علم و فناوری از دومین نشست تخصصی ققنوس گزارش می دهد؛

اولین پالایشگاه گیاهان دارویی و کارخانه تولید قند استویا در اصفهان راه اندازی شد/ تولید نوشابه ایرانی (مای وان) تنها نوشابه کاملا طبیعی در دنیا

رئیس کانون کارآفرینی استان اصفهان، با اعلام این خبر که یک پالایشگاه گیاهان دارویی و یک کارخانه ای با تولید ۴۰۰ تن قند استویا به اندازه کل مصرف خاورمیانه در اصفهان راه اندازی شده است، گفت: یک مجموعه دانش بنیان هم موفق به تولید یک نوشابه ایرانی (مای وان) تنها نوشابه کاملا طبیعی در دنیا شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، در دومین نشست از سلسله نشستهای تخصصی ققنوس، دکتر محمد گوهریان رئیس کانون کارآفرینی استان اصفهان، با اعلام این خبر که یک پالایشگاه گیاهان دارویی و یک کارخانه ای با تولید 400 تن قند استویا به اندازه کل مصرف خاورمیانه در اصفهان راه اندازی شده است، گفت: همچنین یک مجموعه دانش بنیان شرکتی بنام شرکت طعم طبیعت ایجاد کرده که شرکتی کاملا ملی است و اولین محصول آنها هم یک نوشابه ایرانی (مای وان) و تنها نوشابه کاملا طبیعی در دنیا با ترکیب قهوه، علف لیمو، لیمو ترش و زنجبیل است، اما در ایران کوکاکولا رقیب قَدَر این محصول است و به همین دلیل تا به حال موفقیت مورد انتظارحاصل نشده است.

دومین نشست از سلسله نشستهای تخصصی ققنوس، تحت عنوان تحلیل و بررسی صنعت غذایی ایران و جهان و با محوریت واکاوی و تجربه نوردی کسب و کارهای امروز، دیروز ، فردا، با مدیریت آقای سید محمد تقی آیت مدیر مجموعه آژانس تبلیغاتی ترمه برگزار شد. دکتر محمد گوهریان رئیس کانون کارآفرینی استان اصفهان، دکتر مسعود رجایی نائب رییس كمیته كسب و كار دانش بنیان اتاق بازرگانی اصفهان و مشاور کسب و کار شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و آقای مقداد صرامی از جمله سخرانان این نشست بودند. شورای شهر اصفهان، سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، سازمان همکاریهای اکو و خانه جوان از جمله حامیان این رویداد هستند.

  رئیس کانون کارآفرینی استان اصفهان، در این نشست سخنان خود را با طرح مثالی از یک وکتور مارکتینگ در کشور کانادا شروع کرد و گفت: این یک شبکه اجتماعی مردمی تک سطحی است، مردم خیلی عادی از طبقات مختلف بخصوص دانشجویان و مهاجران فاقد شغل وارد این شبکه می شوند و حدود 20 سال است که روی یک محصول کار می کنند.

وی با بیان این که این شبکه اجتماعی در کشور کانادا روی یک نوع چاقوی خیلی ساده و کم خرج کار می کنند، افزود: در این شبکه افرادی بعنوان ویزیتور، فروش آن را انجام می دهند و آمار سال 2012 این سایت حاکی از این بود که آنها 5.5 میلیارد دلار چاقو فروخته اند.

گوهریان با اشاره به این که بواسطه این شبکه اجتماعی مردمی، اتفاقات جالبی گزارش شده، افزود: ققنوس می تواند یک چنین مدلی (وکتور مارکتینگ) باشد.

 

 ققنوس یکی از گعده های تخصصی و معتبر کسب و کار در اصفهان خواهد شد

وی چشم انداز ققنوس را  یکی از گعده های تخصصی و معتبر کسب و کار در اصفهان  عنوان کرد و با تاکید بر توجه به مبحث ارتباطات، اظهار داشت: ادعای دانشگاه MIT بزرگترین دانشگاه کسب و کار دنیا این است که اثر کارآفرینی آن در دنیا در جایگاه یازدهم قرار دارد، یعنی اگر با کشورها مقایسه شود دانشگاه MIT  یازدهمین کشور است، ادعای درستی هم است و حداقل در 500 مطالعه ثابت شده است، دانشگاه MIT می گویدجایی برای ارتباطات برقرار کرده و در واقع کار اصلی آن گعده داری است.

گوهریان در ادامه به یک محصول تولید خارج، نوشابه کوکاکولا اشاره کرده و اظهار داشت: زمانی حضور نوشابه کوکاکولا یا عصر کوکاکولا مطرح و اینقدر مهم بوده که در کشورهای آفریقایی تعیین دولتها به آن وابسته بود و اگر با آن کنار نمی آمدند دوام نداشتند.

گوهریان با اشاره به این که در ایران هم به هر حال تحت هر شرایطی و با همه پایین و بالاها نوشابه کوکاکولا همیشه بوده و دلیل آن هم وجود شرکای قدرتمند و انجام کارهای خیلی زیر بنایی است، تصریح کرد: اگر چه بحث شکست کوکاکولا هم در مواردی مطرح شده است اما در ایران خیلی موفق بوده و فعلا هم در همه سوپرمارکتها قابل دسترس است.

 رئیس کانون کارآفرینی استان اصفهان، گفت: حدود ده سال پیش یک گروه بیولوژیست کمی در مورد این مسئله حساس شدند که چرا امریکایی ها چیزی را طراحی کرده و ما آن را مصرف می کنیم، در صورتی که خودمان می توانیم یک محصول ملی داشته باشیم.

وی با بیان این که از طرفی مسئله خیلی حاد شده مصرف نوشابه در ایران دوبرابر سرانه جهانی است که آمار خیلی خطرناکی می باشد، روز به روز هم مصرف بیشتر می شود، تصریح کرد: در 20 سال گذشته مصرف نوشابه در ایران 15 درصد افزایش یافته است.

گوهریان با تاکید بر این که کیفیت نوشابه ها هم در این سالها تا حدودی بهبود داشته است، گفت: از طرف دیگر  با یک عارضه خیلی خطرناک بنام قند هم در کشور مواجه هستیم و نگرانی در این مورد بسیار بالا است، ده درصد ایرانیها قند دارند، علاوه بر این نسبت مستقیم سرطان و قند هم کاملا اثبات شده است.

وی با بیان این که نگرانی از سلامت جامعه و عشق به وطن منجر به تلاش برای ساخت یک نوشابه ملی شد، خاطرنشان کرد: این تصمیم نیازمند سرمایه هنگفتی بود و با تلاشهایی که انجام گرفت، توانستند جذب سرمایه کنند و به سرعت کار آنها جلو رفت.

گوهریان افزود: تکنولوژی از آلمان و چین وارد شد، آلمان بهترین روشهای پالایش مواد موثره از گیاهان را دارد، همچنین قندی شناسایی که بتواند جایگرین شکرشود این قند استویا بود و تکنولوژی آن از کشور چین آورده شد. 

 

یک پالایشگاه گیاهان دارویی و یک کارخانه ای با تولید 400 تن قند استویا در اصفهان راه اندازی شد

 رئیس کانون کارآفرینی استان اصفهان، با بیان این که خوشبختانه و با وجود هایتک بودن دستگاهها کارخانه ای در استان اصفهان راه اندازی شد. خبرداد:حالا یک پالایشگاه گیاهان دارویی در اصفهان و  یک کارخانه ای که 400 تن قند استویا به اندازه مصرف کل خاورمیانه داریم که درحال تولید هستند.

رئیس کانون کارآفرینی استان اصفهان، افزود: هر یک کیلو قند استویا 400برابر شکر شیرینی دارد و این اتفاق مبارکی است که در ده سال گذشته افتاده است.

مای وان نوشابه کاملا طبیعی در دنیا و اولین محصول شرکت کاملا ملی طعم طبیعت است

وی با بیان این که از طرفی امریکا و کاناد با داشتن نگرانی بیماری قند و چاقی کلا شکر را از کوکاکولا حذف کرده و قند آن را صددرصد استویا کرده اند، اظهار داشت: در ایران هم یک مجموعه دانش بنیان شرکتی بنام شرکت طعم طبیعت ایجاد کردند که شرکتی کاملا ملی است و انجیوهای مختلفی در آن هستند و اولین محصول آنها هم یک نوشابه(مای وان) است که مزه آن براساس ذائقه ایرانی و ترکیب آن هم توسط یک شرکت آلمانی طراحی شده است.

وی با تصریح این که محققان شرکت آلمانی برای مدتی در ایران مزه های مختلف را تست کردند و از یک ترکیبی از چندتا محصول طبیعی و دارویی (گیاهان دارویی) قهوه، زنجیبل، لیمو ترش و علف لیمو ( گیاهی با خواص خیلی منحصر بفرد و آنتی اکسیدانی خیلی بالایی) این ترکیب مورد نظر تولید شد، حاطرنشان کرد: این ترکیب بطور انحصاری در اختیار شرکت ایرانی قرار گرفته است.

 

کوکاکولا رقیب قَدَر نوشابه کاملا طبیعی ایرانی است

وی با یادآوری این نکته که سال 1395 با حضور آقای دکتر ستاری معاون علمی فناوری ریاست جمهوری، این کارخانه افتتاح شد، ابراز داشت: اما از آنجایی که یک رقیب خیلی قَدر مثل کوکاکولا در کشور وجود داشته تا به حال موفقیت مورد انتظارحاصل نشده و شبکه مردمی تک سطحی یکی از راه حلهای پیشنهادی برای حل این مشکل میباشد.

گوهریان با تاکید براین که این نوشابه ایرانی تنها نوشابه طبیعی در دنیا است که هیچ ماده شیمیایی در آن نیست، و در مرحله اول 25 درصد از قند آن استویا است و طی چهار مرحله قند آن بطور کامل استویا می شود، گفت: طبق آمارهای به دست آمده هر ایرانی بطور متوسط سالانه 42 لیتر نوشابه مصرف می کند و قیمت آن هم نسبت به نمونه وارداتی حداقل یک سوم شده است.

رئیس کانون کارآفرینی استان اصفهان، در اولین نشست از سلسله نشستهای تخصصی ققنوس هم که اواخر مرداده ماه برگزار شد به بررسی موردی یکی از صنایع غذایی (شیرینی) و فرصت ها و تهدیدهای موجود در این زمینه پرداخت و خبر داد: اصفهان 1400، هاب شیرینی منطقه می شود.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

 

زمان انتشار: یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۴:۱۸

شناسه خبر: 80722

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب