به دنبال جلسه ای دوستانه با پزشکان طب نوین و کارشناسان طب اسلامی

اولین گام همکاری پزشکان طب نوین و طب سنتی با کارشناسان طب اسلامی

به دنبال جلسه کارشناسان طب اسلامی و پزشکان،  به لزوم همیاری جهت رسیدن به تمدن اسلامی تأکید شد

به دنبال پیگیری­های اعضای مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات کاربردی طب اسلامی، اولین جلسه تعامل با نماینده  تام­ الاختیار اداره بهداشت و درمان و علوم پزشکی قم با همکاری نماینده قم برادر امیرآبادی در دفتر ایشان برگزار گردید.

در این جلسه که برای رسیدن به مفاهمه یکسان از طب اسلامی برگزار گردید، نمایندگان اداره بهداشت، درمان و علوم پزشکی آقایان دکتر حسین مرادی و حجت­ الاسلام دکتر واشیان با نمایندگان مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات کاربردی طب اسلامی آقایان دکتر کریمی، حجت­ الاسلام دشتی، مجتبی مرادی، فاضل و نمایندگان دفتر مذکور آقایان حجج­ الاسلام پورمحمدی، باهر و مسئول امور راهبردی دفتر برادر اورعی دیدار و گفتگو کردند.

در این جلسه که پس از چند سال دستاورد بسیار مهمی برای کارشناسان این عرصه، فعالین تعامل بین رشته­ ای و اسلامی نمودن علوم انسانی قلمداد می­شود مقرر گردید کارشناسان طب اسلامی جهت حل مشکلات طب سنتی و نوین به صورت روشمند همکاری نمایند و با نگاه علمی، ساختاری معین شود تا این همکاری به نتیجه مطلوب برسد. لازمه این مهم حضور کارشناسان عالم دو طیف به صورت جهادی در این جهادعلمی است فلذا مقرر گردید از کارشناسان طب اسلامی در دانشکده طب سنتی جهت بیان تجربیات و انجام طرح تحقیقی در مورد داروهای طب اسلامی دعوت به عمل آید.

در این دیدار دکتر مرادی رئیس دانشکده طب سنتی و نماینده اداره بهداشت و درمان و علوم پزشکی قم اذعان نمودند افتخار میکنیم که احادیث طبی به صحنه بیایند و از این حرکت حمایت می کنیم.

لازم به ذکر است براساس بند چ ماده 72 قانون ششم توسعه، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است نسبت به ادغام خدمات تأیید شده طب سنتی، ایرانی- اسلامی در نظام سلامت و همچنین سازماندهی و توسعه ارائه خدمات آموزشی پژوهشی و درمانی اقدام نماید؛ لیکن به دلیل نبود انگیزه لازم و کافی در وزارت، این مطالبات به صورت خودجوش و جهادی صورت گرفته و ادامه این روند نیازمند تعامل بیش از پیش پزشکان متعهد با کارشناسان طب اسلامی است.

م/ف

زمان انتشار: سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۱:۴۱

شناسه خبر: 78465

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب