فرمانده انتظامی استان کرمانشاه

سکه‌های دوران قاجاریه و صفویه در کرمانشاه کشف شد

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، از کشف ۸۱ عدد سکه نقره با ارزش تاریخی و متعلق به دوران قاجاریه و صفویه در شهر کرمانشاه با تلاش ماموران پلیس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه، سردار منوچهر امان‌اللهی صبح امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: پس از اطلاع پلیس شهرستان کرمانشاه مبنی بر اینکه 2 نفر در محدوده بازار اسلامی مشغول به خرید و فروش سکه‌های قدیمی و تاریخی هستند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: پس از دریافت این گزارش، تیمی از ماموران کلانتری 11 مرکزی در محل حاضر و با استفاده از شگردهای پلیسی و بدون جلب توجه، موفق به شناسایی افراد مذکور که در حال بررسی و ارزیابی سکه‌های قدیمی بودند، شده و نسبت به دستگیری آن‌ها اقدام کردند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: ماموران کلانتری پس از انتقال متهمان به کلانتری و بازرسی از کیف دستی همراه آن‌ها 92 سکه و مقداری گلدان، قندان، استکان و سینی قدیمی که مشکوک به ارزش تاریخی بودند، کشف شد.

امان‌اللهی تصریح کرد: با ارسال اموال کشف شده به اداره‌کل میراث فرهنگی، ارزش و قدمت تاریخی 81 عدد از سکه‌ها تائید و عنوان شد که متعلق به دوره قاجاریه و صفویه هستند.

وی در پایان با اشاره به تشکیل پرونده‌ای در این خصوص، از معرفی هر 2 متهم دستگیر شده به دستگاه قضایی برای سیر مراحل قانونی و صدور حکم لازم خبر داد.

انتهای پیام/م

زمان انتشار: شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷:۴۶

شناسه خبر: 77364

مطالب مرتبط :
علامه مجلسی

مفاخر ایران؛

عالمی بلند آوازه که ناشناخته ماند

او یکی از علمای بزرگ ناشناخته تاریخ است. شصت سال حیات علمی و با برکت وجودش باید بازخوانی شود تا عظمت علمی و اجتماعی او و آثار و برکات زیاد آن شناسائی و مورد استفاده قرار گیرد. او تجدیدکننده علوم اهل البیت (ع) ، احیاگر مذهب تشیع و مدافع موفق حریم ولایت و امامت می باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب