سفره پهنای باند اینترنت به روستاهای مازندران می‌رسد خبرگزاری علم و فناوری - سفره پهنای باند اینترنت به روستاهای مازندران می‌رسد
مدیرکل ICT مازندران:

سفره پهنای باند اینترنت به روستاهای مازندران می‌رسد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران از توسعه بستر فیبر نوری در روستاهای مازندران و دسترسی به اینترنت پرسرعت در این مناطق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، یداله طهماسبی در جلسه شورای مدیران فناوری اطلاعات استان، اظهار کرد: بستر فیبر نوری در بیش از 10 هزار کیلومتر مازندران عملیاتی شده است.

وی با علام اینکه نیاز مشترکین تلفن همراه از صوت به دیتا تغییر یافته، پایداری و سرعت دسترسی به اطلاعات مهمترین درخواست مشترکین است، تصریح کرد: ارتقا بسترهای ارتباطی در مناطق کمتر توسعه یافته روستایی و کاهش شکاف دیجیتالی در این مناطق را جز سیاست ها و الویت های وزارت ارتباطات است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران، خاطر نشان کرد: بیش از 350 کیلومتر فیبر برای روستاها در قالب پروژه USO برای بهره مندی مشترکین این مناطق در برنامه کاری قرار دارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از ظرفیت‌های  ایجاد کسب و کار نوین در حوزه‌های مختلف از قبیل گردشگری، کشاورزی، مشاغل خانگی در مناطق روستایی مازندران، قرار دارد، گفت: برخورداری این مناطق از بسترهای جدید ارتباطی را یکی از اصلیترین نیازها  برای ایجاد اشتغال است.

طهماسبی با اعلام اینکه توسعه بستر فیبر نوری در سه فاز عملیاتی می‌شود، گفت:روستاهای شهرستان های گلوگاه، آمل و ساری برای فاز نخست این طرح با برآورد 141 کیلومتر در مرحله بعد عملیاتی شده و در فازهای بعدی سایر شهرستان‌ها در برنامه کاری قرار می‌گیرد.

وی یکی از مزیت‌های این طرح را افزایش پایداری شبکه، اعلام کرد و گفت: با این اقدام اپراتورها سرویس‌های باکیفیت تر و بهتری را به مردم ارائه می‌دهند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 76732

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب