خبرگزاری علم و فناوری

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان :

تعطیلی مدارس در برخی از نقاط استان/تخلیه ۳ روستای شهرستان فاریاب/مردم از سفرهای برون شهری خودداری کنند

بارش رحمت الهی از روز گذشته در نقاط مختلف استان کرمان آغاز شده است و به دلیل بارندگی سه روستا در شهرستان فاریاب تخلیه و مدارس در برخی از نقاط مختلف استان تعطیل شده اند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمان؛ بارش رحمت الهی از روز گذشته در نقاط مختلف استان کرمان آغاز شده است. که به دلیل بارش و بر اساس اطلاعیه اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان تمامی مدارس در شهرستان های انار، رفسنجان، بردسیر، بافت، رابر، زرند و ارزوئیه و همچنین مدارس نواحی ۱ و ۲ شهر کرمان  امروز یکشنبه ۲۵ فروردین ماه ۹۸ تعطیل اعلام شد.

تخلیه ۳ روستای شهرستان فاریاب به دلیل بارندگی

مجید سعیدی مسئول مدیر کل دفتر بحران استانداری استان کرمان در گفتگو با راه آرمان؛ در این باره گفت: با توجه به بارش های صورت گرفته شورای مدیریت بحران شهرستان ها در حالت آماده باش بودند و اوضاع را رصد داشته اند.

وی با تأکید بر اینکه بارندگی بسیار خوبی را از روز گذشته در نواحی غرب و جنوب داشته ایم، ابراز کرد: از شب گذشته ساعت ۱۲:۰۰ بارندگی شدید در نواحی شمال  استان آغاز و تا کنون مشکل خاصی گزارش نشده است.

سعیدی بیان کرد:  سه روستا از شهرستان فاریاب با توجه به بارندگی روز گذشته مجبور تخلیه شده اند و دو انسداد مسیر داشته ایم که با توجه به تدابیری که از قبل اندیشیده شده بود خوشبختانه تاکنون کمترین خسارت به ما گزارش شده است.

مدیر کل دفتر بحران استانداری استان کرمان در پایان هشدار داد: مردم از نزدیک شدن به مسیرهای سیلابی و معابر آبگرفته شده خودداری کنند تا آسیب کمتری را شاهد باشیم.

بارش باران در نقاط مختلف استان تا پایان امشب

حمیده حبیبی کارشناس مرکز  هواشناسی استان کرمان در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به بارش رحمت الهی در اکثر نقاط استان از روز گذشته اظهار کرد: آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانههای فصلی، سیلابی شدن مسیر ها را پیش رو خواهیم داشت.

وی ادامه داد: بارش باران را دراکثر نقاط استان تا پایان وقت امشب در سطح استان ادامه خواهد داشت و صبح فردا احتمال بارش رحمت الهی در برخی از نقاط جنوب و شرق استان و وزش تند باد لحظه ای را خواهیم داشت.

این مقام مسئول با بیان اینکه بارش تگرگ در نقاط مستعد پیش بینی می شود، تصریح کرد: از نزدیک شدن به بستر رودخانه ها و چرا دام ها در اطراف رودخانه ها خودداری شود؛ چرا که اکثر رودخانه ها احتمال سر ریزی و طغیان خواهند داشت.

حبیبی در پایان خاطر  نشان کرد: از صعود به ارتفاعات خودداری شود چرا که احتمال رعد و برق و وقوع صاعقه وجود دارد.

مسیر ارزوئیه_ حاجی آباد به دلیل طغیان رودخانه مسدود است/ مردم از سفرهای برون شهری خودداری کنند

سرهنگ یوسف نجفی رئیس پلیس راه استان کرمان در گفتگو با خبرنگار راه آرمان در رابطه با آخرین وضعیت راههای استان اظهار داشت : در شمال استان مسیر ارزوئیه_ حاجی آباد به دلیل طغیان رودخانه مسدود است که می توانند از مسیر جایگزین ارزوئیه _وکیل آباد _باغات استفاده کنند.

وی گفت : امروز اکثر محورهای استان درگیر بارندگی هستند و جاده ها لغزنده می باشند .

رئیس پلیس راه استان کرمان خاطر نشان کرد : در جنوب استان به دلیل بارندگی مشکلات بیشتر است .

نجفی ادامه داد : افرادی که می خواهند مسافرت جاده ای داشته باشند باید با نهایت احتیاط این کار را انجام دهند و حدالامکان از سفرهای جاده ای و برون شهری در این شرایط خودداری بکنند .

تمامی شهرستان های استان درگیر بارندگی هستند/مردم از نزدیک شدن به رودخانه ها خودداری کنند

سید علی حاج سیدعلیخانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان در گفتگو با خبرنگار راه آرمان در رابطه با وضعیت راه های استان کرمان اظهار داشت :بارندگی بسیار خوبی را در سطح استان کرمان شاهد هستیم و تمامی شهرستان ها درگیر بارندگی هستند.

وی گفت : در حال حاضر محور روستایی ارزوئیه_وکیل آباد و محور ارزوئیه به حاجی آباد که آب نما دارند به دلیل طغیان رودخانه مسدود هستند .

سید علیخانی خاطر نشان کرد : هم اکنون بقیه مسیرها در استان باز هستند و تردد در آن ها وجود دارد .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان افزود : اما به دلیل بارندگی زیاد مسافران عزیز باید از سفرهای غیر ضروری اجتناب نمایند و اگر سفر ضروری دارند حتما تجهیزات لازم به همراه داشته باشند .

سید علیخانی در پایان اظهار داشت : رانندگان باید حتما با سرعت مطمئنه حرکت کنند و مردم از نزدیک شدن به مسیر ها و محل های سیل و رودخانه ها خودداری کنند .

زمان انتشار: یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲:۲۹

شناسه خبر: 77121

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب