رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور:

زنجیره تولید علم و ثروت در مراکز رشد بسیج علمی ایجاد شده است/ وجود نخبگان جوان و پای کار سند گویا عملکرد مسئولان بسیج علمی مازندران است

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور، گفت: طرح توانمند سازی نخبگان را با تکمیل زنجیزه تولید، علم و ثروت در مراکز رشد بسیج علمی و پژوهشی کشور را پیگیری می‌کنیم و این قابلیت در مازندران مشاهده شده است.

دکتر مهدی رحیمی در حاشیه بازدید از قابلیت‌های سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار علم و فناوری اظهار کرد:  از ظرفیت‌های ایجاد شده سازمان در شهرستان‌های بهشهر، نکا و ساری بازدید کردیم.

وی با اعلام اینکه وجود جوانان نخبه در این پایگاه‌ها و فعالیت بسیار مناسب آنها در حوزه آموزش و مهارت‌های کسب شده و با توجه به بازخورد مناسبی که در شهرستان مشاهده شده نشان از ظرفیت بالای این پایگاه‌ها به ویژه پایگاه علمی و پژوهشی شهرستان نکا دارد، گفت: برگزاری کلاس‌های تقویتی با نازل‌ترین قیمت در کنار استفاده از اساتید برجسته زمینه جذب جوانان زیادی را در این مرکز فراهم کرده است.

دکتر رحیمی خاطر نشان کرد: حضور فعالان جوانان و نوجوانان در این کلاس‌ها نشان از ظرفیت بسیار مناسب علمی پایگاه‌ها در سطح این شهرستان‌ها دارد.

وی ادامه داد: خدمت اساتید برجسته علمی که زمینه استعدادیابی نخبگان دانش آموزی را فراهم کرده است، نشان از سرمایه‌گذاری ارزشمند علمی سازمان بسیج علمی و پژوهشی در سطح شهرستان‌ها است و زمینه پشتوانه سازی مناسب علمی در کل کشور را فراهم می‌کند.

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران با اشاره به بازدیدی که شرکت‌های دانش بنیان در مراکز رشد مکانیک کشاورزی و الکترونیک داشت، گفت: فعالیت این مراکز بسیار مناسب و مورد توجه است.

وی با اعلام اینکه بیشتر محصولات تولیدی این مراکز به بازارهای هدف در کشور و حتی خارج از کشور راه پیدا کرده است، گفت: سازمان بسیج علمی در استان مازندران چرخه، تولید، علم و ثروت را در کنار همدیگر ایجاد کرده است و ما در کل کشور به دنبال ایجاد این زنجیره مناسب هستیم.

رحیمی با اشاره به برخی مانع تراشی‌ها برای جلوگیری از رشد تولید کالاهای اساسی به ویژه در حوزه پزشکی ،گفت: تجهیزات پزشکی مناسبی در مراکز رشد استان مازندران تولید می‌شود و مانع تراشی برخی مافیا باعث شده که این محصولات در حد تولید نیمه صنعتی باقی بماند که به دنبال رفع موانع تولید این واحدها هستیم.

وی با اشاره به تولید جلبک اسپرولینا در مرکز رشد کشاورزی سازمان بسیج علمی مازندران، گفت: این جلبک با حمایت‌های سازمان بسیج علمی استان مازندران و با همکاری متخصصان حوزه کشاورزی و شیلات به مرحله تولید رسده است.

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور با اشاره به مشکلاتی که پسماند در استان مازندران، دارد، افزود: سازمان در این زمینه ورود بسیار مناسبی داشته و با توجه به بازدیدی که از دستگاه تولید کمپوست از زباله و زباله سوز در حال ساخت داشتم خبرهای بسیار مناسبی در این حوزه در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به توانمندی‌های مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران و همکاران این سازمان و حمایت‌های دلسوزانه فرمانده سپاه کربلای استان مازندران از این مجموعه، گفت: خدمات این سازمان مورد توجه نخبگان استانی قرار گرفته و با توجه به دیدار چهره به چهره‌ای که با نخبگان استان داشتیم، رضایت مندی کامل از عملکرد مسئول استانی مشاهده کردم.

دکتر رحیمی با اشاره به برگزاری نمایشگاه در حاشیه این بازدیدها و حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، گفت: سردار سلیمانی پس از بازدید نسبت عملکرد سازمان بسیج علمی استان مازندران  ابراز رضایت کردند.

وی با اعلام اینکه وجود نخبگان علمی جوان پای کار در مجموعه سازمان بسیج علمی مازندران، باعث دمیدن روح نشاط  افزایش امید برای تحقق اهداف ارزشمند نظام و کشور در بین بازدیدکنندگان شد،گفت: بنده به شخصه از عملکرد همکاران سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران تقدیر و تشکر می‌کنم.

دکتر رحیمی با اعلام اینکه اختراعات بسیجان عزیز در استان مازندران از دو جهت قابل ارزش گذاری است، افزود: توجه به رفع نیازهای کشور و دارا بودن ظرفیت‌های فناوری پیشرفته نقطه قوت محصولات تولید شده در استان مازندران است.

وی در پایان از مسئولان استان مازندران درخواست کرد که حمایت‌های بیشتری از ظرفیت علمی سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان مازندران انجام شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران دکتر رحیمی از نزدیک در جریان فعالیت مرکز رشد شهید بخشی در حوزه الکترونیک و مراکز رشد کشاورزی و مکانیک مرکز استان مازندران بازدید کرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۶:۱۰

شناسه خبر: 80536

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب