مسئولان رسیدگی به مشکلات کارگران پالایشگاه آبادان خبرگزاری علم و فناوری - مسئولان رسیدگی به مشکلات کارگران پالایشگاه آبادان را پیگیری کنند/ جوانان آبادانی به علت تبعیض بیکار هستند
امام جمعه آبادان:

مسئولان رسیدگی به مشکلات کارگران پالایشگاه آبادان را پیگیری کنند/ جوانان آبادانی به علت تبعیض بیکار هستند

امام جمعه آبادان گفت: مسئولان بر اساس قولی که داده اند رسیدگی و پیگیری برای حل مشکلات کارگران پالایشگاه آبادان را تا رسیدن به نتیجه مطلوب را در اولویت کاری خود قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، کارگران پیمانکاری شرکت پالایش نفت آبادان چند ماهی است که حقوق خود را دریافت نکرده اند که این مسئله مشکلاتی را برای آنان به وجود آورد.

کارگران پیمانکاری شرکت پالایش نفت آبادان به منظور پیگیری برای مشکلات خود با حجت الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی پور امام جمعه این شهر دیدار کردند و به بیان مطالبات خود پرداختند.

مسئولان به وعده خود عمل کنند

در این برنامه که در مصلای ثامن الائمه (ع) انجام شد، امام جمعه آبادان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این ارتباط اظهار کرد: مسئولان پالایشگاه قول دادند مشکلات کارگران پیمانکاری را پیگیری کنند.

وی در ادامه با تقدیر از صبر کارگران پالایشگاه آبادان و خانواده های آنها تصریح کرد: ما مطالبات این قشر را بیان کردیم و منتظریم تا هرچه زودتر به مشکلات آنان رسیدگی شود.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی پور عنوان کرد: امیدواریم که مسئولان از اقداماتی که برای حل مشکلات کارگران آبادان انجام می دهند گزارش عملکرد ارائه بدهند تا همگان در جریان قرار بگیرند.

امام جمعه آبادان بیان کرد: مسئولان بر اساس قولی که داده اند رسیدگی و پیگیری برای حل مشکلات کارگران پالایشگاه آبادان را تا رسیدن به نتیجه مطلوب را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی در ادامه تاکید کرد: مسئولان بدانند رسیدگی به مشکلات کارگران پالایشگاه آبادان مطالبه ماست و تا رسیدن به نتیجه اصلی حق و حقوق کارگران‌ آن را پیگیری می کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی آبادان در بخش دیگری از سخنان خود برخی از مشکلات کارگران پالایشگاه را برشمرد و خاطرنشان کرد: برخی از این عزیزان در فاز دو  پالایشگاه ۵ ماه است حقوق نگرفته اند، کدام یک از مدیران که حقوق ۲۵ میلیونی می گیرد یک ماه نگرفتن حقوق را تجمل می کند؟

مسئولان مربوطه باید با مدیران خاطی برخورد کنند

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی پور با اشاره به مشکلات کارگران پس از نگرفتن حقوق در چند ماه، با طرح این سوال که پس این کارگران چگونه باید زندگی کنند؟ گفت: مسئولان مربوطه باید با مدیران خاطی برخورد کنند.

وی در ادامه سخنان خود دغدغه اصلی در آبادان را تبعیض نوان کرد و در این ارتباط توضیح داد: در این شهرستان جوانان تحصیل کرده زیادی وجود دارد و به علت تبعیض های ناروا شغل ندارند و بیکار هستند.

امام جمعه آبادان برخی از دغدغه های اصلی در زندگی هموطنان را نیز بیان کرد و ادامه داد: دغدغه مردم ما بیکاری، تورم و گرانی است ولی متاسفانه برخی با فراموش کردن مشکلات جامعه ذهن مردم را با با ورزشگاه رتن یا نرفتن بانوان مشغول می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی پور از دادستان درخواست کرد اگر در شهرستان آبادان مدیری حقوق کارگران را چند ماه پرداخت نکرد را معرفی کند.

وی در ادامه از صبوری و نجابت کارگران پالایشگاه آبادان که چند ماه حقوق نگرفته اند قدردانی کرد و صبوری آنها را ستود.

همچنین عامر کعبی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی نیز با شنیدن سخنان و دغدغه های کارگران شرکت پالایش نفت آبادان مطالبات آنان را بررسی کرد.

پیگیری برای حل مشکل قرارداد و نحوه پرداخت حقوق و مزایای کارگران پیمانکاری پالایشگاه آبادان از جمله مواردی بود که عضو مجمع نمایندگان خوزستان از طریق وزارت نفت و مسئولان پالایشگاه آبادان، آن را پیگیری کرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۱:۲۵

شناسه خبر: 82748

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب