خبرگزاری علم و فناوری

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد:

استارتاپ ها برای توسعه روستایی

چین برای ارتقاء مناطق روستایی از استراتژی استارتاپ استفاده می کند

به گزارش خبر گزاری علم و فناوری استان زنجان و به نقل از chinadaily، کشور چین در نظر دارد جهت حمایت از استارتاپ های روستایی، به منظور ارتقاء این مناطق اقدامات بیشتری را انجام دهد. این تصمیم که در جلسه اجرایی شورای دولتی گرفته شده بنا دارد که حمایت مالی عمومی خود را برای استارتاپ ها تقویت کند.

این تصمیم شورای دولتی، کارگران مهاجر، دانشجویان و کهنه سربازانی را که کسب و کاری را در حومه ی شهر آغاز کنند، همان سیاست افراد محلی را در مورد آن ها اجرا خواهد کرد.کارگرا ن مهاجری که پس از بازگشت، مدت یک سال یا بیشتر از شروع کسب و کارشان بگذرد، واجد شرایط دریافت یارانه یکسانی خواهند بود. در مواردی که منابع مالی عمومی اجازه می دهد، شرکت های تجاری روستایی نیز می توانند یارانه انتقال یا خرید تجهیزات تولید را دریافت کنند.

استارتاپ ها فرصتی برای ایجاد مشاغل جدید

لی کیچانگ، نخست وزیر چین، درباره توسعه مناطق روستایی عنوان کرد: استارتاپ ها استراتژی توسعه روستایی را تقویت می کنند و سرمایه، تکنولوژی و استعداد های بیشتری را برای جاری شدن به سمت این مناطق فراهم می کنند همچنین شرکت های دانش بنیان نوپا و استارتاپ ها از طریق نو آوری و ابتکارات گسترده می توانند کار آفرینی و مشاغل جدیدی را ایجاد کنند و انگیزه ی تازه ای را به توسعه کشاورزی، نواحی حومه شهر و کشاورزان تزریق کنند.

به گفته وزیر کشاورزی چین در این باره، از ماه سپتامبر 2018 هفت میلیون نفر که 68.5 درصد آن ها کارگران مهاجری بوده اند که به خانه شان بازمی گشتند، کسب و کار روستایی را شروع کرده اند. کار آفرینان به طور متوسط 44.3 سال سن داشتند که 40.7 درصد آن ها مدرک دبیرستان، هنرستان یا کمتر از مدرک دانشگاهی را دارا بوده اند.

سرمایه گذاری دولت جهت ارتقاء زیر ساخت های روستایی

در جلسه مذکور تصمیم بر این شده است که تامین مالی خدمات و حمایت از کاربری اراضی برای کار آفرینی روستایی تقویت شود به گونه ای که سیاست های آینده ضمانت های آن را فراهم می کند. مدل تامین مالی ای که دولت، بانک ها و بیمه را پوشش می دهد و به استارتاپ های روستایی تعمیم داده خواهد شد و به کار آفرینان روستایی اجازه می دهد با استفاده از طرح های خانگی روستایی، برای ساخت کارخانه ها، برنامه های فرآیندی کوچک را راه اندازی کنند. سرمایه گذاری های بیشتری نیز برای ارتقاء زیر ساخت های روستایی از جمله حمل و نقل و برق انجام و نیز پوشش پهنای باند گسترش یافته و خدمات اینترنت سریع با هزینه کمتر ارائه خواهد شد.

افزایش آموزش و خدمات اداری آنلاین به منظور تشویق به سرمایه گذاری در روستا

نخست وزیر چین در این باره تسریع کرد: چین هنوز در تامین شغل، تحت فشار تحت فشار قابل توجهی قرار دارد. برای تشویق راه اندازی کسب و کار های روستایی، دولت باید با انجام اصلاحاتی در مدیریت و افزایش نظارت و بهبود خدمات جهت ایجاد شرایط مطلوب تلاش کند.

با توجه به تصمیم این جلسه، دولت آموزش را افزایش و خدمات اداری بیشتری را به صورت آنلاین ارائه خواهد داد که این مسئله به متخصصان، دانشگاهیان و تکنسین ها با مهارت های تخصصی برای کار در مناطق روستایی انگیزه داده و سرمایه گذاری در استارتاپ ها در مناطق روستایی تشویق خواهد شد. یک مکانیزم کنترل ریسک نیز برای فعالیت های کار آفرینی روستایی ایجاد خواهد شد و شرکت های بیمه تشویق به توسعه محصولات مرتبط می شوند.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳:۲۱

شناسه خبر: 78777

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب