دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی در قزوین برگز خبرگزاری علم و فناوری - دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی در قزوین برگزار می‌شود
با شرکت اساتید و دانشجویان لاهور؛

دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی در قزوین برگزار می‌شود

دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی با شرکت اساتید و دانشجویان لاهور در مرکز آموزش دانشگاه امام خمینی(ره) قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان قزوین، دکتر «اقبال شاهد» استاد زبان و ادبیات فارسی و رئیس گروه زبان فارسی دانشگاه جی سی یو لاهور پاکستان با هیأت همراه ۱۲نفری خود، متشکل از استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای گذراندن دوره دانش‌افزایی دوشنبه ۳۱ تیرماه ۹۸ به مرکز آموزش فارسی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) وارد شدند.

دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی با شرکت 5 تن از اساتید و اعضای هیأت علمی گروه زبان فارسی پاکستان همچون دانشگاه جی سی یو لاهور به همراه ۷ دانشجوی برگزیده این شهر، برگزار می‌شود.

علی‌اکبر رضایی‌فرد، رئیس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور در راستای سفر اساتید و دانشجویان لاهور به ایران، با این هیأت دیدار و در خصوص دوره دانش‌افزایی و برنامه‌های بازدید از دانشگاه و مراکز آموزشی جمهوری اسلامی ایران گفت‌وگو کرد.

اقبال شاهد، رییس گروه زبان فارسی دانشگاه جی سی یو لاهور در سخنانی، گفت: در کتابخانه دانشگاه‌ها و کتابخانه‌های بزرگ شهر لاهور بسیاری از کتاب‌های زبان فارسی ذخیره شده و هدف آن، پاسداری از زبان فارسی و نگهداری از گنجینه عظیم بزرگان ماست.

مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) یکی از چند مرکز کشور است که از سال ۷۰ در زمینه آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیر ایرانی و همچنین برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی زبان فارسی تأسیس شده است.

این دوره علمی تا ۲۱ مرداد ماه جاری ادامه خواهد داشت.

گفتنی است؛ از سوی مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه، کارگاه آموزشی با موضوع "هنر و اندیشه علامه اقبال لاهوری" از زبان اقبال شاهد، رئیس گروه زبان فارسی دانشگاه جی سی یو لاهور در تاریخ ۱۴ مرداد ۹۸ برای هیأت علمی و دانشجویان این دانشگاه برگزار خواهد شد.

زمان انتشار: پنج شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۲:۵۹

شناسه خبر: 80045

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب