تلاش جدی برای جبران عقب ماندگی علمی کشور ضروری است خبرگزاری علم و فناوری - تلاش جدی برای جبران عقب ماندگی علمی کشور ضروری است/ بسیج رسانه در انتقال و بسط فرهنگ در جامعه بسیار نقش آفرین است
جانشین فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) در امور اقشار بسیج:

تلاش جدی برای جبران عقب ماندگی علمی کشور ضروری است/ بسیج رسانه در انتقال و بسط فرهنگ در جامعه بسیار نقش آفرین است

جانشین فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) در امور اقشار بسیج گفت: بسیج به ویژه بسیج رسانه در انتقال و بسط فرهنگ در جامعه بسیار نقش آفرین است و امروز دشمن به وسیله ابزار رسانه ای پای کار آمده است و فرهنگ خود را در سایر جوامع گسترش می دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان خراسان شمالی،    جانشین فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) در امور اقشار بسیج با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب یک مرحله پنج گانه مد نظر حضرت آقا است که شامل انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی و جامعه و امت اسلامی است.

 

وی با بیان اینکه مراحل دوگانه اولیه محقق شده است، افزود: در حال حاضر در مراحل سه گانه هستیم که دولت مبتنی بر آموزه های اسلامی باشد ودر مرحله بعدی جامعه و امت اسلامی رو بتوانیم داشته باشیم.

 

وی با اشاره به دستاوردهای عظیم چهل ساله انقلاب برای کشور، افزود:باید با توجه به گذشته و چشم انداز به آینده باید چراغ راهی در نظر گرفته شود که مقام معظم رهبری به عنوان آگاه ترین و متخصص ترین فردی است که می تواند در این زمینه یک راهبرد تدوین کند.

 

دکتر حاتمی گفت:در نگاه مقام معظم رهبری می بینیم که هفت نکته را مد نظر دارند تا اینکه کشور به ابعاد رشد برسد.

 

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در سرفصل اول سخنانش در این زمینه بر علم و پژوهش تاکید کردند، گفت: استفاده از تمام ظرفیت ها برای تحقق استعداد های نخبگان و جوانان که نگاه نو در راستای اقتصاد مقاومتی دارند یکی از نکات مهم است و تمام دستگاه ها می توانند کمک کنند تا این مهم در عرصه عمل به نتیجه برسد.

 

دکتر حاتمی تصریح کرد:یکی دیگر از شاه کلید های حضرت اقا این است که اگرچه در زمینه علمی به دستاوردهای زیادی رسیده ایم اما هنوز از قله ها فاصله داریم و برای رسیدن به قله ها نیاز به تلاش و جدیت بیشتر است.

 

وی با اشاره به اینکه هزینه در زمینه علم و پژوهش هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است که در ابعاد مختلف کشور تاثیرگذار و زمینه ساز عزت و پیشرفت کشور خواهد بود، گفت:بسیاری از کشورهای غربی که در عرصه های مختلف یکه تازی می کنند به واسطه همین است که در عرصه علمی سرمایه گذاری کرده اند.

 

وی تصریح کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری، کشور ما به واسطه وجود دولت شاهنشاهی عقب ماندگی هایی در زمینه علمی متحمل شده است که باید تلاش کنیم تا این عقب ماندگی ها جبران شود.

 

حاتمی با اشاره به اینکه یکی دیگر از مشخصه هایی که حضرت اقا به آن تاکید کردند،معنویات و اخلاق است، افزود: هر جامعه ای برای اینکه به جامعه مترقی در تمام ابعاد و صالح تبدیل شود نیاز به بسط و گسترش اخلاق دارد.

 

وی با بیان اینکه جامعه اخلاق مدار قطعا بسیاری از آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی در آن کمتر است،اضافه کرد: وقتی آسیب های اجتماعی درهر جامعه رشد یابد علاوه بر آسیب به جامعه، مدیریت آن آسیب ها در جامعه نیز هزینه های دولت ها را افزایش می دهد.

 

وی افزود: بسیج به ویژه بسیج رسانه در انتقال و بسط فرهنگ در جامعه بسیار نقش آفرین است و امروز دشمن به وسیله ابزار رسانه ای پای کار آمده است و فرهنگ خود را در سایر جوامع گسترش می دهد.

 

حاتمی با بیان اینکه باید با ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی را در جامعه گسترش دهیم، گفت:دشمن به دنبال این است که بنیان خانواده را در جامعه اسلامی متلاشی کند چرا که یک خانواده متلاشی نمی تواند فرزندان صالح و توانمند تربیت کند.

 

وی با اشاره به فعالیت سایت های مستهجن و ترویج فساد از طریق این سایت ها، گفت: بسیاری از این سایت ها وابسته به کشورهای غربی هستند که منابع مالی آنها را تامین می کند.

 

حاتمی سرفصل دیگر مدنظر مقام معظم رهبری را اقتصاد عنوان کرد و افزود:اقتصاد وسیله ای برای رسیدن به اهداف است و مقام معظم رهبری بر تحقق اقتصاد مستقل و عدم وابستگی تاکید دارند. وی با بیان اینکه اگر استقلال و توسعه وابستگی به دشمن را از بین ببریم بسیاری از مشکلات جامعه رفع خواهد شد،افزود:در حال حاضر دشمن به خیال اینکه اقتصاد ما وابستگی به نفت دارد ما را تحریم می کند.

 

وی با تاکید بر گسترش روابط اقتصادی با دنیا و استفاده از ظرفیت و استعدادهای موجود در کشور، تصریح کرد:وقتی تمام کشورها وابستگی به اجناس و کالای ما داشته باشند در تحریم با امریکا همکاری نمی کنند و اگر کشور اقتصاد پویا داشته باشد برای سایر کشور ها جاذبه خواهد داشت.

 

وی اضافه کرد:دشمن در هر جایی که می بیند وابستگی وجود دارد در همین عرصه برای نفوذ سرمایه گذاری می کند.

 

نیروهای بسیج سازندگی و بسیج مهندسی در زمینه ساخت منازل مناطق سیل زده در استان ورود پیدا کرده اند و پیگیری ها برای کمک در ساختن این منازل در حال انجام است.

 

وی با اشاره به سرفصل عدالت و مبارزه با فساد در جامعه، افزود:هر چه مردم عدالت در جامعه را بیشتر حس کنند، همراهی و همدلی انها با نظام بیشتر خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه برخی از مسولان در دوران های مختلف از فرصت ها سوء استفاده کرده اند، گفت:مقام معظم رهبری به توسعه عدالت و مبارزه با فساد تاکید کرده اند.

 

وی به سرفصل استقلال و آزادی اشاره کرده و تصریح کرد:حفظ استقلال کشور یکی از نکات مهم است و افزایش قدرت به منظور این است تا دشمن فکر دست درازی به کشور را نداشته باشد.

 

حاتمی با بیان اینکه آمریکایی ها می خواهند تمام کشورها زیر استعمار انها باشند و وقتی کشورهایی همانند جمهوری اسلامی ایران خواهان استقلال هستند، این موضوع برای آنها سنگین است.

 

وی گفت: امروز کشور در شرایط بسیار مطلوبی نسبت به گذشته است و ابزار های قدرت ما بسیار پیشرفته تر  است.

 

وی افزود: اکنون سخنان دشمنان نسبت به دست درازی به کشور یک خیال واهی بیشتر نیست و آنها خود به قدرت کشور در منطقه آگاه هستند و کوچکترین اقدام آنها بی پاسخ نخواهد ماند.

 

وی در پایان گفت:  سرفصل سبک زندگی نیز که یکی از سرفصل های مورد تاکید رهبری است، زنان می توانند نقش موثری در زمینه ترویج سبک زندگی اسلامی و کاهش آسیب های اجتماعی ایفا کنند.

انتهای پیام/ محسن محمدی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶:۴۰

شناسه خبر: 81231

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب