اتصال مغز انسان به اینترنت ابررایانه ها

در جدیدترین تحقیقات گروهی از دانشمندان و محققان که در نشریه "مرزهای علوم اعصاب" چاپ شده است ، پیش بینی شده است که با اتصال مغز انسان به اینترنت ابررایانه ها ، پیشرفت های بنیادینی در حوزه کنترل افکار رقم خواهند زد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام ، مغز انسان، یکی از پیچیده ترین سیستم ها در جهان و یکی از کم مصرف ترین سیستم ها محسوب می شود چرا که این توانایی را دارد تا بطور همزمان، هزاران اطلاعات را  از حس گرها دریافت کرده و ضمن تفسیر آنها ، پاسخگوی آنها نیز باشد .

طی نیم قرن گذشته پژوهشگران و محققان دانشگاه‌ها و کمپانی های مختلف دنیا ، تلاش نمودند تا با استفاده از کارایی مغز انسان ، عملکرد هوش های مصنوعی و قطعات سخت افزاری را افزایش بدهند وخوشبختانه در این زمینه به پیشرفت‌های قابل‌توجهی دست یافته اند.

ایلان ماسک در سالهای اخیر در کمپانی نورالینک Neuralink و جانسون در کمپانی کرنل اعلام کرده‌اند که در تلاش برای افزایش قابلیت‌های مغز انسان و اتصال آن به کامپیوتر هستند و شرکت‌های بزرگی همچون آی‌بی‌ام نیز در تلاش برای طراحی سلول‌های عصبی پیشرفته و هوشمند و متصل کردن آن‌ها به مغز انسان‌ها بوده  و در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی نیز پژوهشگران دانشگاه ویتس برای اولین بار موفق شدند ، مغز انسان را به اینترنت متصل کردند.

طبق گفته اندیشمندان هدف اصلی آنها از تولید این فناوری ، محاسبه برخی از حیاتی‌ترین موارد و یافتن پاسخی برای پرسش‌های مهم دانش بشری است و تا به امروز نیز در خصوص این مسئله مهم ، اقدامات و دستاوردهای فراوانی بدست آمده است .

بسیاری از محققان، عامل اصلی محدود بودن سرعت محاسبات را نیروی الکتریسیته اعلام کردند و معتقد بودند که برای جبران کمبود آن نیازمند انرژی الکتریسیته ، معادل 12 گیگاوات هستند.

اما در سالهای اخیر دانشمندان تواستد ابر ابررایانه را تولید نمایند که به آنها کمک می کند که به درک بهتری از تاثیرگذاری بیماری های نورولوژیکی مانند پارکینسون بر اعصاب انسان دست یابند.

با اتصال مغز انسان به اینترنت ابررایانه ها ، پیشرفت های بنیادینی در حوزه کنترل افکار رقم خواهد خورد

در جدیدترین تحقیقات گروهی از دانشمندان و محققان که در نشریه "مرزهای علوم اعصاب" چاپ شده است ، پیش بینی شده است که با اتصال مغز انسان به اینترنت ابررایانه ها ، پیشرفت های بنیادینی در حوزه کنترل افکار رقم خواهند زد.

این محققان علوم اعصاب ،  اعلام کردند در دهه های آتی انسان‌ها قادر به پیوند مغز خود با فضای ابری رایانه ای بوده و قادر هستند با این روش اطلاعات مورد نیاز در زمان واقعی را جمع اوری کنند .

این افراد نخبه ابراز داشته اند که این روش با نام "اینترنت افکار"، شرایط دسترسی به اطلاعات مغز را آسان تر کرده و با اتصال آن به هر ابررایانه ای در کمترین زمان ممکن ،  اطلاعات را جمع آ وری و طبقه بندی می نماید.

گفتنی است بر اساس نظریه دانشمندان این عرصه ، این فناوری  نوین ، ضمن جمع آوری اطلاعات مغز از طریق رایانه، ذهن بشر را به یک "سوپر مغز" تبدیل کرده و می توان اطلاعات و داده های بسیاری را به ان افزود.

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۳:۵۸

شناسه خبر: 77157

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب