آنتی بیوتیک‌های رایج ممکن است باعث اختلالات قلبی شوند خبرگزاری علم و فناوری - آنتی بیوتیک‌های رایج ممکن است باعث اختلالات قلبی شوند
تحقیقات جدید نشان می‌دهد؛

آنتی بیوتیک‌های رایج ممکن است باعث اختلالات قلبی شوند

دانشمندان برای اولین بار ارتباط میان دو نوع از اختلالات قلبی و یکی از انواع آنتی بیوتیک رایج را دریافتند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از Science Daily؛ دانشمندان در تحقیقی دریافتند بیمارانی که آنتی بیوتیک‌های فلوروکینولون مانند سیپروفلوکساسین و یا سیپرو را مصرف می‌کنند، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی در آن‌ها 4/2 برابر بیشتر از سایر بیماران است. در این بیماران برگشت خون از طریق آئورت و دریچه میترال که در آن‌ها خون به قلب بازمی‌گردد در مقایسه با بیمارانی که آموکسی سیلین مصرف می‌کنند دچار اختلال می‌شود.

مهیار اطمینان، سرپرست محققان این تحقیق بیان داشت: "پزشک می‌تواند بیماران را تنها با یک قرص که به صورت روزانه مصرف کنند به خانه بفرستد. این گروه آنتی بیوتیک‌ها بسیار رایج است، اما در اغلب موارد به خصوص عفونت‌ها آنتی بیوتیک مورد نیاز نیست. در این موارد تجویز نامناسب می‌تواند منجر به اختلالات قلبی جدی شود".

در این تحقیق دانشمندان داده‌های حاصل از سیستم گزارش مدیریت داروی ایالات متحده را تحلیل کردند. همچنین آن‌ها پایگاه داده بیمه‌های خصوصی را تحلیل کردند که دموگرافی‌ها، تشخیص دارو، میزان تجویزشده و طول درمان از آن جمله است. محققان 12505 مورد برگشت خون دریچه‌ای دارای 125020 مورد را در نمونه تصادفی بیش از نه میلیون بیمار تشخیص دادند.

نتایج این تحقیق نشان داد که خطر بازگشت میترال و یا آئورت یعنی بازگشت خون به قلب با استفاده اخیر در بالاترین میزان استفاده قرار دارد. آن‌ها دریافتند خطر بازگشت خون میترال یا آئورت با استفاده از آنتی بیوتیک در گذشته افزایش نمی‌یابد.

زمان انتشار: شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 81259

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب