افتتاحیه باشگاه کارآفرینان نوجوان استان تهران برگزار شد

افتتاحیه اردوی باشگاه کارآفرینان نوجوان در اردوگاه شهید غلامی اسلامشهر

باشگاه کارآفرینان نوجوان در استان تهران توسط پژوهش سرای بصیرت و با مشارکت معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت سید الشهداء (ع) استان تهران ،وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره آموزش و پرورش شهر ری، اداره فنی و حرفه ای استان تهران در اردوگاه آموزشی شهید غلامی اسلامشهر برگزار شد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ باشگاه کارآفرینان نوجوان در استان تهران توسط پژوهش سرای بصیرت و با مشارکت معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت سید الشهداء (ع) استان تهران  ،وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره آموزش و پرورش شهر ری، اداره فنی و حرفه ای استان تهران  در اردوگاه آموزشی شهید غلامی اسلامشهر برگزار شد.

این باشگاه با هدف تقویت توانمندیها و مهارتهای کارآفرینانه دانش آموزان رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال و به منظور تربیت نسل آینده کارآفرینان و نوآوران در کشور برگزار می شود.
در مراسم افتتاحیه باشگاه  سرهنگی مدیر کل دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به اهمیت توانمندیهای نرم جهت کارآفرین شدن نسل آینده و همچنین نیاز کشور به رشد و بالندگی این نوجوانان، به تشریح اهداف باشگاه و ضرورت آموزش پنج مهارت اصلی کارآفرینی " مشاهده گری، پرسشگری، آزمایش گری، شبکه سازی و تفکر خلاق" پرداخت .

در ادامه  صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران نیز در سخنان خود به قابل آموزش بودن "کارآفرینی و تولید علم" اشاره  و نقش استمرار در آموزش و همچنین نقش اولیاء در هدایت فرزندان به سوی کارآفرینی را مهم و قابل اهمیت ارزیابی کرد.

سپس حفیظی معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت  سید الشهداء (ع)استان تهران در خصوص حمایت و کمک های مادی و معنوی دانش آموزان نخبه و مخترعین در سطح استان تهران خبر داد.

وی راه برون رفت کشور از چالشهای موجود را توسعه کارآفرینی ، آموزش و تربیت نسل جوان و هدایت آنها به سوی مهارتهای کارآفرینانه دانست.


قابل ذکر است دانش آموزان شرکت کننده در این باشگاه، منتخبین جشنواره ایده های برتر دانش آموزی می باشند و این دوره در طی روزهای ۵ و ۶ شهریور ماه برای پسران و در روزهای ۱۲ و ۱۳ شهریور ماه ویژه دختران رده سنی ۱۲ تا ۱۸ برگزار خواهد شد.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۱:۴۵

شناسه خبر: 80929

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب