پژوهشکده تربیت مدرس با مرکز اکولوژی انسانی سوئد تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

پژوهشکده محیط زیست دانشگاه تربیت مدرس با مرکز اکولوژی انسانی سوئد با انعقاد تفاهم نامه‌ای، با یکدیگر همکاری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، پژوهشکده محیط زیست این دانشگاه تفاهم نامه دوجانبه‌ای را با مرکز اکولوژی انسانی در گوتنبرگ سوئد که از اولین و پیشرفته‌ترین مراکز دنیا در حوزه انرژی و محیط زیست محسوب می‌شود، امضاء و تبادل کرد.

بر اساس این تفاهم نامه پژوهشکده می‌تواند با همکاری آن مرکز دوره‌های توانمندسازی مؤثری جهت بروزرسانی و توسعه دانش اجرایی و بومی سازی تجربه‌های جهانی در کشورمان را برگزار کند.

برنامه توانمندسازی پژوهشگران جوان ایرانی جهت آشنایی با جدیدترین و موفق‌ترین فناوری‌های آزموده شده و مورد بهره برداری در حوزه اکولوژی انسانی (معماری، شهرسازی، انرژی، آب، پسماند و محیط زیست) در دوره‌های مقدماتی دو هفته‌ای در هر فصل با ظرفیت محدود و دوره‌های پیشرفته سه ماهه برای برگزیدگان دوره‌های مقدماتی برگزار می‌شود.

در این تفاهم نامه متقاضیان حائز شرایط پس از ارزیابی مدارک و سوابق تحصیلی، پژوهشی، تجربی و امتیازات کسب شده می‌توانند از ۵۰ درصد بورسیه و کمک هزینه دوره‌ها بهرهمند شوند.

به زودی نحوه درخواست و شرکت در دوره‌های یاد شده از طریق وب سایت پژوهشکده اطلاع رسانی خواهد شد.

این تفاهم نامه با هدف توسعه همکاری‌های بین المللی و ارتقای رتبه جهانی دانشگاه در راستای طرح تحول راهبردی از سوی پژوهشکده محیط زیست دانشگاه منعقد شد.

زمان انتشار: دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲:۰۳

شناسه خبر: 82494

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب