انتقاد شدید عضو هیأت رئیسه مجلس از عملکرد محیط زیست

یوسف نژاد: صحبت‌های کلانتری درباره نمایندگان مجلس مازندران دور از ادب بود/ عملکرد محیط زیست بسیار ضعیف است

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی از عملکرد رئیس سازمان محیط زیست به شدت انتقاد کرد و گفت: کلانتری برای توجیه عملکرد ضعیف خویش به نمایندگان می‌تازد.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، طرح ساماندهی پسماند در استان‌های شمالی کشور به ویژه در استان مازندران وارد مرحله جدی‌تری شده است.

گلایه‌های مردمی در ارتباط با عدم ساماندهی زباله به صحن علنی مجلس کشیده است.

طرح سئوال از وزیر کشور، رئیس جمهور و تذکرهای متعدد کتبی در مجلس نشان از چالش‌های جدی پسماند در استان مازندران است.

تولید روزانه بیش از سه هزار تن زباله در روزهای عادی و افزایش دو برابری در روزهای تعطیل و نداشتن برنامه مدون برای ساماندهی زباله و پسماندی که بیش از 70 درصد آن شیرابه است، به چالش جدی در استان تبدیل شده است.

طرح‌های ناکارآمد پسماند و از همه آزار دهنده‌تر مصوبات و پروژه‌های به زمین مانده در استان مشاهده می‌شود که به بحران زباله در استان‌های شمالی دامن زده است.

در کمتر جلسه‌ای با حضور مسئولان ملی گلایه‌های مسئولان استانی به ویژه نمایندگان مجلس درباره پسماند بلند نشده باشد.

امروز عیسی کلانتری در دهمین اجلاس ملی شبکه سازمان‌های مردم نهاد محیط زیستی و منابع طبیعی به نمایندگان استان‌های شمالی تاخت و با این ادبیات که نمایندگان استان‌های شمالی فقط هارت و پورت می‌کنند از عدم همراهی آنها با محیط زیست برای دریافت اعتبارات پسماند صحبت به میان آورد.

کلانتری با اعلام اینکه دولت یک و سه دهم میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی پسماند اختصاص داده اما یک نفر از نمایندگان مجلس در این ارتباط و برای دفاع از این طحر اقدام نکردند از اختصاص این بودجه به بخش‌های دیگر خبر داد.

اظهارات کلانتری با واکنش‌ از سوی نمایندگان مجلس در استان مازندران به ویژه عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی مواجه شده است.

علی اصغر یوسف نژاد در صفحه شخصی خویش در فضای مجازی اعلام کرده است که صبحت‌های کلانتری، ناآگاهانه، سخیف، تنش زا و دور از ادب بود.

وی با اعلام اینکه دولت یک لایحه در مورد پسماند با عنوان لایه ساماندهی پسماند  عادی با الویت استان‌های ساحلی و کلان شهرها به مجلس فرستاد که لاهوتی نمایند مردم گیلان و بنده با عنوان موافق درباره آن صحبت کردیم که در نهایت با 145 رای به تصویب رسیده است.

وی اضافه کرد: رئیس سازمان محیط زیست برای توجیه عملکرد ضعفیف خودش این اظهارات را مطرح کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنچه که امروز مازندران و دیگر استان‌های شمالی کشور را آزار می‌دهد نبود طرح جامع پسماند است.

زباله در استان مازندران به صورت نامناسب در مناطق جنگلی و یا دریا دپو می‌شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۸:۱۸

شناسه خبر: 80506

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب