طرح سیماب گامی در اشتغال زایی فارغ التحصیلان دانشگاهی خبرگزاری علم و فناوری - طرح سیماب گامی در اشتغال زایی فارغ التحصیلان دانشگاهی

طرح سیماب گامی در اشتغال زایی فارغ التحصیلان دانشگاهی

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان سیرجان از اجرایی شدن طرح سیماب در این استان خبرداد وگفت:این طرح در جهت اشتغال زایی فارغ التحصیلان دانشگاهی و پیشبرد کشاورزی این استان براساس متد علمی و فنی می باشد.

به گزارش خبرگزاری علمی و فناوری استان کرمان، محمودآبادی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان با اشاره به اینکه هم اکنون باعث اشتغال 63 نیروی انسانی از سطح لیسانس تا مقطع دکتری در بخش های مختلف اتحادیه و شبکه تحت پوشش شده ایم گفت: اتحادیه تعاونی تولید شهرستان سیرجان  با  اجرای طرح سیماب یا به عبارتی طرح سیستم مرجع آموزش و بهره وری، گام های موثری در خصوص علمی و فنی نمودن کشاورزی، اشتغال زایی فارغ التحصیلان بخش کشاورزی و... برداشته است.

محمودآبادی گفت: اتحادیه شرکت های تعاونی تولید سیرجان در سال 1380 جهت بسترسازی مناسب و تسریع در روند فعالیت 22 شرکت تعاونی تولید تشکیل گردید

محمودآبادی با بیان اینکه با پراکنش مناسب نیروی انسانی بیش از60 درصد باغات شهرستان را تحت پوشش خود قرار داده ایم افزود: در سال 97 اتحادیه تعاونی تولید این شهرستان به عنوان نمونه کشوری انتخاب  واین اتحادیه تا کنون 5 عنوان نمونه استانی، 3 عنوان نمونه کشوری و 2 عنوان کارآفرین برتر را در کارنامه خود دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان  گفت: 1300 هکتار از باغات پسته شهرستان سیرجان توسط 2 تیم مدیریت می شوند.

وی اعلام کرد: این باغات ابتدا شناسایی و سپس نمونه های متعددی برای بررسی وضعیت آب، خاک، تغذیه گیاه، آفات و بیماری ها و ... گرفته شده و پس از انجام آزمایش های  لازم توصیه های کارشناسی در کمیسیون مطرح و پس ار تائید اجرا می شوند.

انتهای پیام/س

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۶:۳۵

شناسه خبر: 80353

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب