خبرگزاری علم و فناوری:

شخصیت امام خمینی (ره) از زبان رهبر انقلاب

تحلیل های سیاستمداران بزرگ دنیا و رهبر معظم انقلاب نسبت به شخصیت امام خمینی (ره) بسیار جالب و خواندنیست

به گزارش خبر گزاری علم و فناوری استان زنجان، آیت الله خاتمی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان زنجان در افتتاحیه دوره آموزشی خط امام استان زنجان، افتخار خود را سرباز ولایت بودن معرفی کرده و عنوان کرد:  وقتی می خواهم مسائل مهم را بیان کنم از زبان رهبری می گویم چون اینگونه هم امانت داری رعایت می شود و هم در کنار ترک زبان ها، حال فارس زبان ها نیز رعایت می شود.

وی با اشاره به سخن رهبر انقلاب نسبت به امام خمینی (ره) عنوان کرد: شخصیت امام با هیج کدام از رهبران دنیا قابل مقایسه نیست و فقط ایشان را با پیامبران، اولیا و معصومان (ع) می توان مقایسه کرد. ما رهبران سیاسی دنیا را می شناسیم و تاریخ مبارزه ملت ها را با دقت مطالعه کرده ایم، واقعا حیف است که به آن ها هم رهبر بگوییم و امام را هم با همین عنوان رهبر بگوییم و اگر به آنان رهبر بگوییم باید عنوان دیگری برای امام انتخاب کنیم. او اصلا از جنس و خمیره انبیاء بود.

امام جمعه زنجان در ادامه با بیان شخصیت امام (ره) از نظر کوفی عنان را بیان کرده و افزود: من که رئیس بزرگترین سازمان بین المللی هستم، زمانی که با امام خمینی دیدار کردم متوجه شدم که امام بیشتر از من به مسائل کشورم آگاه تر است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان از زبان رهبر انقلاب اظهار کرد: امام ما کار بزرگی انجام داد چون خودش بزرگ بود و کارهای او را می توان در 10 قسمت خلاصه کرد:

1-    او اسلام را احیا کرد: اولین گروه دانشجویان بعد از بازگشایی دانشگاه تهران، که به خارج از کشور سفرکردند، می گفتند: ما در آنجا راحت تر از تهران نماز می خواندیم، کسی در دانشگاه تهران جرات نماز خواندن را نداشت. تمام سیاستمداران دنیا سعی در تضعیف اسلام و کشور های اسلامی داشتند ولی امام ما اسلام را دوباره زنده کرد.

2- اعاده روح عزت به مسلمین: مسلمانان در همه جای دنیا احساس عزت می کردند. در سفر دوم من به لبنان گفتند: میشل عون مسلمان زاده است و شجره مسلمانی دارد ولی از زمانی که فرانسوی ها از آنجا اسلام زدایی کرده اند، بسیاری از مسلمان زاده ها برای این که در اداره ها کارپیدا کنند اسامی مسیحی و ارمنی به خود می گرفتند. بسیاری از خانواده های مسلمان در لبنان روی فرزندان خود اسم اسلامی می گذاشتند ولی جرات بیان آن را نداشتند و از مسلمان بودن خود خجالت می کشیدند. اما بعد از انقلاب اسلامی مسلمانان آن کشور به راحتی مسلمانی خود را ابراز می کردند.

3- اساس درک امت اسلامی: یعنی به مسلمانان تشکل و هویت داد. امروز بعد از 40 سال همه مسلمانان با افتخار از جمعیت یک میلیارد و اندی خود یاد می کنند.

4- نابودی رژیم دست نشانده: پلیدترین، وابسته ترین، مرتجع ترین و کثیف ترین رژیم وابسته به استکبار ایران بود. این تحلیل جامعه شناسان غیر مسلمان دنیا بود که امام نابود کننده این رژیم بود. اصلا جشن 2500 ساله برای تملق به آمریکا برگزار شد. مهم ترین دژ استعمار در خلیج فارس و خاورمیانه، ایران بود که امام همه این ها را از بین برد.

5- برپایی حکومت اسلامی بدون اتکا به شرق و غرب: آن زمان کسی باور نداشت که چنین کاری امکان پذیر است ولی امام خط سومی را ایجاد. در سال 56 و در فرانسه، خبرنگاری از امام می پرسد شما اگر حکم جهاد دهید اسلحه از کجا می آورید؟ و امام در جواب فرمودند: ما حکم جهاد نداده ایم. مصاحبه ادامه داشت که در آخر مصاحبه خبرنگار دوباره سوال اول خود را تکرار می کند که امام دوباره می فرماید: حکم جهاد نداده ایم ولی اگر لازم باشد اسلحه تهیه می کنیم. همه با خود فکر می کردند که برای تهیه اسلحه امام مجبور به متوسل شدن به شرق و غرب است.

6- بیداری اسلامی: قرار بود یک سال پس از انقلاب ایران بیداری اسلامی آغاز شود اما دشمن آگاه بود و با برنامه و سرکوب کشور های اسلامی جلوی این کار را گرفت.

7- تبیین جدید از فقه شیعه: امام نگرش جدیدی از فقه شیعه ارائه داد. فقه ما پایه های مستحکمی دارد که امام آن را با نگرشی وسیع و با جهان بینی و حکومت مورد توجه قرار داد. امام 12 جلسه درسی در نجف از فقه شیعه به صورت مستدل ارائه داد. نوارهای آن جلسات در ایران پخش شده و از روی آن اولین چاپ های کتاب ولایت فقیه منتشر شد.

8- ابطال باورهای غلط حکام: تکبر ورزیدن و برخورداری از زندگی راحت جزو باورهای مردم و مسلمین بود. حتی انقلابیونی که در چادر زندگی می کردند به مجرد رسیدن به قدرت همین کارها را انجام می دادند که امام باورها و تفکرات غلط حکومتی را از بین برد.

9- احیای روحیه غرور و خودباوری: مردم و مسلمین احساس هویت کردند چون امت شدند، چون امام دیدند، چون هم فکر و هم عقیده شدند. امروز در جایگاهی ایستادیم که مردم ایران سخنان دیوانه ترین رئیس جمهور آمریکا را به سخره می گیرند

10- اثبات امکان تحقق استقلال از شرق و غرب: یکی از پیش بینی های امام در اوایل انقلاب این بود که: "من خرد شدن استخوان های کمونیست را می شنوم و آن را در زباله دان تاریخ باید جست و جو کرد"  

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 81213

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب