کارنامه تجدیدی مدیران مازندران در طرح دولت الکترونیک خبرگزاری علم و فناوری - کارنامه تجدیدی مدیران مازندران در طرح دولت الکترونیک
خبرگزاری علم و فناوری بررسی می کند:

کارنامه تجدیدی مدیران مازندران در طرح دولت الکترونیک

مدیران مازندرانی در حالی خبر از پیگیری برای اجرای طرح پنجره واحد سرمایه گذاری می‌دهند که یادشان رفته سه سال پیش این طرح را در سه اداره کل افتتاح کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران، پنجره واحد سرمایه‌گذاری طرح به زمین مانده از اجرای دولت الکترونیک است که با وجود افتتاح در دوره مدیریت قبلی همچنان به مرحله اجرای نشده و مدیران استانی از این پروسه نتوانستند سرمایه‌گذار مشخصی را جذب کنند.

در طرح پنجره واحد سرمایه‌گذاری و بر اساس برنامه اعلامی مقرر شده بود که پروژه مورد نظر در یکی از ارگان‌های مرتبط در حوزه صنعت،معدن تجارت، جهاد کشاورزی و یا اداره کل میراث فرهنگی و  گردشگری ثبت شود و سرمایه‌گذار و مجری طرح پس از یک ماه  استعلامات لازم را دریافت کند و درباره توافق یا عدم توافق برای سرمایه گذاری اطلاعات کسب کند.

سه سال پس از افتتاح این طرح، این موضوع در جلسه شورای برنامه ریزی استان مازندران مطرح شده و معاون استاندار مازندران که یکی از افراد اثر گذار در دوره استانداری گذشته بود و در مراسم افتتاحیه حضور داشت از برنامه ریزی برای جدی اجرای این طرح صحبت به میان آورد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مازندران عدم اجرای دقیق این طرح را بلاتکلیفی مدیران وزارت اقتصاد و دارائی در تهیه نرم افزار اعلام کرد .

مفید غلامی راد با اعلام اینکه مازندران در اجرای این طرح پیشرو است، افزود: ساز و کار اجرای این طرح در استان پیش بینی شده بود اما مدیران و متولیان وزارت اقتصاد و دارائی جلوی پیشرفت کار را گرفتند.

مدیرکل اقتصاد و دارائی استان مازندران در این ارتباط نظری متفاوت دارد و اعلام کرده که کم کاری در این حوزه مربوط به مدیران استانی است.

وی به با واکاوی اجرای این طرح از سه سال گذشته پرونده کم کاری مدیران استانی را روی میز رسانه‌ها گذاشت و این طور اعلام کرد، در دوره مدیریت امید علی  پارسایی رئیس فعلی سازمان امور مالیاتی کشور مدیران استانی به دنبال اجرای طرح پنجره واحد سرمایه گذاری بودند.

 

مدیرکل اداره کل اموراقتصادی ودارایی مازندران با اعلام اینکه غیر از سه ارگان جهاد کشاورزی، سازمان صمت و میراث فرهنگی، نهادهای خدمات رسان، برق، آب و گاز و همینطور محیط زیست و منابع طبعیی صادر کننده مجوزهای لازم در حوزه سرمایه گذاری هستند و باید نسبت به ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری اقدام می‌کردند.

وی با اعلام ینکه تا اتمام برنامه پنجم هیچ مدیری پیگی ارجرای این طرح نبوده است،گفت: با آغاز برنامه پنجم بنده این موضوع را پیگیری کردم و بحث ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری در استان را مطرح کردم.

قاسم پیشه با اعلام اینکه مدیران استانی، استاندار سابق و فعلی ماپیگیرها در گذشته و حال حاضر منجربه برون رفت مشکلات سرمایه گذاران در مازندران نشده است و این طرح همچنان بلاتکلیف است.

مدیرکل اقتصاد و دارائی مازندران به ورود سازمان مدیریت به ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری در استان اشاره کرد وافزود: این سازمان در ابتدای امر نسبت به جذب مشاور اقدام کرد، در صورتی که طرح پنجره واحد سرمایه گذاری نیاز به اصلاح فرایندها دارد.

وی با اعلام اینکه بحث ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری

به اداره کل اقتصاد و دارایی مازندران سپرده شده است، افزود: بنده به لحاظ قانونی تکلیفی در این حوزه ندارم.

وی با اعلام اینکه استاندار مازندران در بدو ورودش از وضعیت طرح پنجره واحد سرمایه گذاری خواستار دریافت اطلاعاتی شده است، گفت: پیشنهاد استاندار پیگیری از طریق سامانه سیماک بوده است.

قاسم پیشه خاطر نشان کرد: سیماک پیش از این طرحی را در استان مازندران اجرا کرده بود که رضایت مدیران پست را در برنداشته و بنده به مدیران استانی اعلام کردم که واگذاری اجرای این طرح به سیماک با احتیاط بیشتری انجام شود و پس از دریافت استعلام از طریق وزارت اقتصاد به ما اعلام شد که قرار داد با سیماک اجرایی نشود.

مدیرکل اقتصاد و دارایی مازندران خاطر نشان کرد: سیماک قرار دادی با اقتصاد و دارای منعقد کرده بود که طی 10 سامانه‌ای را در اختیار این ارگان با قرار داد 500 میلیارد تومانی ارائه دهند که در این مدت نتوانستند اندک تحرکی در این ارتباط داشته باشند.

وی با اعلام اینکه به دنبال عدم موفقیت سیماک در پروژه مشترک با اقتصاد و دارائی اعلام شد که طرح سیماک قابلیت اجرا در استان مازندران را ندارد.

 قاسم پیشه خاطر نشان کرد: برای بررسی وضعیت توانمندی سیماک به نماینده این ارگان 10 روز فرصت دادیم که یکی از 10 آیتم مورد نظر طرح پنجره واحد سرمایه گذاری را در استان اجرایی کند که پس از مدت اعلام شده گامی برداشته نشده است.

انتهای پیام/

قاسم پیشه یادآور شد: به دلیل عدم عملیاتی شدن پروژه سیماک، طرح وزارت دارایی در دستور کار قرار گرفته و قول داده تا پایان شهریورماه این سامانه را در اختیار ما قرار دهد و اعلام کردیم که این موضوع را طی نامه‌ای به ما اعلام کنند که نامه دریافتی وزارت دارایی را در اختیار استاندار قرار دادیم،  اینکه گفته می‌شود وزارت دارایی جلوی کار را گرفته اینگونه نیست، وزارت دارای جلوی تخلف 500 میلیارد تومانی را گرفته که اجرایی نبوده است.

وی با اعلام اینکه این موضوع در اختیار استان نیست، افزود: اگر در حوزه فعالیت استان بود، تا حدودی مقدمات کار را فراهم کردیم و تحلیل‌های انجام دادیم.

مدیرکل اقتصاد و دارایی مازندران در ارتباط با راه‌اندازی سامانه یاور طی سال گذشته در استان مازندران، درباره روند بررسی شکایت‌ها در سامانه یاور، افزود: راه اندازی این سامانه مشکلات مردم را حل می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، نداشتن برنامه مدون، ضعف در برنامه نویسی  و عدم مطابقت قوانین با اجرای این طرح یکی از چالش‌های اجرای طرح پنجره واحد سرمایه گذاری در مازندران است که همین موضوع زمینه زمینگیر کردن بسیاری از سرمایه گذاران کلان اقتصادی را در استان فراهم کرده است و اندک سرمایه گذاران حاضر در استان به دلیل علاقمندی به تولید و کشور در حال فعالیت هستند.

 انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 79970

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب