مدیر علمی ناحیه بقیه الله(عج) در گفتگو با علم و فناوری:

برگزاری اردوی ۵ روزه نخبه پروری

به همت پایگاه بسیج علمی شهید جعفری ناحیه مقاومت بسیج سپاه بقیه الله (عج) شیراز اردوی نخبه پروری و استعداد یابی برگزار شد.

مهندس محمد رحمانی، مدیر علمی ناحیه مقاومت بسیج سپاه بقیه الله (عج) شیراز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در فارس  از اجرای موفق اردوی 5 روزه جذب نخبگان توسط پایگاه بسیج علمی شهید جعفری خبر داد.

 

مدیر علمی ناحیه بقیه الله (عج) گفت: ناحیه بقیه الله(عج) شیراز یک ناحیه اثرگذار، مهم و استراتژیک دراستان فارس و همچنین جزو 10 ناحیه بزرگ کشور می باشد از اینرو رسالت علمی دراین ناحیه نیز به تبع سنگین تر و حیاتی تر خواهد شد و می بایست با توجه به تعداد زیاد حوزه ها و پایگاه های این ناحیه برنامه ریزی مناسبی نیز به جهت خدمات دهی شایسته تر و اقدامات هوشمندانه و کارا در نظر داشت تا بتوان بخوبی از تمام ظرفیت نهفته این ناحیه استفاده نمود؛ از اینرو تعدادی اردو و همایش جذب ویژه نخبگان و صاحبان ایده و نظر در نظر گرفته شده که تا پایان سال جاری اجرا و علاقه مندان به حوزه علم و پژوهش را جذب و در جهت تقویت بنیه علمی و ارتقا سطح دانش و همچنین حمایت و هدایت آنان گام های اساسی برداشته خواهد شد.

 

مهندس رحمانی اذعان داشت: با توجه به شروع فصل مدارس،  پایگاه بسیج علمی این ناحیه اقدام به اطلاع رسانی و فراخوان از نوجوانان و دانش آموزان با استعداد نموده که این فراخوان از طریق حضور کارشناسان این پایگاه در مدارس و کانون های فرهنگی و با شرح فعالیت ها و اقناع سازی والدین صورت پذیرفته و بعد از مراجعه دانش آموزان به همراه والدین به مجتمع بسیج علمی شهید جعفری و ثبت نام در این اردو شرکت کرده اند که بحمدالله در این اردو تعداد 75 نفر حضور داشته اند.

در این اردوی 5 روزه که در هر روز برنامه ای خاص را شامل شده است با در نظر گرفتن اقتضای سنی مخاطبین برنامه های مناسب و متنوع و جذاب برگزار گردید.

روز اول اردو بصورت اردوی تفریحی در اردوگاه و همچنین بازدید علمی از ساعت 8 صبح لغایت 18 عصر به جهت آشنایی بیشتر مخاطبین با کارشناسان و مربیان پایگاه علمی و برنامه های پیش رو و همچنین آشنایی نخبگان دانش آموز با یکدیگر و ایجاد فضای دوستی و رفاقت و تعامل برگزار گردید.

 

روز دوم اردو در قالب کارگاه های علمی و مهارتی در مکان مجتمع پایگاه علمی شهید جعفری با برگزاری کلاس خلاقیت با چوب، صنایع چوب و بازی و خلاقیت و ساخت موشک دانش آموزی توسط اساتید مجرب و متخصص صورت پذیرفت.

روز سوم اردو بصورت مشاوره تحصیلی ویژه شرکت کنندگان به همراه والدین برگزار گردید که در این طرح به صورت فردی و خانوادگی مسائل و مشکلات موجود فرد مطرح و توسط مشاور بررسی و راهکار و مشاوره لازم ارائه می گردید

روز چهارم که برآیندی از روزهای قبل اردو بوده بعنوان روز ارزیابی و برگزاری آزمون هوش و خلاقیت انجام پذیرفت و مخاطبین از طریق آزمون های استاندارد مورد ارزیابی قرار گرفتند.

روز پنجم و در واقع روز آخر اردو متعلق به والدین دانش پذیران بوده که بصورت اختتامیه برگزار گردید و نتایج آزمون و خروجی کیفی و تجلیل از نفرات برتر اردو صورت پذیرفت.

رحمانی اضافه کرد: تمامی عناوین و برنامه هایی که مطرح گردید حاصل تلاش های شبانه روزی و دغدغه مندانه برادران ارزشی و متخصص و جوان بنده در مجموعه پایگاه علمی شهید جعفری می باشد که با دغدغه مندی و تلاش مجاهدانه این اتفاق بزرگ و شایسته  را رقم زدند و برخود لازم میدانم که از این عزیزان آقایان مهندس بی طرف ، باغچه بان و افراسیابی و دیگر دوستان تشکر و قدردانی بعمل آورم.

 

در پایان رحمانی به خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از برگزاری کلاس های متنوع علمی و خلاقیت و همچنین کلاس های کمک درسی ویژه دانش آموزان خبر داد که علاقه مندان می توانند با مراجعه به پایگاه بسیج علمی شهید جعفری واقع در خیابان مسلم بن عقیل (بولوار رحمت) ثبت نام و از ظرفیت عظیم این مجموعه بهره مند گردند.

 

خبرنگار: سامان معرف

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 82995

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب