از قدیمی بودن خوابگاه ها تا رضایت نسبی از کیفیت غذا خبرگزاری علم و فناوری - از قدیمی بودن خوابگاه ها تا رضایت نسبی از کیفیت غذا
گزارش خبرگزاری علم و فناوری از هفته خوابگاه ها:

از قدیمی بودن خوابگاه ها تا رضایت نسبی از کیفیت غذا

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با اشاره به قدیمی بودن خوابگاه ها و لزوم تعمیر آنهاگفت : در خصوص کیفیت غذا واقعا نمی توان سلیقه و انتظار ۴۰۰۰ دانشجو را بر آورده ساخت .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان گلستان ؛ دکتر ابوطالب هزارجریبی ظهر امروز یکشنبه 8 اردیبهشت ماه به مناسبت هفته خوابگاه ها در جمع خبرنگاران اظهار کرد : ما دو خوابگاه دختران به ظرفیت 640 نفر و خوابگاه پسران با ظرفیت 700 نفر داریم که هر کدام بیش از 40 سال قدمت دارند و بعضا از وضعیت مناسب خارج شده و باید تعمیر شوند .

هزارجریبی در مورد کیفیت غذا دانشگاه افزود : هیچوقت سلایق 4000 دانشجو یکسان نیست ، مثلا یک سال دانشجویان می گفتند فسنجان را به برنامه غذایی اضافه کنید ، ما این کار را کردیم و فسنجان دادیم ، بعد عده ای گفتند شیرین است و چرا ترش نیست ، هفته بعد ترش درست کردیم ، عده ای گفتند یک بار هم غذای خوب دادید ، دیگر ندادید ، واقعا نمی شود همه طبع ها را یکی دانست و سلایق افراد متفاوت است .

وی با اشاره به اینکه از صبحانه به علت خوابیدن اکثر بچه ها استقبال نمی شود گفت : ما سه نوع ناهار داریم که روزانه بین 1000 تا 1200 پرس سرو می شود و هر پرسی برای ما 12 هزار تومان تمام می شود که ما آن را به قیمت 900 تا 1200 تومان عرضه می کنیم .

وی ادامه داد : در سال گذشته 290 هزار پرس غذا سرو کردیم که هزینه آن در حدود 3 و نیم میلیارد تومان می شود ، در سالهای گذشته خودمان مواد اولیه غذایی را می خریدیم و به پیمانکار می دادیم اما امسال همه چیز را به پیمانکار واگذار کردیم و خودمان نظارت می کنیم که برندهای غذایی مورد نظر ما خریداری شود .

معاون دانشجویی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان خاطرنشان کرد : برای بازسازی سلف هزینه های زیادی کردیم و برای ارتقا سیستم آشپزخانه از سنتی به صنعتی 271 میلیون تومان هزینه شد .

دانشجویان در مورد وضعیت خوابگاه ها و کیفیت غذا چه نظری دارند ؟

در ادامه به سراغ تعدادی از دانشجویان دختر و پسر دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان رفتیم تا نظرات آنها را نیز جویا شویم .

دانشجوی خانم ترم دوم که در خوابگاه حضرت زینب (س) زندگی می کند ، می گوید : از خوابگاه راضی ام اما در مورد غذا باید بگویم برخی اوقات خیلی چرب ، تند و فلفلی است و گاها برنج نامناسب دارد .

دانشجوی پسر ترم 8 از مشهد نیز گفت : از خوابگاه و کیفیت غذا در این چهار سال راضی ام و در مجموع خوب بود .

دانشجوی پسر اهل کرمان ترم 8 می گوید : خوابگاه ما خیلی قدیمی است ، سیستم خنک کننده ندارد ، پنکه ها نیز خراب هستند ، فرش و موکت ها قدیمی است و منشا برخی از این خرابیها قدیمی بودن خوابگاه است که شبیه زندان ساخته شده و با توجه به اینکه در کنار جاده قرار دارد سر و صدا هم زیاد است باید پنجره های دوجداره بزنند تا سر و صدا کم شود .

این دانشجو که کارآفرین نیز بوده نقد دیگری هم داشت ؛ او می گفت زمانی که خودش به تنهایی بیرون از دانشگاه بود توانست کسب و کار راه بیندازد و 5 دانشجوی دیگر را در کار تولید لوستر چوبی مشغول کند که درآمد خوبی هم داشتند . دانشگاه بعد از اینکه فهمید چنین کاری انجام شده از ما خواستن که همین فعالیت داخل دانشگاه انجام شود اما با آمدن ما به داخل دانشگاه دیگر از آن روزها خبری نشد .

دانشجوی دیگر که رشته خاکشناسی می خواند در مورد کیفیت غذا گفت : من چند باری مواد اولیه آشپزخانه را مورد بررسی قرار دادم ، این مواد خوب هستند اما آشپز ماهر نداریم که بتواند یک غذای خوب از این مواد درست کند .

دانشجوی ترم 6 گیاهان دارویی از مشهد نیز چنین گفت : سیستم سرمایشی مناسبی نداریم و پنکه های قدیمی جواب نمی دهد ، خوابگاه مال 40 سال پیش است ، چوبی و پوسیده شده اند اما وضعیت سرویس ها بهتر شده است ، وسایل ورزشی که خراب می شود را زودتر درست کنند ، در مورد کیفیت غذا باید بگویم برخی روزها مثل یکشنبه ، دوشنبه و سه شنبه خوبه ، بعضی روزها مثل شنبه افتضاح است ، در کل به غذا از 5 نمره 3 می دهم .

در ادامه به دانشجوی خانم کارشناسی ارشد شیلات برخوردیم که یکی اهل تهران و دیگری اهل بوشهر بود ، یکی از آنها گفت برخورد برخی مسئولان خوابگاه با من خوب نبود مثلا وقتی من یک مهمان داشتم بابت این مهمان 10 هزار تومان از من گرفتند ، یا اول ترم اتاق 4 نفره می گیریم اما بعدا 5 یا 6 نفره می شویم ، مشکل خنک کننده و سرمایشی هم داریم .

دانشجوی دیگر گفت : چون ما از خانواده ها دوریم انتظار داریم ایام فراغت برنامه های جذابی بگذارند ، در مورد کیفیت غذا نیز برخی ها خوب اند و برخی ها نیز خوب نیستند ، یا اینکه اگر نتوانی ژتون غذا رزو کنی آن روز گرسنه می مانی در حالیکه دانشگاه های دیگر مثل اصفهان اینطور نیست .

دو دانشجوی خانم که یکی اهل بابل و یکی اهل مشهد بود ، آخرین سوژه های ما برای این گزارش جذاب بودند ، این دو نیز گلایه هایی را در خصوص وضعیت خوابگاه و غذا مطرح کردند که عمده آنها روی مباحثی چون خوب نبودن آب شرب خوابگاه ، درد گرفتن معده آنها بعد از صرف غذا ، وضعیت نامناسب خنک کنندگی و کمبود کمد برای جابجایی لباس ها و وسایل شخصی ، وجود روغن نامناسب یا دمبه در کوبیده مطرح شد.

البته این دو نفر از فضای سبز و بزرگی اتاق ها نیز رضایت داشته و تشکر کردند . همچنین در بلوک آنها از اینکه به صورت سوییتی بوده و حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه در دسترس بود ، ابراز رضایت می کردند .

نتیجه :

به نظر می رسد صرف نظر از شرایط روز ، تحریمها و اوضاع نامناسب اقتصادی در دو محور فوق که گزارش ما روی آن استوار بود فعالیتهای خوبی در دانشگاه صورت گرفته که البته کافی نیست .

مشکل عمده و اصلی این دانشگاه قدیمی بودن هر دو خوابگاه پسران و دختران است که نزدیک به 43 سال قدمت دارند و طبعا با استانداردهای جدید و طبع دانشجویان نسل جدید سازگار نیستند و هر چقدر هم امکانات خوب اضافه شود باز چهارچوب اصلی کار قدیمی است .

نکته اساسی دوم اینست که در مورد غذا باید سلیقه های افراد را هم دخیل دانست ، ممکن است یکی غذای چرب دوست داشته باشد و یکی خشک ، یکی خورشت شیرین و یکی هم ترش بنابراین نمی توان از بین این همه دانشجو به یک نظر واحد رسید اما گفت و گو با این تعداد دانشجو به عنوان پایلوت نشان داد در مجموع رضایت نسبی وجود داشته و می توان از 20 نمره 12 داد هر چند که برخی موارد همچون حضور آشپز ماهر می تواند گره گشا باشد .

سومین نکته در خصوص خوابگاه هاست که رضایت بیشتری را در بین دانشجویان نسبت به غذا داراست یعنی در مقابل نمره 12 به غذا می توان نمره 15 به وضعیت خوابگاه ها داد اما مشکل اصلی هر دو خوابگاه سیستم خنک کننده ، سرویس بهداشتی و حمام می باشد که باید متناسب با شرایط روز باشد .

تهیه و تنظیم گزارش : جواد عموزاد

انتهای پیام /

زمان انتشار: یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳:۲۲

شناسه خبر: 77397

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب