۸۰۰نفر دانش آموز نیازمند بجنورد چشم انتظار کمک خیران خبرگزاری علم و فناوری - ۸۰۰نفر دانش آموز نیازمند بجنورد چشم انتظار کمک خیران

۸۰۰نفر دانش آموز نیازمند بجنورد چشم انتظار کمک خیران

مهر گذشت هم اکنون در آبان ماه به سر می بریم اما متاسفانه هنوز هم در استان خراسان شمالی دانش آموزانی هستند که منتظر حمایت و نگاه خیران و نیکوکاران هستند، این دانش اموزان هنوز نتوانسته اند نوشت افزار لازم، لباس یا فرم مدارس کیف و کفش تازه تهیه کنند. داش اموزانی هستند که شروع سال تحصیلی را با کفش های پاره، کیف کهنه و لباس کهنه خواهر و بردار خود جشن گرفتند، متاسفانه در اول سال تحصیلی ذوق و شوق بر لبانش خشکید.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری،  تعدادی از دانش آموزان نیاز در استان خراسان شمالی شناسایی شده اند که هنوز نتوانسته اند از کمک های خیران بهره مند شوند، این افراد کمک خیران  را می طلبند.

دانش آموزان دختر و پسر مقطع ابتدایی و حتی راهنمایی در سر کلاس درس حاضر شدند اما کیف و کفش کهنه آنها چشم را آزارده خاطر می کند ، معلم این کلاس در شروع سال تحصیلی برای تعدادی از دانش آموزان نوشت افزار تهیه کرد و حتی در چند روز اول صبحانه نیز برای آنان تهیه می کرد اما هم اکنون نمی تواند به تعداد زیادی دانش آموز کمک کند و از خیران می خواهد که به این امر روی بیاورند.

 

یکی از معلمان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: در شروع سال تحصیلی جدید خیران، موسسه ها، اداره ها، دستگاه ها، بانک ها و حتی برخی از کارخانه ها به یاری دانش آموزان بی بضاعت شتافتند و تا حدودی کمک نیز شد اما پاسخگوی نیاز دانش آموزان نیست.

 

مریم گریوانی افزود: در این سال ها که خانواده ها با مشکلات اقتصادی مواجه شده اند دانش آموزان به کمک بیشتری نیاز دارند، تامین یک بسته حمایتی نیاز آنان را برآورده نمی کند بلکه به کمک بیشتری نیاز دارند تا نبود لباس و نوشت افزار موجب ترک تحصیل آنان نشود.

 

وی تصریح کرد: متاسفانه وضعیت مدارس حاشیه شهر ها به خصوص بجنورد مناسب نیست تعداد زیادی دانش آموز نیازمند هستند که به کمک و یاری نیاز دارند، این کودکان از بیشتر امکانات محروم هستند.

 

وی با بیان اینکه فصل سرد و سرما نیز رسیده است افزود: هم اکنون دانش آموزان نیازمندکفش مناسب، لباس های گرم هستند از خیران می خواهیم به یاری ما بشتابند.

 

وی از خیران خواست تا نذر های غذایی خود را به مدارس بیاورند و گفت: متاسفانه بیشتر دانش آموزان گرسته در سر کلاس درس حاضر می شوند، اگر برخی از خانواده ها نذر غذا دارند با مدارس حاشیه شهر هماهنگ کنند تا این کودکان نیز وعده ای غذای گرم داشته باشند.

 

وی افزود: فرهنگ حمایت دانش آموزان کم بضاعت در راستایی اهداف مسئولیت های اجتماعی باید در جامعه نهادینه شود، همزمان با بازگشایی مدارس کمک به دانش آموزان نیازمند شروع شد اما در حقیقت باید کمپینی با عنوان با هم برای مهر طرح ریزی و اجرا شود تا کمک ها مستمر باشد. 

 

و یبا بیان اینکه بیایید دانش آموزان فقیر را هم مانند فرزندان خود خوشحال کنیم گفت: می توانیم ذوق و شوق را در نگاه های قشنگ فرزندان مان ببینیم در حالی که در میان قفسه های لوازم التحریری ها در حال انتخاب دفترهای رنگارنگ هستند.


 وی افزود: واقعیت این است که فرزندان دیگری ، درست مانند فرزندان ما و با همان آرزوها و رویاها وجود دارند که تنگدستی پدر و مادرهایشان اجازه نمی دهد رفتن به مدرسه را با خوشحالی آغاز کنند.

 

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی نیز گفته بود که دانش آموزان نیازمند شناسایی خواهند شد و در این خصوص بانک اطلاعاتی نیز تشکیل  می شود. 

مجید الهی راد  اظهار داشت: شمار زیادی دانش آموزان نیازمند که از نظر پوشاک و تغذیه دچار مشکل هستند به دغدغه معلمان تبدیل شده است که بعضاً با جذب نیکوکاران کمک‌های موردی نیز برای این قشر فراهم کرده‌اند اما پاسخگوی نیاز آنان نبوده است.

 

وی اظهار داشت: همچنین به علت نبود ساماندهی کمک‌ها با اولویت انجام نمی‌شود و برخی از دانش آموزان نیازمند از کمک‌ها محروم بودند.

الهی راد با بیان اینکه آماری از این تعداد دانش آموزان نداریم گفت: بعد از تشکیل بانک اطلاعاتی این آمار نیز به د ست خواهد آمد.

 

تنها ۶ هزار و ۵۰۰ دانش آموز، ۹۹۰ دانشجو و ۳۰۰ طلب زیر پوشش کمیته امداد خراسان شمالی هستند این در حالی است که تعداد زیادی از دانش آموزان فقیر و نیازمند هستند که پدر و مادر دارند اما هم اکنون نیازمند هستند چرا که بد سرپرست و یا یکی از والدین در زندان هستند اما آماری از این افراد وجود ندارد.

 

هم اکنون بیکاری و فقر موجب شده است تا تعداد زیادی از دانش آموزان نیاز به حمایت داشته باشند.

زمان انتشار: شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱:۲۷

شناسه خبر: 83087

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب