طرح مطالعاتی پدافندغیرعامل خراسان شمالی تا پایان ا خبرگزاری علم و فناوری - طرح مطالعاتی پدافندغیرعامل خراسان شمالی تا پایان امسال به اتمام می رسد

طرح مطالعاتی پدافندغیرعامل خراسان شمالی تا پایان امسال به اتمام می رسد

مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان شمالی گفت: طرح مطالعاتی پدافندغیرعامل استان و مرکز استان در حال انجام است و تا پایان امسال به اتمام می رسد.

مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان شمالی گفت: طرح مطالعاتی پدافندغیرعامل استان و مرکز استان در حال انجام است و تا پایان امسال به اتمام می رسد.

 

ثروتی با اشاره به اینکه اجرای طرح مطالعاتی پدافندغیرعامل استان و مرکز استان به عنوان نقشه راه و چشم انداز درست از پدافند غیر عامل در استان است،افزود: برای اجرای دو طرح مذکور بالغ بر ۲۹۵ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته است که تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.


وی پدافندغیرعامل را مجموعه از اقدامات غیرمسلحانه که موجب کاهش آسیب‌پذیری، افزایش بازدارندگی، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و اقدامات نظامی دشمن عنوان کرد و افزود: یکی از مهمترین کارکرد پدافند غیرعامل دفاع از مردم و زیرساخت‌های کشور است. 


وظیفه تمام دستگاه ها و کارگروه ها در زمینه پدافند غیرعامل رصد و پایش تهدیدات دشمن است تا با شناسایی و شناخت نقاط آسیب در زمینه های مختلف، آسیب پذیری خود را به حداقل برسانیم. 


وی با اشاره به اینکه شعار امسال هفته پدافند غیرعامل مقاومت و بازدارندگی بارونق تولید است، گفت:اجرای 20 مانور و رزمایش دستگاه‌های اجرایی،افتتاح پروژه‌های پدافند غیرعامل، افتتاح 3 پروژه در حوزه زیرساختی آبفای شهری با اعتبار چهار میلیارد تومان،برگزاری نشست‌های تخصصی، صبحگاه‌های مدارس و دوره‌های آموزشی از جمله برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل در خراسان شمالی است.


مدیرکل دفتر پدافند غیرعامل استانداری خراسان شمالی به ضرورت آمادگی دستگاه هابرای خدمت رسانی به مردم در مواقع بحران اشاره کرد و افزود:طی هفته پدافند غیرعامل در استان آمادگی زیرساختی دستگاه ها و مولدهای اضطراری در مواقع بحران و اضطراری مورد سنجش قرار می گیرد. 


وی با بیان اینکه ردیف اعتباری مستقل برای پدافند غیرعامل تعریف نشده است، تصریح کرد:با توجه به محدودیت منابع اعتباری دستگاه‌های اجرایی، یکی از درخواست های ما تدوین ردیف اعتباری مستقل و جداگانه برای اجرای طرح های پدافند غیرعامل در استان است.

زمان انتشار: چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷:۳۱

شناسه خبر: 83046

مطالب مرتبط :
ششمین دوره نمایشگاه صنایع پدافند غیرعامل

ششمین دوره نمایشگاه صنایع پدافند غیرعامل

ششمین دوره نمایشگاه صنایع پدافند غیرعامل درمحل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزارشد. / عکاس: فاطمه قدم زاده

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب