برگزاری دوره مقدماتی لیگ علمی بین‌المللی پیشگامان خبرگزاری علم و فناوری - برگزاری دوره مقدماتی لیگ علمی بین‌المللی پیشگامان ایران اسلامی (پایا)/بزرگ‌ترین مسابقه گروهی در جهان اسلام
دوازدهمین دوره لیگ علمی پایا؛

برگزاری دوره مقدماتی لیگ علمی بین‌المللی پیشگامان ایران اسلامی (پایا)/بزرگ‌ترین مسابقه گروهی در جهان اسلام

بزرگ‌ترین مسابقه گروهی در جهان اسلام با هدف تقویت دانش‌آموزان در تبدیل علم به عمل و تغییر نگرش دانش‌آموزان از صرف دانش محض به دانش عملی و میان‌رشته‌ای برگزار گردید.

به نقل از خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی؛ مرحله مقدماتی دوازدهمین دوره لیگ علمی پایا صبح امروز برگزار شد. در این دوره از مسابقات ۴۷۵ دانش‌آموز دختر و پسر در قالب ۹۵ تیم از شهرستان‌های سطح استان با هم به رقابت پرداختند. شرکت‌کنندگان در این دوره دانش‌آموزان پایه‌های ششم، هفتم، هشتم و نهم در رشته علوم پایه، دانش‌آموزان پایه دهم در رشته‌های علوم ریاضی، تجربی و انسانی، دانش‌آموزان پایه یازدهم در رشته‌های پژوهشی و علوم کامپیوتر بودند. در یازدهمین دوره این مسابقات دانش‌آموزانی از کشورهای سنگال، انگلیس، بوسنی، افغانستان، تانزانیا، عراق، لبنان، هندوستان و بحرین حضور داشتند.

این آزمون در سه مرحله مقدماتی (شهرستان‌ها)، نیمه‌نهایی (استانی) و نهایی (بین‌المللی) همزمان به صورت کشوری برگزار می‌گردد که مرحله مقدماتی در تاریخ ۱۶/۱۲/۹۷، نیمه‌نهایی در تاریخ ۱۲/۰۲/۱۳۹۸ و نهایی دهه سوم مرداد ماه ۹۸ است.

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸:۴۶

شناسه خبر: 76570

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
ابوالفضل همت
۵ مخالف          ۵ موافق
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸:۴۶

نتایج دوازدهمین دوره مسابقات چه زمانی اعلام می شود

اشتراک گذاری مطالب