پیوند دانشگاه و صنعت و نخبگان خبرگزاری علم و فناوری - برزگر : بسیج علمی پژوهشی نقطه وصل دانشگاه و صنعت و نخبگان است
مسئول بسیج علمی پژوهشی در نشست تخصصی با رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین

برزگر : بسیج علمی پژوهشی نقطه وصل دانشگاه و صنعت و نخبگان است

علم و فناوری از قزوین : برزگر مسئول بسیج علمی پژوهشی در دیدار با دکتر مهرام گفت: سعی داریم تا بین دانشگاهیان و صنعتگران و نخبگان پیوندی اساسی ایجاد نماییم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قزوین : صبح امروز برزگر مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان قزوین با دکتر مهرام رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در ساختمان اداری علوم پزشکی دیدار کرد و طی یک نشستی به راهکارهای پیوند دانشگاه ، صنعت و نخبگان پرداختند.

برزگر در این نشست تخصصی گفت: یکی از مشکلات جامعه امروز ما نبود و یا کمبود ارتباط بین دانشگاه و صنعت و نخبگان است که اگر این سه امر مهم با همدیگر پیوند داشته باشند شاهد حل بسیاری از مشکلات خواهیم بود.

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری عنوان داشت: متاسفانه هر کدام از دانشگاهیان و صنعتگران و نخبگان به شکل جزیره ای عمل می کنند که نتیجه آن آسیب به هر سه آنها میگردد و سازمان بسیج علمی پژوهشی در راستای رونق تولید و گام دوم انقلاب تلاش دارد میان دانشگاه و صنعت و نخبگان پیوندی اساسی ایجاد نماید تا هم مشکل کار دانشجویان فارغ التحصیل حل شود و هم صنعتگران که با مشکل تحریم و تعطیلی و چالش مواجه هستند به رونق برسند و هم نخبگان ایده ها و خلاقیتها و اختراعات خود را در کنار دانشگاهیان و صنعتگران به مرحله عملیاتی برسانند تا شاهد رشد و پیشرفت و شکوفایی باشیم. 

   برزگر افزود: در سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری از رده سنی ۱۴ سال تا ۷۰ سال اعم از آقا و خانم و از مقاطع تحصیلی دانش آموز تا اعضای هیئت علمی عضو می باشند که هرکدام از آنها یک اختراع تا ۱۰ اختراع  در کارنامه خود دارند که در حوزه های تجهیزات پزشکی و دارو ، فنی مهندسی ، برق وعمران  فعالیت دارند و ثبت اختراع نموده اند.

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان قزوین در این نشست یادآور شد : استان قزوین به لحاظ قرار گرفتن در یک موقعیت استراتژیک ،یک استان دانشگاهی محسوب می شود که به لحاظ وجود تعداد فراوان دانشگاه ودانشجو و با دارا بودن مراکز رشد و پارک علم و فناوری و مراکز تحقیقاتی  در حوزه های مختلف فعالیت می کنند و در بخش دیگر با وجود شهرک های صنعتی یک استان صنعتی محسوب می شویم که در کنار این امتیازات ، یک جامعه نخبه با توانمندیهای فراوانی داریم.

برزگر تاکید کرد: بسیج به دنبال اسم و رسم و سیاسی کاری و شعار و وعده گرایی نیست و با نیت الهی سعی در برداشتن قدم هایی برای جامعه و مردم دارد و در این راه ، شبانه روزی فی سبیل الله تلاش می نماید و سازمان بسیج علمی پژوهشی بدون هیچ توقعی و با تمام قوا در تلاش است تا نقطه وصلی بین دانشگاهیان و صنعتگران و نخبگان جامعه باشد تا در زمینه های مختلف مشکلات کشور را حل نمایند.

وی در ادامه خواستار شد که دانشگاه علوم پزشکی از طرح ها و ایده های بسیجیان علمی پژوهشی و فناوری بازدید نموده و از نخبگان در راستای مقاصد دانشگاهی و درمانگاهی و بیمارستانی از جمله غذا و دارو و یا تجهیزات پزشکی و غیره استفاده نماید و اگر دانشگاه طرحی هم برای ساخت تجهیزات و یا اختراعات پزشکی دارد از نخبگان و مخترعان و مبتکران درخواست نماید تا با همکاری هم بتوانند در جهت رفع موانع و مشکلات گام اساسی برداشته شود.

زمان انتشار: جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴:۳۸

شناسه خبر: 79907

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب