جزییات ساخت تالار مرکزی شهر کرمان از زبان رییس ساز خبرگزاری علم و فناوری - جزییات ساخت تالار مرکزی شهر کرمان از زبان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

جزییات ساخت تالار مرکزی شهر کرمان از زبان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: تالار مرکزی شهر کرمان در سه طبقه اجرا شده که شامل سالن همایش با گنجایش ۱۵۰ نفر، سالن موسیقی با گنجایش ۶۸۰ نفر و سالن تئاتر با ظرفیت ۳۲۰ نفر و فضاهای اداری و پشتیبانی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمان به نقل از ایسنا ، دکتر "جعفر رودری"در تشریح جزییات این پروژه گفت: به دلیل نیازهای اساسی و توجه به امور فرهنگی شهر و نبود سالن های تئاتر و موسیقی که از کمبودهای اولیه فرهنگی شهر کرمان به شمار می رفت بحث ساخت تالار مرکزی شهر کرمان مطرح شد که به تبع آن خروج شهر کرمان از رکود در فعالیت هنری و فرهنگی را از این پروژه دنبال می کردیم.

وی با تاکید بر اینکه باتوجه به شرایط موجود فضاهای فرهنگی و کمبودهای فضاهای فرهنگی؛ احداث تالار مرکزی برای شهر کرمان امری ضروری بود به مشخصات ساختمان این تالار اشاره کرد و افزود: عملیات اجرایی پروژه ساخت تالار مرکزی شهر کرمان از سال 1388 در زمینی به مساحت حدود 28 هزار متر مربع و زیربنایی حدود 14 هزار مترمربع آغاز شد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان عنوان کرد: تالار مرکزی در سه طبقه اجرا شده که شامل سالن همایش با گنجایش 150 نفر، سالن موسیقی با گنجایش 680 نفر و سالن تئاتر با ظرفیت 320 نفر و فضاهای اداری و پشتیبانی است.

رودری از اعتبارات اختصاص یافته به این پروژه طی 10 سال گذشته سخن به میان آورد و گفت: تاپایان سال 97 مبلغ 366 میلیارد ریال به این پروژه اختصاص یافت و در حال حاضر ساختمان این تالار در حدود 91 درصد و سالن های نمایش این مجموعه حدود 69 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اضافه کرد: برای تکمیل این پروژه 450 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در طرح ملی متمرکز مطالعه و احداث 15 مجتمع فرهنگی هنری در مرکز استان ها برای کل کشور که در سال 98 مبلغ 1130 میلیارد ریال لحاظ شده، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای استان کرمان 260 میلیارد ریال در نظر گرفته است.

زمان انتشار: سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱:۲۸

شناسه خبر: 79850

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب