خبرگزاری علم و فناوری

علم و فناوری گزارش می دهد؛

هفتمین دوره آموزش پرسشگری در استان همدان برگزار شد+فیلم و عکس

هفتمین دوره آموزش پرسشگری استان همدان با حضور ۳۰ داوطلب از ۸ شهرستان ، در مرکز آموزشی امام حسین (ع) این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از همدان – هفتمین دوره آموزش پرسشگری استان همدان با حضور 30 داوطلب از 8 شهرستان ، در مرکز آموزشی امام حسین (ع) این شهرستان برگزار شد .

در این رابطه سرهنگ ولی ابراهیمی مسئول معاونت علمی و پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان در رابطه با هدف برگزاری این دوره به خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری گفت : کار تحقیق یکی کار تیمی می باشد و برای آنکه این کار به خوبی انجام شود و اطلاعاتی که به دست می آوریم قابل استناد باشد نیاز به آموزش صحیح افراد داریم ؛ استان همدان نیز مانند سایر استان ها دارای یک شبکه پرسشگری می باشد که هر ساله به منظور افزایش تعداد این پرسشگرها دوره هایی آموزشی را با حضور اساتید برتر برگزار می کنیم .

وی در پاسخ به این سئوال که افراد برای شرکت در این دوره ها باید دارای شرایط خاصی باشند گفت: امروزه علم و پژوهش و کسب مدارج علمی نیاز به تلاش ، پیگیری و زحمات زیادی دارد. یک پژوهشگر باید در دوره ‌ها یا کلاس ‌ها شرکت کند و مطالعات بسیاری داشته باشد. به همین منظور افرادی که برای این کار انتخاب می شوند حتما باید دارای شرایط خاصی باشند که از جمله آن می توان به آشنایی با روش های تحقیق و پژوهش و داشتن حداقل مدرک کاردانی اشاره کرد؛ که استفاده از افراد تحصیلکرده علاوه بر آن که کیفیت کار های تحقیقاتی را بالا می برد باعث کوتاه شدن دوره آموزشی نیز می گردد چرا که این افراد به دلیل تحصیلاتشان با کارهای تحقیق و پژوهش آشنا هشتند و به جای دوره های چند روزه ، آموزش این افراد را تنها در یک روز برگزار می کنیم و در این کلاس ها نیز بیشتر به مباحث کلی و آموزش ها مربوط به فوت و فن پرسشگری بپردازیم . وی در مورد داوطلبان این دوره نیز گفت : این دوره با حضور 30 نفر از 8 شهرستان استان همدان برگزار شده است .

سرگرد یوسف تیموری مسئول پژوهشکده مطالعات بسیج نیز در مورد برگزاری این دوره گفت: سپاه و بسیج با درک اهمیت موضوع علمی، پژوهشی جهت ترویج آن در بین جامعه بخصوص بسیجیان در رفع نیازهای علمی بسیج و همکاری و تعامل با سایر نهاد‌ها و ارگانهای دولت جمهوری اسلامی کمک شایانی نیز به آن ‌ها می‌کند. تیموری افزود : پژوهشکده مطالعات بسیج که زیر نظر معاونت علمی و پژوهشی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان می باشد یکی از مأموریت هایش پروژه های افکار سنجی و نظر سنجی به منظور گردآوری اطلاعات و دیتاها و همکاری با نهاد و سازمان ها در این زمینه می باشد  که به همین منظور مجموعه ای با نام « شبکه پرسشگران» را از بین بسیجیان جوان تحصیلکرده خواهر و برادر تشکیل داده ایم. وی افزود : این شبکه پرسشگری به دلیل ریزش هایی که هر ساله دارد نیاز به بروز رسانی و افزایش تعداد این افراد دارد که به همین منظور با توجه به برنامه ریزی های انجام شده هر ساله معاونت علمی و پژوهشی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی به نام «کارگاه آموزشی پرسشگری» برای داوطلبان جدید می نماید که امسال نیز هفتمین دوره آموزشی آن را برگزار می نمایم که در پایان این دوره نیز به افرادی که بتوانند مراحل این دوره را با موفقیت پشت سر بگذارند « گواهی پایان دوره پرسشگری » ارائه می شود که بتوانند با استفاده از آن به شبکه پرسشگری استان بپیوندند .

انتهای پیام /

خبرنگار: سجاد عبدلی

زمان انتشار: دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲:۵۰

شناسه خبر: 80879

مطالب مرتبط :
ویژگی‌های یک پژوهشگر موفق: تقوا، اخلاص، امانتداری، بصیرت دینی، پرهیز از یاس

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر:

ویژگی‌های یک پژوهشگر موفق: تقوا، اخلاص، امانتداری، بصیرت دینی، پرهیز از یاس

کارگاه آموزشی پرسشگران با حضور مسئولین علمی شهرستان‌ها و پرسشگران جهت توانمدسازی پرسشگران به منظور به روزرسانی معلومات و تربیت نیروی پرسشگر کارآمد و امانت‌دار بسیجی برای استفاده در نظر سنجی‌ها و برنامه‌های پژوهشی ملی و استانی در سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر برگزار شد.

دوره آموزش پرسشگری در استان گیلان برگزار شد

به همت معاونت علمی،پژوهشی و فناوری سپاه قدس صورت گرفت ;

دوره آموزش پرسشگری در استان گیلان برگزار شد

به منظور تبیین نقش موثر پرسشگران بسیجی در پروژه های افکارسنجی و همچنین بروزرسانی اطلاعات آنها،دوره آموزش پرسشگری به مدت دو روز با همت سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری گیلان برگزار شد.

پرسشگری

دوره آموزش پرسشگری توسط سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل برگزار شد

دوره آموزشی پرسشگری توسط سازمان بسیج علمی, پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل جهت ارتقای سطح علمی بسیجیان پژوهشگر برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب