خبرگزاری علم و فناوری

فرمانده انتظامی استان مرکزی تأکید کرد؛

لزوم توجه به استارتاپ ها برای ایجاد اشتغال و تأمین امنیت

فرمانده انتظامی استان مرکزی با بیان اینکه برخی کشورها در حوزه استارتاپ ها اقدامات خوبی انجام داده اند گفت: استارتاپ ها هم به امنیت کشور کمک به سزایی می کنند و هم در ایجاد شغل و سودهای فراوان زود بازده نقش دارند.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از استان مرکزی ؛ سردارکیومرث عزیزی فرمانده انتظامی استان مرکزی در آیین رونمایی اولین استارت آپ در حوزه امنیت با رویکرد کسب و کار در بستر مجازی که در دانشگاه علمی کاربردی استان مرکزی برگزار شد با اشاره به اینکه حدود 400 نفر دانشجو در مرکز علمی کاربردی نیروی انتظامی استان مرکزی در حال تحصیل هستند گفت: نیروی انتظامی توان این را دارد که در حوزه امنیت فضای مجازی اقدامات پیشگیرانه انجام دهد.

وی با بیان اینکه اگر اشتغال و وضع معیشت مردم بهبود یابد شاهد نشاط اجتماعی خواهیم بود افزود: نشاط اجتماعی اگر در جامعه وجود داشته باشد انگیزه های وقوع جرم را کاهش خواهد داد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با بیان اینکه برخی کشورها در حوزه استارتاپ ها اقدامات خوبی انجام داده اند عنوان کرد: کره جنوبی وزارت خانه ای اختصاصی برای استارتاپ ها در نظر گرفته که هم به امنیت آن کمک به سزایی می کند و هم در ایجاد شغل و سودهای فراوان زود بازده نقش دارد.

سردار عزیزی با بیان اینکه نیروی انتظامی می تواند کمک های موثری به استارتاپ ها انجام دهد گفت: نباید کمک هایمان را از جامعه دریغ کنیم و دغدغه های پلیس به عنوان خادم مردم این است که شتاب و تسهیل در امور و یا برداشتن موانع را رویکرد اصلی خود قرار دهد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با تأکید بر اینکه در حوزه استارتاپ ها بر روی هفت حوزه مشارکت با پلیس وجود دارد تصریح کرد: سامانه های اعلام وقوع جرم،سامانه نظرات و پیشنهادات بر عملکرد پلیس،سامانه کنترل و نظارت بر ترافیک شهری، سامانه کاهش زمان اقدام پلیس،سامانه حفاظت فیزیکی از اماکن،سامانه تویلد محصولات فناوری و دیجیتالی و سامانه حفاظت از اموال از حوزه های مربوط به مشارکت پلیس می باشند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تجریه پلیس+ 10 یک دستاورد ارزشمند در حوزه غیر دولتی است که باید اینگونه اقدامات بیشتر تقویت شوند.

علی فراهانی رئیس دانشگاه علمی کاربردی انتظامی استان مرکزی نیز در این آیین گفت: برای تهیه این استارتاپ ابتدا ایده های خام به عملیات تبدیل شدند و طی فعالیت های کارشناسی شده همه آنها را به نرم افزاری تخصصی تبدیل کردیم که در نهایت هدف آن تسهیل در امور انتظامی در جهت خدمت به مردم می باشد.

وی افزود: با برگزاری شش کارگاه تخصصی در محورهای مختلف بخش فناوری طی یک سال گذشته با همفکری کارشناسان و فعالان مربوطه در نظر گرفته شده است.

میلاد میثمی دبیر اجرایی نخستین استارت تاپ امنیت در استان مرکزی نیز در ادامه گفت: واگذاری امور به بخش خصوصی طی یک عملیات هدفمند و استفاده از ظرفیت های این بخش از اهداف دیگر این استارتاپ است.

وی خاطر نشان کرد: با تهیه این استارتاپ همکاری دانشگاه با نیروی انتظامی را به شکل عملی نشان دادیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۵:۴۸

شناسه خبر: 77614

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب