نتایج تحقیق دانشکده سلطنتی لندن:

تزریق هورمونی برای کمک به کاهش وزن در افراد چاق

نتایج تحقیق کوچکی ثابت کرد که هورمون (GOP) می تواند به بیماران چاقی مفرط و دیابتی کمک‌ کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از رسانه ساینس دیلی؛ در این‌ تحقیق در طول ۴ هفته به بیماران، این هورمون ترریق شد و مشاهده شد که آن ها ۴/۴ کیلوگرم وزن کم کردند و وضعیت گلوکز خون شان بهبود یافت و در بعضی نیز این وضعیت عادی شد. چاقی یک بیماری شایع در بریتانیا است و تخمین زده می شود که از هر چهار نفر، یک نفر در بریتانیا به این بیماری دچار است.

یکی‌ از معمول ترین جراحی های لاغری جراحی بای پس معده (کم کردن حجم معده) است که در کاهش دادن وزن اضافه و کنترل قند خون افراد دیابتی بسیار موثر است.اگرچه بعضی بیماران تجربه خوبی از این جراحی ندارند و این جراحی برای آن ها درد های شکمی، حالت تهوع مزمن، استفراغ و کاهش قند خون ناتوان کننده به وجود می آورد. تحقیق قبلی دانشکده سلطنتی لندن نشان داده بود که دلیل تاثیر گزاری و عملکرد خوب جراحی بای‌ پس معده،این است که سطح ترشح سه هورمون خاص که از معده سرچشمه می گیرند، بالا می رود.ترکیب این سه هورمون که (GOP) نام دارد، باعث کم شدن اشتها، کاهش وزن و استفاده بیشتر بدن از شکر های خورده شده می شود.

پانزده بیمار در طول چهار هفته تحت درمان این هورمون قرار گرفتند و با استفاده از پمپی این هورمون به آرامی در مدت ۱۲ ساعت، هر روز‌ به زیر پوست آن ها ترریق شد (شروع ترریق یک ساعت قبل از صبحانه بوده و با آخرین وعده غذایی روز، پایان می یافته است). بیماران توصیه های رژیم غذایی نیز می گرفته اند و از غذا های سالم استفاده می کرده اند.

پروفسور تریشا تن (Tricia Tan) گفت: چاقی و دیابت نوع۲ می توانند باعث بیماری های جدی و مرگ آوری مانند سرطان، سکته و نارسایی قلبی شوند.نیاز است تا ما راه های جدید درمان را پیدا کنیم تا جان میلیون ها نفر را‌ نجات دهیم.اگرچه که این تحقیق کوچکی بود ولی هورمون ترکیبی ما امیدوار کننده است و تغییرات قابل توجهی در بیماران، به وجود آورده است.

 مترجم: میلاد نیک نژاد 

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 80589

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب