مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر؛

حمایت از شرکت‌های دانش‌پایه، امنیت سایبری را افزایش می‌دهد

شرکت‌های دانش‌پایه توانمند در زمینه امنیت سایبری در کشور در حال فعالیت هستند و حمایت از آنان می‌توانند امنیت سایبری را افزایش دهد زیرا در صورت نبود امنیت سایبری، اطلاعات کاربران به سادگی مورد سوءاستفاده یا سرقت قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ امنیت سایبری در ایران در دو بخش استفاده‌های اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی می‌توان مورد بررسی قرار داد. در بخش اشخاص حقیقی و استفاده عموم مردم از فضای مجازی آگاهی بسیار کمی نسبت به امنیت سایبری وجود دارد که دلیل عمده آن عدم آشنایی و اطلاع کافی از فضای مجازی و ماهیت آن است.

 

فرزاد سیمی، مسئول قرارگاه مجازی سپاه امام صادق(ع) گفت: عموم مردم ایران حتی بسیاری از کسانی که نسبت به مقوله امنیت سایبری نیز شناخت مختصر دارند هنوز درک صحیح و کاملی از ابعاد آسیب‌ها و خطرات فضای مجازی ندارند.

وی افزود: عموم مردم امنیت سایبری را مقابله با هک شدن می‌دانند در حالی که این معنای بسیاری وسیعی دارد و بسیاری از اطلاعات شخصی، خانوادگی و مالی کاربران ایرانی در فضای مجازی به دلیل عدم آشنایی با مسائل ابتدایی امنیت سایبری به سرقت رفته است و گاهی خسارت‌های جبران‌ناپذیر مادی و معنوی را به دنبال داشته است.

وی با بیان اینکه، با وجود گسترش سریع ضریب نفوذ اینترنت و افزایش رو به رشد کاربران اینترنت در ایران هنوز متولی و راهکار مشخصی برای آموزش مسائل امنیت سایبری در ایران وجود ندارد گفت:  اقدامات جزیره‌ای ارگان‌های مختلف برغم تأثیر قابل قبول هنوز تا نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد، البته در مقوله امنیت سایبری افشای خودخواسته اطلاعاتی که شاید فاقد ارزشی برای کاربر باشند اما به عناوین مختلف در قالب نرم‌افزارها اغلب خارجی جمع‌آوری می‌شوند و به خارج منتقل می‌گردند می‌توانند در مباحث امنیت اجتماعی، اقتصادی و... نیز مشکل‌آفرین باشند.

سیمی تصریح کرد: در بخش اشخاص حقوقی امنیت سایبری وضعیت مطلوبی دارد و وجود نیروی متخصص، امنیت سایبری در این بخش وضعیت قابل قبولی دارد و اهمیت سایبری بسیار زیاد است زیرا اطلاعات کاربران می‌توانند به سادگی مورد سوءاستفاده یا سرقت قرار گیرد و شرکت‌های دانش‌پایه توانمند در زمینه امنیت سایبری در کشور در حال فعالیت هستند و حمایت از آنان می‌توانند امنیت سایبری را افزایش دهد.

 

گفتنی است:گسترش شبکه‌های اجتماعی با توجه به عدم شناخت کافی مردم از تهدیدات سایبری به معنای افزایش مخاطرات برای کاربران است و رویکرد استفاده سیاسی دولت در شبکه‌های اجتماعی و رهاسازی این فضا موجب شکل‌گیری تهدیدات امنیتی خواهد شد و در گذشته نیز شبکه‌های اجتماعی بستر اقدامات ضد امنیتی در ایران بوده‌اند.

انتهای پیام/حسینی مفرد

زمان انتشار: چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸:۲۸

شناسه خبر: 80040

مطالب مرتبط :
مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر

مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر؛

مسئولین و مردم باید از اپلیکیشن بومی حمایت کنند/ایران توانایی داشتن یک اپلیکیشن قوی دارد

فرزاد سیمی، مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: محدودیت‌ها و خواسته‌های جدید واتس‌اپ عملاً یادآور نقطه‌ضعف همیشگی ما در خصوص نداشتن یک پلتفرم بومی قدرتمند است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب