در فناوری تحریم هستیم نه در اینترنت/ ضعف ها را در خبرگزاری علم و فناوری - در فناوری تحریم هستیم نه در اینترنت/ ضعف ها را در تولید و صنعت برطرف کنیم تا وابسته نباشیم؛
فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی:

در فناوری تحریم هستیم نه در اینترنت/ ضعف ها را در تولید و صنعت برطرف کنیم تا وابسته نباشیم؛

فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان‌جنوبی گفت: در همه بخش‌ها از جمله در فناوری تحریم هستیم نه در اینترنت، که همه امتیازاتمان را دادیم به بهانه این‌که پهنای باند بگیریم متاسفانه وضعمان خراب است در این بخش هیچی از خودمان نداریم و هیچ اطلاعاتی محفوظ نمی‌ماند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی؛ سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا (علیه السلام) استان خراسان جنوبی صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه مسئول سازمان علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا علیهالسلام استان خراسان جنوبی اظهار داشت: قیام الهی امام حسین(ع) برای امر به معروف و نهی از منکر، تسلیم در برابر زورگویان نشود و حق را در دین مبین اسلام بیان کند.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر که امروزه در جامعه به فراموشی سپرده شده فقط برای نهی از بی حجابی نیست افزود: موضوعات معروف و منکرات هزاران است که در مسائل روزمره با آنها مواجه هستیم از جمله نشر و ترویج علم از معروفات است و در جهت ترویج علمی که به نفع جهان اسلام و محرومین و مستضعفین باشد ما دچار ضعف هستیم.

قاسمی خاطرنشان کرد: خداوند متعال دستور بعثت پیامبر(ص) را با امر به معروف ، علم آموزی و ترویج علم صادر کردند و ایشان با گفتمان علمی و دینی رسالت خویش را شروع کردند.

 وی تأکید کرد: دین اسلام گفتمان علمی و دینی دارد که از هم جدا نیستند. اسلام دینی علمی، تحقیقی و پژوهشی است و از هیچ مسلمانی پذیرفتنی نیست که بدون تحقیق و پژوهش این دین الهی را قبول کند.

فرمانده محترم سپاه انصارالرضا علیه السلام استان خراسانجنوبی یادآور شد: سازمان علمی و ‌پژوهشی بسیج سالهای قبل جهش های خوبی داشته و ظرفیتهایی را بوجود آورده است که تاکیدات رهبری در علم آموزی زمین نماند و با کار جهادی جوانان نخبه، سه سال استان خراسانجنوبی در بین استانهای کشور رتبه برتر را با نیرو و امکانات اندک و با اراده فولادین کسب کرده است.

 در محیط های علمی همکاری خوب اما پشتیبانی ضعیف است.

وی با بیان اینکه بسیج در شناسایی مبتکرین و مخترعین موفق عمل کرده و در جهاد علمی بسیج پاسخگویی به مرتجعین را داشته است گفت: جوانان تئوری ایده هایشان را تعریف میکنند اما نمیتوانند پیاده کنند و این مشکل در کشور وجود دارد که پایگاهی برای این افراد که نیازمند راهنمایی و مشاوره هستند کم داریم و جاهایی در مراحل مختلف پشتیبانی دارند اما مردم از این مراکز راضی نیستند و بعضی افراد سرخورده می شود.

قاسمی با بیان اینکه اظهار داشت: همکاری روئسا و معاونت های پژوهشی دانشگاه ها، دستگاه های اجرایی و نیروهای مسلح در استان ما خوب است اما پشتیبانی از جوانان مخترع و مبتکر ضعیف است. در هماهنگی و ارجاع به همدیگر و پشتیبانی های اجرایی در استان موفق بودیم.

وی ادامه داد: موضوع ایده و علم و تجاری سازی طرح ها پیشرفت های خوبی در کشور داریم اما نسبت به سرعت تولید علم ضعف  داشتیم اما رضایت رهبری را کسب کردیم و گام های بلندی برداشته شده است.

فرمانده سپاه استان با تأکید بر اینکه ارتباط با اقتصاد مقاومتی مهم است تصریح کرد: در همه بخشها از جمله در فناوری تحریم هستیم نه در اینترنت، که همه امتیازاتمان را دادیم به بهانه اینکه پهنای باند بگیریم متاسفانه وضعمان خراب است در این بخش هیچی از خودمان نداریم و هیچ اطلاعاتی محفوظ نمیماند.

وی افزود: با وجود تحریمها در فناوری از جمله تولیدات صنعتی، ابزارهای مختلف و قطعاتی که کارخانه ها به آنها نیازمندند در بخش های مختلف عقب هستیم و گاهی در ساخت برخی قطعات کوچک می لنگیم.

قاسمی با بیان اینکه هواپیمای کاربردی در اصفهان تولید کردیم اما تا سقوط کرد از رده تولید خارج شد گفت: در صنعت هواپیمایی تحریم بودیم و حالا وابسته هستیم. باید ایستادگی و مقاومت کنیم تا پیروز شویم. باید ضعفها را برطرف کنیم تا وابسته نباشیم.

وی با بیان اینکه بیشترین اطلاعات و تجربیات را رهبری از اثرات تحریم ها دارند متذکر شد: در اقتصاد مقاومتی که رهبری اعلام میکنند اقتصاد باید درون گرا و مقاوم باشد. شرکتهای دانش بنیان میتوانند به تولید ثروت و علم کمک کنند. قطع امید نکنیم در جبههها، مقاومت و ایستادگی کردیم پیروز شدیم اما هزینه و سختی دارد باید هزینه را داد و تسلیم نشد.

فرمانده سپاه انصارالرضا علیهالسلام استان خراسانجنوبی ادامه داد: علم، ایمان و عمل صالح باید در کنار هم داشته باشم. خروجی علم و ایمان، عمل صالح است که کارساز است و ما را به پیروزی در دنیا و آخرت میرساند.

 

زمان انتشار: سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۷:۲۱

شناسه خبر: 80908

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب