به گزارش خبر گزاری علم وفناوری:

بیماری سپسیس یا گندیدن خون در اثر درمان ناقص عفونت

به نقل از نشریه تایمز، تحقیقات نشان می دهد که بیماری گندیدن خون بعد از عفونت ریه و ایدز سومین عامل مرگ و میر در اثر عفونت است

به گزارش خبر گزاری علم وفناوری استان زنجان به نقل از نشریه تایمز، تحقیقات مربوط در زمینه بهداشت نشان می دهد که یک چهارم از همه مبتلایان به سپسیس یا گندیدن خون در زمان درستی درمان پیدا نمی کنند و زندگی آن ها در معرض خطر قرار می گیرد.

زمانی که عفونت به طور کامل در بدن درمان نمی شود منجر به بیماری سپسیس یا گند خونی می شود که این بیماری سبب کاهش فشار خون و نرسیدن آن به اندام های بدن می شود. سپسیس در هر سال  حدود 50 هزار نفر را در انگلستان می کشد. درمان سریع با آنتی بیوتیک ها می تواند جان انسان ها را نجات دهد و خطر آسیب شدید به اندام ها و از دست دادن اندام را کاهش می دهد. آمار سه ماهه اول سال جاری در انگلستان نشان می دهد که به طور متوسط یک بیمار از چهار نفر دچار به این بیماری در عرض یک ساعت درمان نمی شود.

سپسیس یک سندرم حساس به زمان است، به این معنی که آسیب بعد از چند ساعت اتفاق می افتد ( نه بعد از چند روز و چند ماه) به علاوه داده هایی وجود دارد که نشان می دهد، درمان سریع تر سپسیس و شوک سپنتیک نتایج بهتری دارد و احتمال مرگ را کاهش می دهد. درمان این بیماری متفاوت خواهد بود، زیرا هر بیمار و عفونتی که به آن دچار است، متفاوت است، درمان معمولا یک فرآیند تهاجمی است، زیرا پزشکان با چالش هایی مانند مشکل تشخیص بیماری و سرعت بالای انتشار آن مواجه هستند.

سپسیس بعد از عفونت ریه و بیماری ایدز، سومین علت مرگ به دلیل عفونت است که با در نظر گرفتن روند رو به تزاید بروز و مشکلات متعاقب آن ( از جمله شوک سپتیک ) شایع ترین علت مرگ در بخش مراقلت های ویژه است. سپسیس ناشی از باکتری های گرم منفی از جمله مهم ترین علل ایجاد سپسیس می باشد و در 20 سال اخیر روند ابتلا به آن رو به افزایش بوده است.

گند خونی معمولا با استفاده از مایعات داخل وریدی و آنتی بیوتیک درمان می شود. این کار عموما در واحد مراقبت های ویژه صورت می گیرد. اگر جایگزین کردن مایعات برای بالا نگاه داشتن فشار خون کافی نباشد، درمان هایی به منظور بالا آوردن فشار خون می تواند به کار رود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳:۰۲

شناسه خبر: 78742

مطالب مرتبط :
مدل یادگیری

با همکاری محقق ایرانی تحقق یافت؛

ایجاد مدل جدید یادگیری ماشینی برای شناسایی درمان هایی که خطر بیشتری دارند

برای کمک به پزشکان در اجتناب از درمان هایی که ممکن است به طور بالقوه در مرگ بیمار نقش داشته باشند، دانشمندان MIT با همکاری محقق ایرانی خود یک مدل یادگیری ماشینی برای شناسایی درمان هایی که خطر بیشتری نسبت به سایر گزینه ها دارند، ایجاد کرده اند.

یک بیمار کووید مبتلا به سپسیس به دنبال مگادوز ویتامین C بهبودی

یک مورد گزارش داده شد :

بیمار کووید مبتلا به سپسیس به دنبال دریافت ویتامین C بهبودی "چشمگیری" یافت

به گفته پزشکان، یک مرد جوان استرالیایی که به سختی به کووید۱۹مبتلا بود و از مراحل اولیه سپسیس رنج می برد، پس از دریافت مقادیر زیادی ویتامین C بهبود چشمگیری یافت، این روش تحت مراقبت ویژه روی بیمارانجام شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب