خودداری از ازدواج «اختلالات روانی» به بار می‌آورد

محققان دانشگاه ورساله در فرانسوی در تحقیقی که در مجله PLOS ONE منتشر شده است، بر روی ۲۰۵۰۰ نفر از مردم انگلستان که بین ۱۶ تا ۶۴ سال سن داشتند، مطالعه‌ای انجام دادند. بر اساس این مطالعه میزان «تنها زندگی کردن» در این مردم از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۷ از ۸.۸ درصد به ۱۰.۷ درصد رسیده است.

محققان فرانسوی تحقیقی انجام داده‌اند که اثبات می‌کند مستقل از زن و مرد بودن و یا سن افراد آنهایی که به تنهایی زندگی می‌کنند احتمال ابتلا به اختلالات روانی را در خود افزایش می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از مدیکال نیوز، اختلالات روانی شایع مانند نگرانی و اختلالات مود (حال) هنگام انفرادی زندگی کردن به احتمال بیشتری سراغ اشخاص می‌آید. بر اساس برخی از مطالعات به طور کلی برآورد‌ها نشان داده که یک سوم از مردم در طول عمر خود با چنین مواردی مواجه می‌شوند.

تنها زندگی کردن اختلالات روانی به بار می‌آورد

این شرایط خاص روانی نه تنها افراد را به تنهایی تحت تاثیر قرار می‌دهد، بلکه به احتمال قوی بر اجتماع نیز اثرگذار است. شیوع اختلالات شایع روانی دانشمندان را به این سو کشانده تا عوامل بروز دهنده آنها را مورد مطالعه قرار دهند.

به همین دلیل محققان دانشگاه ورساله در فرانسوی در تحقیقی که در مجله PLOS ONE بر روی ۲۰۵۰۰ نفر از مردم انگلستان که بین ۱۶ تا ۶۴ سال سن داشتند، مطالعه‌ای انجام دادند. بر اساس این مطالعه میزان «تنها زندگی کردن» در این مردم از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۷ از ۸.۸ درصد به ۱۰.۷ درصد رسیده است.

تعداد افرادی که تنها زندگی می‌کنند در جوامع غربی به شدت در حال زیاد شدن است. دلایل بسیاری را می‌توان برای این موضوع ذکر کرد. افزایش جمعیت، تمایل افراد به ازدواج در سنین بالا و نیز نرخ فزاینده طلاق از جمله این دلایل هستند.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰:۵۹

شناسه خبر: 77960

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب