نظر جنجالی مهندس مکانیک ایرانی دانشگاه میشیگان درخصوص اتومبیل‌های خودران

محقق ارشد این مطالعه، مهندس ایرانی، مرتضی طیبت، در خصوص خودروهای بدون راننده و سیاسیت های کاهش ترافیک می‌گوید: «اگر ما کارایی‌ها، عملکردها و خطی‌مشی های بهتر را توسعه ندهیم، محتمل‌ترین رخداد این خواهد بود که شاهد افزایش میزان مصرف انرژی می‌شویم.»

می‌دانیم که اتومبیل‌های خودران نویدبخش این موضوع هستند که جاده‌ها ایمن‌تر می‌شوند و زمان بیشتری را انسان‌ها به آرامش اختصاص خواهند داد. به علاوه صرفه جویی در انرژی و کاهش آلودگی هوا نیز موضوعات مهمی به شمار می‌روند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از ساینس‌الرت، مطالعه جدید که توسط جمعی از محققان دانشگاه میشیگان به ویژه مهندس مرتضی طیبت به انجام رسیده نشان می‌دهد که فواید استفاده از اتومبیل های خودران آنگونه که ما گمان می‌کنیم قابل اتکا نیستند.

مهندس مکانیک ایرانی دانشگاه میشیگان: اتومبیل‌های خودران معضل ترافیک را حل نخواهند کرد

آنطور که محققان می‌گویند مشلکل این است که وسایل نقلیه اتوماتیک چنان رضایت بخش و کارا هستند که ما احتمالا ترجیح خواهیم داد بخش عمده‌ای از زمان‌مان را در خودروهایمان سپری کنیم. این یک اثر جانبی بسیار عجیب و غریب خواهد بود.

این مطالعه جدید، که در مجله Applied Energy به چاپ رسیده است، بسیاری از جنبه‌های مثبت یک انقلاب در استفاده از اتومبیل‌های خودران را در نظر گرفته است، اما تیم مطالعاتی هشدار داده است که ما نیاز داریم تا درخصوص محاسبه‌ی چگونگی کاهش جریان‌های ترافیک توسط این وسایل، هشدارتر باشیم.

ساموئل استولپر، یکی از محققین در این‌باره می‌گوید: «پیام اصلی این مقاله این است که سفرهایی که توسط اتومبیل‌های خودران انجام خواهد شد یک چالش جدی را در مورد خطی‌مشی‌های کاهش میزان مصرف انرژی به وجود خواهد آورد.»

محقق ارشد این مطالعه، مهندس ایرانی، مرتضی طیبت، می‌گوید: «اگر ما کارایی‌ها، عملکردها و خطی‌مشی های بهتر را توسعه ندهیم، محتمل‌ترین رخداد این خواهد بود که شاهد افزایش میزان مصرف انرژی می‌شویم.»

یک خودروی خودگردان که همچنین با نام خودروی روباتیک و به‌طور غیررسمی با نام‌های خودروی بی‌راننده و خودروی خودران نیز شناخته می‌شود، نوعی وسیله نقلیه خودکار است که می‌تواند با قابلیّت‌های یک خودروی سنّتی، انسان‌ها را ترابری کند. مانند همهٔ وسایل نقلیّهٔ خودکار، یک خودروی خودگردان قادر است با احساس‌کردن محیط اطراف، خود را در آن ناوبری کند.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶:۵۱

شناسه خبر: 77506

مطالب مرتبط :
۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

کنترل ترافیک به کمک تابلوهای VMS هوشمند ایرانی امکان پذیر شد

۳ شرکت دانش‌بنیان به حوزه تولید تابلوهای VMS و ترافیکی و سامانه‌های هوشمند اعلام نام ایستگاه‌ها ورود کردند تا فناوری‌های کاربردی آن را بومی‌سازی کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب