بیانیه گام دوم انقلاب، سند حرکت ایران اسلامی خبرگزاری علم و فناوری - بیانیه گام دوم انقلاب، سند حرکت ایران اسلامی

بیانیه گام دوم انقلاب، سند حرکت ایران اسلامی

بیانیه گام دوم انقلاب، سند حرکت راه ایران اسلامی امام جماعت مسجد صاحب الزمان ویلاشهر بجنورد گفت: گام اول انقلاب برای تثبیت ۴۰ سال طول کشید، انقلاب چهل سال ماندگار شد برای ادامه حرکت نیاز به برنامه و سند داریم که بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب در این راستا صادر شد.

 امام جماعت مسجد صاحب الزمان ویلاشهر بجنورد در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری اظهار کرد: گام اول انقلاب برای تثبیت 40 سال طول کشید، انقلاب چهل سال ماندگار شد برای ادامه  حرکت نیاز به برنامه و سند داریم که بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب در این راستا صادر شد.  

 

عبدالرضا قوی بنیه افزود: انقلاب به نام دین و اسلام شکل گرفت، حضرت امام خمینی (ره) این مهم را با استقامت هدایت کرد، رهبر معظم انقلاب در بیانیه خود به گام دوم انقلاب و هدف آن و همچنین چگونگی حرکت اشاره و تاکید کرده است که همه باید مدنظر داشته باشیم.

 

وی افزود: در این بیانیه به تمدن سازی اشاره شده است که برای عملیاتی کردن آن باید در دو جهت فردی و اجتماعی تلاش کنیم.

 

وی افزود: در جهت فردی باید به خود سازی بپردازیم و در جهت دوم در جامعه سازی باید تلاش کنیم، خود سازی و جامعه سازی باید همزمان با هم انجام شود. 

 

وی به نگاه رهبر در بیانیه به جوانان اشاره ای کرد و گفت: جوانان نحوه شکل گیری گام اول را بازخوانی کنند، برای گام دوم برنامه بریزد چرا که باید جوانان انقلاب این مرحله را ادامه دهند. 

 

وی اظهار کرد: در این بیانیه به هنر هم اشاره شده که استفاده از فضای مجازی و زبان هنر کمک می کند جوانانی که علاقه مندی مختلف دارند این انقلاب را توسعه و معرفی کنند.

 

وی با بیان اینکه دشمن شناسی را نیز باید قوی کنیم گفت: لازمه کار این است که علما و روحانیت  و جامعه نخبگان در بحث تبین گام دوم مشارکت کنند و نحوه ارائه راهکار و عملیاتی شدن گام دوم را به جوانان معرفی کنند.

 

امام جماعت مسجد صاحب الزمان ویلاشهر بجنورد با بیان اینکه عرصه دوم انقلاب عرصه ای پر کار و پر تلاش برای جوانان است گفت: جوانان مومن انقلابی پای کار باید عملیاتی وارد کار شوند.

 

وی با اشاره به اینکه به این موضوع نباید سطی نگاه کنیم اظهار داشت: جوانان سبک زندگی اسلامی را در قرآن و احادیث پژوهش کنند که تمدن اسلامی چه چیزهای نیاز دارد.

 

قوی بنیه بر علم آموزی تاکید کرد و افزود: در علم نباید تقلیدی از علوم غربی باشد، در بحث اهمیت علم بحث موشکی دنبال علم رفتیم و صنعت موشکی کشف کردیم و امنیت را برای منطقه ایجاد کردیم.

 

وی افزود: به علم هسته ای دسترسی پیدا کردیم هر قدر در علم پیشرفت کنیم به همان اندازه هم می توانیم از لحاظ قدرت دردنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

زمان انتشار: یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳:۰۴

شناسه خبر: 77734

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب