شرکت تیم رباتیک یزد در مسابقات بین المللی ازبکستان

نماینده ایران در مسابقات رباتیک ازبکستان اعلام کرد: تیم استان یزد تنها نماینده کشورمان در مسابقات ازبکستان خواهد بود.

نماینده ایران در مسابقات رباتیک ازبکستان در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری یزد گفت: كميتة دائمي سازمان كنفرانس اسلامي در زمينة همكاريهاي علمي و فني (COMSTECH) اولین مسابقه رباتیک در سطح کشورهای اسلامی را در تاریخ 5 تا 9 آبان 1398 در تاشکند ازبکستان برگزار می‌ کند.

 محمد داودی افزود:  این مسابقات در دو رشته رباتِ جنگجویِ هوشمند و ربات فوتبالیست برگزار خواهد شد.

وی بیان داشت: 6 تیم از کشورمان برای شرکت در این مسابقات اعلام آمادگی کردند که از این تعداد سه تیم تائید شدند.  تا آنجا که بنده اطلاع دارم دو تیم دیگر نیز بنا به دلایلی انصراف داده اند و لذا تنها تیمی که از ایران اعزام می شود تیم استان یزد متشکل از بنده به عنوان  مسئول بخش مکانیک و طراحی و ساخت ربات و "جواد متوسل المهدی" برنامه نویس ربات خواهد بود.

داودی با بیان اینکه نماینده کشورمان در رشته ربات جنگی هوشمند شرکت خواهد کرد، گفت: سعی کردیم که اصول کار خود را بر سرعت و چابکی ربات قرار دهیم. چون وزن ربات سبک بوده و مانور ما در سرعت نمود پیدا می‌کند تا بتوانیم حریف را غافلگیر کنیم. ما همچنین سعی کرده ایم از پیشرفته ترین موتور های ساخته شده، جدیدترین سنسورها و سریع ترین پردازنده ممکن در این روبات استفاده کنیم.

 وی در مورد نحوه برگزاری این مسابقه نیز عنوان کرد: اپراتورها هیچ گونه دخالتی در مسابقه ندارند. ربات وارد زمین می‌شود و تا پایان مسابقات هیچکس حق کنترل از راه دور ربات را ندارد. در نتیجه ربات ها باید به صورت خودکار با هم مبارزه کنند.

داودی در پایان اظهار داشت: بسیار تلاش کردیم که ربات کارآمدی را برای مسابقات طراحی کنیم، انشاالله در این مسابقات خوب عمل خواهیم کرد.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۴:۳۲

شناسه خبر: 82937

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
Kasra Khalafi
۱ مخالف          ۰ موافق
پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۴:۴۱

یزد تنها نماینده ی کشور نیست تیم رباتیک پارسیان دانشگاه امیرکبیر هم در این مسابقات در زمینه فوتبالیست شرکت میکنه

اشتراک گذاری مطالب