با برترین دانشگاه های جهان در رشته برق در سال ۲۰۱۹ خبرگزاری علم و فناوری - با برترین دانشگاه های جهان در رشته برق در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید/جایگاه دانشگاه های ایران در بین رتبه بندی جهانی تایمز + جدول
علم و فناوری گزارش می دهد؛

با برترین دانشگاه های جهان در رشته برق در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید/جایگاه دانشگاه های ایران در بین رتبه بندی جهانی تایمز + جدول

پایگاه رتبه بندی تایمز ،در جدیدترین بررسی خود، به معرفی برترین دانشگاه ‌های جهان در رشته مهندسی برق و الکترونیک در سال ۲۰۱۹ پرداخته است که خوشبختانه نام ۲۳ دانشگاه از کشورمان نیز در این رتبه بندی به چشم می خورد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از همدان – پایگاه رتبه بندی تایمز ، معتبرترین نظام‌ رتبه بندی بین المللی است که  هر ساله طی گزارشی به معرفی برترین دانشگاه ‌های جهان در رشته مختلف می پردازد . این پایگاه در جدیدترین بررسی خود، به معرفی برترین دانشگاه ‌های جهان در رشته مهندسی برق و الکترونیک پرداخته است که خوشبختانه نام دانشگاه های کشورمان نیز در این رتبه بندی به چشم می خورد .

برترین دانشگاه های رشته برق در کدام کشورها حضور دارند ؟

بر اساس اطلاعاتی که سایت رسمی مؤسسه تایمزاجویکیشن اعلام نموده است، دانشگاه آکسفورد انگلیس و استنفورد آمریکا،  جایگاه نخست دانشگاه‌ های جهان در رشته مهندسی برق و الکترونیک در سال 2019 را به خود اختصاص داده اند ؛ این بررسی  از بین هزار و 258 دانشگاه در سرتاسر جهان در رشته برق صورت گرفته است و برترین‌ ها را معرفی نموده است .

در جدول زیر می توانید با برترین دانشگاه های جهان در رشته مهندسی برق و الکترونیک آشنا شوید :

قرار گرفتن 23 دانشگاه ایرانی در بین دانشگاه های برتر در رشته برق

دانشگاه های کشورمان نیز که طی سال های اخیر با همت اساتید و نخبگان کشوری موفق به درخشش در زمینه های متنوعی ای در رشته برق در سطح جهانی گردیده اند باعث بهبود رتبه دانشگاه های کشورمان در بین دانشگاه های موفق جهان شده اند . بر این اساس و بنابر اعلام نظام رتبه ‌بندی تایمز ، ۲۳ دانشگاه ایرانی در میان یک هزار و ۲۵۸ دانشگاه جهان در رشته مهندسی برق و الکترونیک در سال 2019 حضور دارند . در جدول زیر به برترین دانشگاه‌ های ایران در این رشته اشاره می ‌شود :

در این رابطه بیشتر بخوانید:

نظام رتبه بندی تایمز اعلام کرد ؛ رشد ۵۰ درصدی مراکز علمی ایران در زمینه علم بیولوژیک

نظام رتبه بندی تایمز اعلام کرد ؛ کسب رتبه نخست ایران در تعداد دانشگاه های برتر در میان کشورهای اسلامی / با ۱۰ دانشگاه برتر علمی جهان در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید+جدول

پایگاه رتبه بندی تایمز یکی از نظام‌های معتبر بین المللی است که از سال ۲۰۰۴ مراکز آموزش عالی را در سرتاسر جهان مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار داده است که در ۲۰۱۳ میلادی برای نخستین بار رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیایی را در کنار رتبه‌بندی‌های بین‌المللی خود انجام داد. این رتبه بندی از ۱۳ شاخص در قالب ۵ معیار کلی آموزش با وزن ۳۰ درصد، پژوهش با وزن ۳۰ درصد، استنادات با وزن ۳۰ درصد، وجهه بین المللی با وزن ۷.۵ درصد و ارتباط با صنعت با وزن ۲.۵ درصد بهره گرفته است. این نظام رتبه بندی سالانه از سوی مؤسسه تایمز بر اساس قضاوت و نظرات کارشناسان ارشد، اعضای آکادمیک و افرادی که بیشترین شناخت را از دانشگاه‌ های جهان دارند تنظیم می‌شود ؛ نقطه‌ نظرات اعضای علمی و آکادمیک برجسته در دانشگاه‌ها نیز در این رتبه‌ بندی دخیل است .

 

انتهای پیام /

خبرنگار : سجاد عبدلی

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 78399

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب