اجرای پروژه فیبر نوری کرمان دو سال معطل بروکراسی اداری مانده است

استاندار کرمان با بیان اینکه اجرای پروژه فیبر نوری شهر کرمان گرفتار حواشی شده است گفت: حدود دو سال است که پروژه فیبر نوری کرمان معطل بروکراسی اداری و تشریفات تعیین پیمانکار مانده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمان، محمدجواد فدایی عصر امروز در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان کرمان با اشاره به اینکه  پروژه شهر هوشمند در مرکز استان کرمان اجرا می‌شود اظهار داشت: زیرساخت‌های لازم برای اجرایی شدن این پروژه باید توسط دستگاه‌های مربوطه ایجاد شود.

وی با بیان اینکه در اجرای پروژه‌ها نباید گرفتار تشکیل کارگروه و کمیته شد و به اصل اجرا بپردازید گفت: راجع به پروژه فیبر نوری جلسه‌ای در آبان 96 برگزار شد اما نتیجه نداشته است.

استاندار کرمان با بیان اینکه اجرای پروژه فیبر نوری شهر کرمان گرفتار حواشی شده است افزود: اخیرا با مصوبه جلسه شورای تامین استان شهرداری کرمان می‌تواند این پروژه را بدون برگزاری مزایده اجرا کند.

وی با اشاره به اینکه پروژه دولت الکترونیک و پروژه شهر هوشمند دو پروژه متفاوت هستند و کاملا مجزا از هم اجرا می‌شوند عنوان کرد: حدود دو سال است که پروژه فیبر نوری کرمان معطل مانده و گرفتار بروکراسی اداری و تشریفات تعیین پیمانکار است.

وی با اشاره به وضعیت میدان کوثر شهر کرمان گفت: این میدان وضعیت ترافیکی خوبی ندارد و با توجه به فضای سبز موجود در وسط میدان دسترسی مردم به فضای سبز بسیار سخت بوده و امکان حادثه وجود دارد و برای انتخاب تقاطع هوشمند به نظر می‌رسد میدان کوثر اولویت دارد.

استاندار کرمان با بیان اینکه پروژه پایش تصویری شهر کرمان در حال اجرا است و این پروژه باید با جدیت پیگیری شود افزود: چهارراه طهماسب‌آباد شهر کرمان و مسیر اتوبوسی میدان آزادی تا میدان شهدا در مرحله اول هوشمند می‌شود.

در این جلسه سیدمهران عالم‌زاده شهردار کرمان با بیان اینکه تمام چالش‌های ما در شهرداری‌ها تعارض با دستگاه‌های زیرساخت است اظهار داشت: در اجرای پروژه شهر هوشمند نیاز است که دستگاه‌ها با شهرداری همکاری جدی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه هوشمندسازی از اولویت‌های اساسی هر شهر برای بهبود کیفیت زندگی شهروندان است گفت: هوشمندسازی نیازمند هزینه‌های زیادی است که از عهده شهرداری خارج است و باید تامین اعتبار شود.

شهردار کرمان با بیان اینکه برای هوشمندسازی شهر کرمان باید در زمینه‌های مختلف اولویت‌بندی انجام شود افزود: باید براساس اولویت شهر و نیاز مردم کار کنیم.

 

منبع : تسنیم

زمان انتشار: یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۲:۱۲

شناسه خبر: 78212

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب