برای اولین در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می شود؛

همایش ملی خانواده، اختلال اتیسم و چالش های همراه

دبیر علمی همایش گفت: از همه کسانی که در حوزه کودک به خصوص کودکان استثنایی، توانبخشی به ویژه اختلال اوتیسم فعالیت دارند، تقاضا داریم که در این همایش شرکت کنند و با ارسال مقاله کیفیت همایش را ارتقا دهند.

دکتر سعید رضایی در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری با اشاره به همایش خانواده، اختلال اتیسم و چالش­ های همراه گفت: اختلال اتیسم یک اختلال مهلک و توان فرسایی است درست که کشنده نیست اما اطرافیان به یژه پدر و مادر فرد مبتلا را زجرکش می­کند.

وی ادامه داد: اتیسم فقط فرد مبتلا را گرفتار نمی­ کند بلکه همه اعضای خانواده را درگیر و دردمند می­کند. در طول سال ها کار و توانبخشی با کودکان استثنایی بویژه کودکان اتیستیک،بیشتر از اینکه از درد و رنج کودک مبتلا متاثر بشوم از مشاهده مشکلات عدیده و گرفتاری­ های متعدد این پدیده متاثر شدم. همواره به این فکر می کردم که چگونه می توان، منظومه ای از مشکلات خانواده های اتیسم را در فضایی که اعلان عمومی است، فریاد زد و گوشه ای از مصائب یومیه این خانواده ها را باز گفت و از کسانی که مسئول، سیاست گذار و متولی رسیدگی به معلولان هستند، پاسخ گرفت،

دبیر علمی همایش خانواده، اختلال اتیسم و چالش های همراه تصریح کرد: برای این منظور نشستی را تحت عنوان خانواده، اختلال اتیسم و چالش های همراه در هفته پژوهش با دعوت از مسئولان سازمان های ذی نقش و همچنین نماینده های مجلس برگزار کردم و خوشبختانه استقبال بی نظیری از سوی همه خانواده ها، درمانگران و کسانی که به نوعی با اتیسم همراه هستند، روبرو شد و در ادامه برای پیگیری مطالب عنوان شده در آن جلسه، با حمایت دانشگاه علامه طباطبائی، همایش ملی خانواده، اتیسم و چالش های همراه تدوین و توسط مسئولان دانشگاه تایید شد و بحمدالله در مدت بسیار کوتاهی که داشتیم کارهای اجرایی همایش بلطف خدا خوب پیش می رود و از همین جا از همه عزیزانی که به نوعی دغدغه افراد کم توان خاصه افراد با اختلال اتیسم را دارند در این همایش شرکت کنند.

دانشگاه علامه طباطبایی مهد نشست های علمی

استادیار دانشگاه علامه طباطبایی با بیان این که برگزاری این همایش دستاوردهایی برای خانواده ها خواهد داشت گفت:مسئولان و کسانی که سیاست گذار هستند و اسناد بالا دستی را تدوین می کنند و خیلی از آن ها که در بطن کار نیستند با شنیدن صحبت ها و بودن در این فضا می توانند بسته های سیاستی و دستورالعمل هایی اجرا و یا اصلاح کنند و خدمات معطوف به هدف را برای خانواده ها ارائه دهند.

وی تأکید کرد: از همه کسانی که در حوزه کودک به خصوص کودکان استثنایی، توانبخشی به ویژه اختلال اوتیسم فعالیت دارند، تقاضا داریم که در این همایش شرکت کنند و با ارسال مقاله کیفیت همایش را ارتقا دهند،با مراجعه به آدرس درگاه همایش   www.asd.atu.ac.ir می توانند ثبت نام و عضو شوند، این همایش امتیاز باز آموزی از نظام روانشناسی را دارد.

مدیرگروه روانشناسی کودکان استثنایی دانشگاه علامه طباطبایی در پایان اظهار داشت: با توجه به استقبال خوبی که از این همایش صورت گرفته ارسال مقاله تا پایان فروردین تمدید شد، این همایش در 9 اردیبهشت ۹۸ اوتیسم برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/ سیده زینب حیدری

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶:۰۱

شناسه خبر: 77146

مطالب مرتبط :
شرط چاپ مقاله برای دفاع از رساله دکتری حذف شد

آنچه یک پژوهشگر برای انتشار مقاله باید بداند

برای انتشار مقالات در مجلات خارجی و یا حتی داخلی فرایندهای خاصی وجود دارد که برخی مواقع تولید کنندگان مقاله مشمول پرداخت هزینه هم می‌شوند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۲ نظر
میناحاند
۰ مخالف          ۰ موافق
چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۲:۱۹

باسلام ببخشیدمیناحامدهمایش خانواده درتاریخ 9اردیبهشت 98 شرکت کرده هنوز هیچ گواهی بذستشون نرسیده ممنون میشم پیگیرباشید

حجت‌ اله نمدی
۰ مخالف          ۴ موافق
چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۹:۵۹

با سلام و احترام بنده بعنوان پدر دارای فرزند اوتیسم از طیف بسیار شدید، از کلیه برگزار کنندگان محترم این همایش ملی و هر فردی که برای آگاهی بخشی و شناخت اوتیسم قدم بر می دارند ، کمال تشکر و قدردانی را دارم. تشکر بویژه از آقای دکتر سعید رضایی بابت واقع بینی شرافتمندانه از مسائل بسیار مهم مربوط به اوتیسم و خانواده های آنان. مشکلات اوتیسم آنقدر زیاد و غیرقابل باور و غیرقابل تحمل است که نیاز می‌باشد ، همه افراد در کل دنیا بخصوص هم وطنان عزیزم با این اختلال مهلک آشنا شوند.

اشتراک گذاری مطالب