نکات تکمیلی درباره کنکور ۹۸:

توصیه‌های علم و فناوری برای حضور در ماراتن علمی سال ۹۸/ همه داوطلبان کنکور قبول می‌شوند

نزدیک به برگزاری بزرگ‌ترین ماراتن علمی کشور در سال ۹۸، اخبار مختلفی در رابطه با این مهم به چشم می‌خورد که خبرگزاری علم و فناوری با ارائه توصیه‌های خود سعی در راهنمایی و کمک به داوطلبان این ماراتن دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ تیرماه موعد یکی از بزرگ‌ترین ماراتن‌های علمی کشور است که در این ماراتن بیش از یک میلیون داوطلب شرکت می‌کنند.

آزمون سراسری سال ۹۸ برای رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، نوبت دوم(شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، دوره‌های نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

برای رشته‌های تحصیلی با آزمون کنکور سراسری سال ۹۸ تعداد یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۶۴ هزار و ۲۴۱ نفر در گروه ریاضی و فنی، تعداد ۶۳۷ هزار و ۲۴۶ نفر در گروه علوم تجربی، تعداد ۲۸۲ هزار و ۳۰۶ نفر در گروه علوم انسانی، تعداد ۲۵ هزار و ۱۳۵ نفر در گروه هنر و تعداد ۱۰ هزار و ۸۷ نفر در گروه زبان‌های خارجی ثبت‌نام کردند.

همچنین تعداد ۲۳۴ هزار و ۱۰۹ نفر از داوطلبان علاوه بر انتخاب گروه آزمایشی اصلی خود گروه‌های آزمایشی دوم یا سوم (هنر و زبان‌های خارجی) را نیز انتخاب کرده‌اند، تعداد ۷۸ هزار و ۵۸۵ داوطلب علاوه بر گروه اصلی گروه آزمایشی هنر را انتخاب کرده‌اند و همچنین تعداد ۱۵۵ هزار و ۵۲۴ داوطلب علاوه بر گروه اصلی گروه آزمایشی زبان را انتخاب کرده‌اند.

به این ترتیب برای گروه آزمایشی هنر ۱۰۳ هزار و ۷۲۰ کارت و برای گروه آزمایشی زبان‌های خارجی ۱۶۵ هزار و ۶۱۱ کارت صادر شده است، از تعداد ۲۳۴ هزار و ۱۰۹ داوطلبی که علاقمندی دوم و سوم را اعلام کرده‌اند تعداد ۱۵۲ هزار و ۸۷۸ داوطلب زن و تعداد ۸۱ هزار و ۲۳۱ داوطلب مرد هستند.

با توجه به تعداد یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب واقعی و تعداد علاقمندان به گروه‌های آزمایشی دوم و سوم (هنر و زبان‌های خارجی) برای برگزاری آزمون سراسری سال ۹۸ تعداد یک میلیون و ۳۵۳ هزار و ۳۲۴ کارت ورود به جلسه آزمون صادر شده است.

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره حضور داوطلبان در کنکور سراسری ۹۸ در روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ تیرماه، گفت: داوطلبان کنکور هیچگونه استرسی نداشته باشند چرا که کنکوری‌ها باید بدانند تمام داوطلبان در کنکور سراسری قبول می‌شوند.

وی افزود: البته اینکه داوطلب‌ها در نخستین رشته انتخابی‌شان قبول شوند یا خیر، به این موضوع بستگی دارد که چقدر درس خوانده باشند.

وزیر علوم خطاب به کنکوری‌ها تاکید کرد: هر داوطلبی که در جلسه کنکور آرامش داشته باشد و با آرامش و بدون استرس به سوالات پاسخ دهد شانس قبولی در نخستین رشته انتخابی‌اش بیشتر است.

بیشتر بخوانید:

- امروز آخرین مهلت دریافت کارت آزمون سراسری ۹۸

- چند نکته مهم برای کنکوری‌ها قبل، حین و پس از آزمون

نکات پیش کنکوری برای داوطلبان کنکور

داوطلبان کنکور سراسری باید تا پایان امروز با مراجعه به سایت سازمان سنجش، کارت ورود به جلسه خود را دریافت کرده و از آن پرینت تهیه کنند.

  • داوطلبانی که در چند گروه آزمایشی متقاضی شرکت در آزمون هستند، کارت ورودی را در هر گروه آزمایشی جداگانه پرینت گرفته و نسبت به شناسایی حوزه امتحانی خود در هر گروه آزمایشی اقدام کنند.
  • حوزه امتحانی داوطلبان گروه‌های آزمایشی مختلف بر روی کارت ورودی هر داوطلب درج شده است و داوطلبان بخصوص در شهرهای بزرگ باید از امروز برای شناسایی حوزه خود اقدام کنند تا در روز آزمون به موقع سر جلسه حاضر شوند.
  • آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و همچنین گروه علوم انسانی ساعت ۷:۳۰ دقیقه صبح پنجشنبه ۱۳ تیر ۹۸ و آزمون گروه آزمایشی هنر ساعت ۱۵ پنجشنبه ۱۳ تیر ۹۸،  آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی ساعت ۷:۳۰ دقیقه صبح جمعه ۱۴ تیرماه ۹۸ و آزمون گروه آزمایشی زبان‌های خارجی ساعت ۱۵ جمعه ۱۴ تیر ۹۸ برگزار می‌شود.
  • داوطلبان باید نیم ساعت پیش از آغاز هر آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند زیرا درهای ورود به حوزه‌های امتحانی در صبح روزهای امتحان، رأس ساعت ۷ و بعدازظهرها رأس ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه بسته می‌شود.
  • داوطلبان برای حضور در جلسه آزمون باید پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط، کارت ملی یا شناسنامه عکس دار به همراه داشته باشند.
  • داوطلبان باید چند مداد سیاه نرم پررنگ، مداد پاک کن، مداد تراش و سنجاق همراه داشته باشند.
  • داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله کیف دستی، ساک دستی، وسایل محاسباتی و هرگونه وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه حافظه دار (از قبیل پیجر، تلفن همراه، تبلت، قلم نوری، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتتر هوشمند و)، جزوه، کتاب، ماشین حساب، هرگونه یادداشت و نظایر آن و همچنین وسایل شخصی به جلسه آزمون خودداری کنند.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵:۴۰

شناسه خبر: 78598

مطالب مرتبط :
خبرگزاری علم و فناوری

درصدهای بد کنکور

آیا کسی حواسش به افت سطح سواد داوطلبان کنکور هست؟

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب