مدیرکل محیط زیست مازندران خبر داد:

کاهش آلایندگی میکروبی شناگاه‌های مازندران

مدیرکل محیط زیست مازندران از کاهش آلایندگی میکروبی شناگاه‌های مازندران در سال جاری خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، بحث آلاینده بودن شناگاه‌های مازندران از دغدغه‌های جدی خانواده‌ها در  فصل شنا است.

استقرار صنایع آلاینده در بالادست دریا یکی از چالش‌های جدی در حاشیه دریای خزر است.

صنایعی که در گذشته بدون رعایت استانداردهای زیست محیطی ایجاده شده و در حال حاضر متولیان این واحدهای برای رفع آلایندگی از خودشان مقاومت نشان می‌دهند.

محیط زیست استان مازندران شکنده است و میزان فشار به محیط زیست باید متناسب با ظرفیت‌ها و حساسیت‌ها باشد.

میزان آلایندگی سواحل استان در سال‌های گذشته به صورت جدی بوده است که متولیان محیط زیست بدون تعارف نام 14 شناگاه آلوده را در اختیار رسانه ها قرار داده بودند.

میزان آلاینده میکروبی سواحل استان مازندران در سال جاری کاهش پیدا کرده است این موضوع را حسینعلی ابراهیمی کارنامی در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری استان مازندران مطرح کرده است.

 وی با اعلام اینکه پایش شناگاه‌ها به صورت مرتب در دستور کار قرار دارد، افزود:تعداد شناگاه‌های آلوده استان مازندران کاهش پیدا کرده است، تنها  سه شناگاه‌های آلوده استان شناسایی شده است که مقرر شده که موارد آلاینده را شناسایی کنیم.

 

مدیرکل محیط زیست استان مازندران با اعلام اینکه مقرر شده میزان آلایندگی به حداقل برسد، افزود: در یک سال گذشته اقدامات خوبی انجام شده است.

وی با اعلام اینکه در سال گذشته 14 شناگاه آلوده در استان وجود داشت، گفت: با پیگیری انجام شده  به سه مورد رسیده است.

ابراهیمی دلیل کاهش میزان آلودگی شناگاه‌ها را کنترل منابع آلاینده در بالادست عنوان کرده  و در پاسخ به این سؤوال که آیا بحث جاری شدن شیرابه زباله چهاردانگه صحت دارد، بیان کرد: این موضوع همیشه بوده در حال حاضر تصفیه خانه راه‌اندازی شده اما حجم تصفیه خانه متناسب با شیرابه نیست در کارگروه راهبردی مدیریت پسماند تصمیم گرفته که این مسائل مورد بررسی قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: طرح تصفیه شیرابه در بابل و منطقه چهاردانگه در حال اجرا است که عملیات تصفیه شیرابه زباله چهاردانگه 20 متر مکعب در روز است که در صورت دریافت تاییده استاندارد باید افزایش ظرفیت پیدا کند.

ابراهیمی یادآور شد:سه شناگاه آلوده در غرب استان بوده که به دنبال بررسی علت مواد آلاینده و رفع آن هستیم.

وی در پاسخ به این سؤوال که آیا برنامه‌ای برای نصب پرچم‌های هشدار دهنده در سطح سواحل مانند سنوات گذشته دارید،گفت: نصب پرچم تاکنون عملیاتی نشده است اما نکته حائز اهمیت اینکه بیشتر شناگاه‌های استان قابل استفاده هستند و مشکل آلایندگی میکروبی ندارند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران مازندران 51 شناگاه دارد که در 49 شناگاه امکان شنا بدون مشکل سلامتی از نظر متولیان محیط زیست وجود دارد.

خبر کاهش آلایندگی زیست محیطی استان مازندران را می‌توان از خبرهای خوب زیست محیطیی در سال جاری تلقی کرد.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶:۵۶

شناسه خبر: 77689

مطالب مرتبط :
۲۸ انجمن علمی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان فعالیت می‌کند

معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

۲۸ انجمن علمی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان فعالیت می‌کند

معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ۲۸ انجمن علمی با اهداف علمی و تخصصی در رشته‌های تحصیلی مرتبط با دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی لرستان فعالیت دارند.

تفاهم نامه

اداره کل محیط زیست و دانشگاه صنعتی اراک در مسیرهمکاری علمی- تحقیقاتی

به منظور گسترش همکاری‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی ، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل محیط زیست استان مرکزی و دانشگاه صنعتی اراک به امضا رسید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب