دولت بخشی از اعتبارات نفتی را به مردم آبادان اختصا خبرگزاری علم و فناوری - دولت بخشی از اعتبارات نفتی را به مردم آبادان اختصاص دهد/ ضعف مدیریتی برخی از مسئولان شهری
امام جمعه آبادان:

دولت بخشی از اعتبارات نفتی را به مردم آبادان اختصاص دهد/ ضعف مدیریتی برخی از مسئولان شهری

امام جمعه آبادان خواستار توجه دولت برای رفع مشکلات شهری منطقه شد و گفت: وزارت نفت بخشی از اعتبارات نفتی را به مردم آبادان اختصاص دهد تا مشکلات شهر حل شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، آبادان یکی از شهرهای نفتخیز استان خوزستان است که علاوه بر نفت صنایع جانبی آن مانند پتروشیمی و پالایشگاه نیز در وجود دارد.

علاوه بر آن چند سالی است که آبادان به منطقه آزاد تبدیل شده است ولی با این حال مشکلات زیادی دارد که بر هیچ کس پوشیده نیست.

در همین ارتباط حجت ‌الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی‌پور امام جمعه آبادان در نمازجمعه این شهر نفتخیز که در مصلای ثامن الائمه (ع) برگزار شد برخی از مشکلات این شهر را بیان کرد.

کم کاری برخی از مسئولان دلیل مشکلات آبادان

وی در خطبه ‌های نماز جمعه آبادان زیرساخت های این شهر را نامناسب توصیف کرد و گفت: در جریان بارندگی چند روز گذشته این مسئله به خوبی نمایان شد.

امام جمعه آبادان در ادامه با طرح این سوال که چرا یک بارندگی متوسط باید این همه خرابی به بار آورد؟ تصریح کرد: در شهری که بندر، پالایشگاه، پتروشیمی و منطقه آزاد وجود دارد چرا باید این همه مشکلات به وجود آید؟

وی کم کاری برخی از مسئولان را دلیل مشکلات آبادان دانست و خاطرنشان کرد: متاسفانه کم ‌کاری برخی از مسئولان  سبب می شود که شرمنده مردم به ویژه در مناطق محروم باشیم.

حجت ‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی پور در بخش دیگری از خطبه های نمازجمعه از ضعف مدیریتی برخی از مسئولان شهر آبادان به شدت انتقاد کرد و به بیان برخی از مشکلات منطقه پرداخت و عنوان کرد: این همه امکانات در این شهر وجود دارد اما برای مردم این شهر خروجی ندارند، به دلیل ضعف مدیریت ها از مردم مناطق سلیچ، ذوالفقاری، سده، فیه، دهکده بریم، علوانیه و سایر نقاط این شهر خجالت می کشیم، تا کی باید مردم آبادان زجر بکشند و با مشکلات دست و پنجه نرم کنند.

زیرساخت های شهری آبادان مناسب نیست

وی با اشاره به کم کاری های صورت گرفته در آبادان خاطرنشان کرد: زیرساخت های شهری مناسب نیست، آن مدیری که نتواند منطقه خود ر ا نظارت و نظافت کند به درد مدیریت نمی خورد، مدیری که نتواند زباله های شهر را جمع کند به درد مدیریت در این شهر نمی خورد.

امام جمعه آبادان با اشاره به تذکرات خود به مسئولان منطقه عنوان کرد: وقتی به مدیری می گوئیم حاضری خانواده خودت در این منجلاب ها به وجود آمده در نقاط شهر راه برود و لباس هایش کثیف شود به ما می گوید شما توهین کردید در صورتی که این طور نیست.

وی در همین ارتباط توضیح داد که توهین یعنی کسی توان مدیریتی نداشته باشد، نتواند زباله های شهر را جمع آوری، زیر ساخت های شهر را درست و به مردم خدمت رسانی کند در مدیریت باشد.

حجت ‌الاسلام والمسلمین ابراهیمی پور در بخش دیگری از سخنان خود خواستار توجه دولت برای رفع مشکلات شهری آبادان شد و ادامه داد: وزارت نفت بخشی از اعتبارات نفتی را به مردم آبادان اختصاص دهد تا مشکلات شهر حل شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۳:۲۹

شناسه خبر: 83071

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب