این دوره از مسابقات با همکاری سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری، بسیج دانش آموزی، بنیاد ملی نخبگان، اداره کل آموزش و پرورش، و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان و نیز سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، شهرداری رشت، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه گیلان برگزار می شود.

در دومین دوره از مسابقات رباتیک ربونیو شرکت کنندگان در موضوعات نجات تخم مرغ، ربات جنگجوی مقدماتی و پیشرفته، ربات فوتبالیست، اختراعات و ابتکارات، برنامه نویسی، استارت آپ، سازه های ماکارونی و موشک آبی به رقابت می پردازند.

اسماعیل دلخوش مسئول خانه نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری گیلان درباره اهداف برگزاری این دوره از مسابقات گفت: مهمترین هدف این رقابت ها پرورش خلاقیت و ابتکار در بین نسل های جوان و نوجوان کشورمان به منظور هدایت آنها در مسیر توسعه فناوری های مدرن است.

وی با بیان اهمیت گسترش مسابقات و لیگ های رباتیک در سطح کشور افزود: لازم است علاقمندی نسل های جوان به حوزه های فناورانه توسط نهادها و مراکز علمی هدفمند سازی شود تا شاهد آینده ای درخشان برای ایران اسلامی در این زمینه باشیم.

دلخوش در ادامه به نقش دانش رباتیک در تسهیل زندگی روزمره بشر پرداخت و گفت: ربات های مورد استفاده در صنایع مختلف از جمله خودروسازی و نیز ربات های دقیق و سریع مورد استفاده در پزشکی نمونه ای از کاربردهای دانش رباتیک در سطح جامعه امروز است.

وی با تاکید بر لزوم توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه رباتیک خاطرنشان کرد: رباتیک یک فناوری نوین دانش بنیان و برخوردار از ظرفیت های داخلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور است.

دلخوش در پایان با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز اولین دوره مسابقات رباتیک ربونیو در سال 95 تصریح کرد: امید است شاهد افزایش بیشتر سطح کمی و کیفی دومین دوره این مسابقات در سال آتی باشیم.

انتهای پیام/

 

 

زمان انتشار: دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۲:۲۶

شناسه خبر: 76332

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
امیررضا امیدی
۰ مخالف          ۱ موافق
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۱:۱۵

سلام اگه دومین دوره از روبونیو قراره اردیبهشت یعنی 1 ماه دیگه برگزار بشه پس چرا فعلا خبری ازش نیست و سایتی برای قوانین و ثبت نام وجود نداره؟ حتی خود سایت www.robonew.ir و کانال تلگرامی روبونیو اشاره ای به دوره جدید مسابقه ندارن ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

اشتراک گذاری مطالب