عضو کارگروه کار آفرینی و اشتغال خانه نخبگان بسیج گیلان

مردم مهمترین رکن رونق تولید ملی و توسعه اقتصادی کشور هستند

عضو کارگروه کار آفرینی و اشتغال خانه نخبگان بسیج گیلان رونق تولید ملی را عامل افزایش رتبه اقتصادی ایران در سطح جهان دانست.

لیلا محمدی در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری در گیلان با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) به سال رونق تولید، تصریح کرد: استقلال سیاسی، بهبود سطح زندگی مردم، گسترش خودباوری ملی، افزایش امید به زندگی، و نیز کاهش جرم و جنایت از مهمترین آثار رونق تولید ملی در کشورمان است.

وی با بیان این که افزایش رونق تولید در کشور پیامدهای جهانی فراوانی به همراه دارد، خاطرنشان کرد: از مهمترین دستاوردهای فراملی رونق گرفتن تولید ملی می توان به الگو شدن نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های بین المللی و همچنین افزایش رتبه اقتصادی ایران در جهان اشاره کرد.

عضو کارگروه کار آفرینی و اشتغال خانه نخبگان بسیج گیلان با تاکید بر لزوم ارائه راهکار‌های عملی و موثر برای رونق تولید ملی از سوی نخبگان، متخصصان و کارآفرینان برتر کشور و نیز بررسی و اجرایی شدن آنها از سوی دولت تصریح کرد: تغییر در محیط کسب و کار به سمت ارتقای تولید، ایجاد فضای رقابت پذیری و مبارزه با قاچاق کالا از جمله این راهکارها هستند.

محمدی با بیان این که رونق تولید قادر به برطرف سازی مشکلات معیشتی مردم است، افزود: با رونق تولید در کشور نرخ بیکاری کاهش و سطح زندگی افراد بهبود می یابد؛ به زبان ساده تر چرخش فعالیت های اقتصادی باعث بهبود زندگی مردم خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در شرایط موجود، برای حل مشکلات اقتصادی کشور راه دیگری به جز رونق تولید ملی وجود دارد؟ گفت: هر کشوری برای دستیابی به توسعه پایدار، نیازمند حمایت از تولید داخلی در رقابت با کالاهای خارجی است. در ایران نیز راه رسیدن به توسعه اقتصادی از مسیر تقویت تولید داخلی و حمایت از تولیدکنندگان می گذرد.

محمدی با تاکید بر نقش اساسی مردم در رونق بخشی به تولید ملی خاطرنشان کرد: بدیهی است مهمترین رکن رونق تولید ملی و توسعه اقتصادی مردم هستند، که می توانند از طریق اصلاح الگوی مصرف، توجه به مصرف تولیدات ملی، اهتمام به مقوله مالیات، مدیریت نقدینگی و سرمایه گذاری، ارتقای بهره وری در کار و مطالبه گری، در دستیابی به این هدف بسیار موثر باشند.

وی در پایان، در پاسخ به این پرسش که چگونه رونق تولید می‌تواند مشکل کاهش ارزش پول ملی را حل کند؟ گفت: با رونق تولید ملی، تولید ناخالص داخلی افزایش یافته و منجر به رشد اقتصادی خواهد شد، که یکی از مهمترین پیامدهای رشد اقتصادی افزایش ارزش پول ملی است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰:۵۴

شناسه خبر: 77523

مطالب مرتبط :
تجاری‌سازی فناوری نقشی بسیار حیاتی در توسعه اقتصادی دارد

تجاری‌سازی فناوری نقشی بسیار حیاتی در توسعه اقتصادی دارد

تجاری‌سازی فناوری نقشی بسیار حیاتی در توسعه اقتصادی ایفاء می‌نماید؛ در واقع، تجاری‌سازی فناوری، فرآیند تبدیل ایده به یک کسب و کار و در نتیجه ایجاد شغل و تولید ثروت است و از همین رو موفقیت در تبدیل یک ایده ذهنی به محصول یا خدمت و ورود آن به بازار، در گرو اجرای دقیق و موفق فرآیند تجاری‌سازی خواهد بود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب