به اشتراک گذاشتن تجربیات پژوهشگران داخلی و خارجی ب خبرگزاری علم و فناوری - به اشتراک گذاشتن تجربیات پژوهشگران داخلی و خارجی به منظور بررسی چالش‌های نمک زدایی

به اشتراک گذاشتن تجربیات پژوهشگران داخلی و خارجی به منظور بررسی چالش‌های نمک زدایی

«کارگاه بین المللی استحصال املاح و مواد شیمیایی از آبهای شور برای کشورهای حاشیه اقیانوس هند» با حضور پژوهشگران و دانشمندان داخلی و خارجی و به منظور گسترش همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، در پژوهشکده علوم و فناوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری به نقل از روابط عمومی دانشگاه شریف «کارگاه بین المللی استحصال املاح و مواد شیمیایی از آبهای شور برای کشورهای حاشیه اقیانوس هند» با تلاش انستیتو آب و انرژی دانشگاه صنعتی شریف و همکاری مرکز منطقه‌ای علوم و انتقال فناوری اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند صبح امروز سه شنبه 23مهرماه در پژوهشکده علوم و فناوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف آغاز به کار کرد.
در آیین افتتاح این کارگاه دو روزه دکتر محمدرضا موحدی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه طی صبحتهایی گفت: ما در این کارگاه به دنبال پیدا کردن راههایی برای استفاده بهتر از آب و محیط زیست هستیم.
وی به قدمت 50 ساله‌ی انستیتو آب و انرژی شریف اشاره کرد و گفت: تاسیس چنین پژوهشکده‌ای در پنجاه سال پیش نشان از اهمیت بحث آب و محیط زیست در دانشگاه صنعتی شریف دارد.
معاون پژوهشی دانشگاه ابراز امیدواری کرد تا طی برگزاری این کارگاه و با استفاده از تجربیات و تبادل نظر دانشمندان داخلی و خارجی راههایی برای بهبود وضعیت محیط زیست در کشور و منطقه ایجاد شود.
در ادامه این نشست دکتر علیرضا دائمی معاون سابق وزیر نیرو در سخنرانی خود به بیان وضعیت «مدیریت منابع آبی در ایران» پرداخت. همچنین دکتر مجید عباسپور عضو هیئت علمی دانشکده‌ی مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف نیز سخنرانی تخصصی خود را با عنوان «استحصال آب شیرین از منابع دریایی» ارائه کرد.
در این کارگاه دو روزه سه نشست تخصصی با موضوعات؛ اثرات محیط زیستی تخلیه شورابه، کاربرد دوگانه واحدهای گندزدایی آب و عناصر ارزشمند و نایاب برگزار خواهد شد.

«کارگاه بین المللی استحصال املاح و مواد شیمیایی از آبهای شور برای کشورهای حاشیه اقیانوس هند» طی روزهای 23 و 24 مهرماه در پژوهشکده‌ی علوم و فناوری انرژی دانشگاه صنعتی شریف برپاست و دانشمندان و پژوهشگرانی از کشورهای ایتالیا، هند، عمان، سریلانکا، تانزانیا، چین، بنگلادش و... در این نشست حضور دارند.
 

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰:۵۸

شناسه خبر: 82865

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب