سرنوشت مبهم ۹۰ میلیارد تومان بودجه فرهنگی دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری - سرنوشت مبهم ۹۰ میلیارد تومان بودجه فرهنگی دانشگاه‌های مازندران
مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران مطرح کرد

سرنوشت مبهم ۹۰ میلیارد تومان بودجه فرهنگی دانشگاه‌های مازندران

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران از سرنوشت مبهم بودجه ۹۰ میلیارد تومانی فرهنگی دانشگاه‌های مازندران خبر داد و گفت: شفافیتی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، جشنواره فرهنگی هنری ققنوس در مازندران وارد پنجمین دوره خویش شده است.

سید امیر ساداتی کرمی مسؤول بسیج دانشجویی استان مازندران در جمع خبرنگاران استان، اظهار کرد: فرخوان برگزاری این جشنواره در تیرماه صادر شده است و آثار این جشنواره از ابتدای آذرماه در دبیرخانه دریافت می‌شود.

وی با اعلام اینکه تا روزهای آخر دی ماه آثار در دبیرخانه دریافت می‌شود، تصریح کرد: داوری آثار از بهمن ماه انجام می‌شود و مراسم افتتاحیه این جشنواره اسفنده ماه سال جاری در دستور کار قرار می‌گیرد.

مسئوول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران با اشاره به برنامه‌ریزی های انجام شده برای دعوت از دانشگاه‌های در این جشنواره، گفت: حساسسیت در دانشگاه‌های استان مازندران برای حضور پرتعداد در برنامه کاری قرار گرفته و میزان حضور دانشگاهیان سال به سال در حال افزایش است.

وی با اعلام اینکه برنامه داریم از ظرفیت همه دانشگاه‌های استان در این جشنواره استفاده کنیم، گفت: نقطه مطلوب ما حضور پرتعداد دانشگاه‌هیان استان در این جشنواره است.

ساداتی کرمی به ارتباط مناسبی که بین تولید کنندگان آثار برتر با سازمان‌های مرتبط ایجاد شده اشاره کرد و افزود: باید ارتباط بین افراد خلاق و سازمان‌ها تقویت شود.

وی در بخشی از صحبت‌های خویش به نامشخص بودن وضعیت بودجه فرهنگی دانشگاه‌های استان مازندران اشاره کرد و افزود: سرانه فرهنگی هر دانشجو برای یکسال 45 هزار تومان است، 200 هزار دانشجو در سطح استان مشول تحصیل هستند که سالانه 90 میلیارد تومان بودجه در این بخش اختصاص داده می‌شود.

مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران خاطر نشان کرد: نحوه هزینه کرد بودجه فرهنگی دانشگاه‌های مازندران مشخص نیست،آیا واقعا در مازندران سالانه 90 میلیارد تومان برای فعالیت فرهنگی در سطح دانشگاه‌های استان مازندران هزینه می‌شود.

یکی از مطالبه‌گری بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران، بحث شفافیت آراء نمایندگان مجلس مازندران بوده است.

نمایندگان مجلس مازندران به صورت یک طرفه در بحث شفافیت آرا تا آنجایی که می‌توانستند نزد مردم در رسانه‌ها کارنامه خویش را پررنگ جلوه دادند.

اما ساداتی کرمی در این ارتباط بحث جدی با رسانه‌های مازندران مطرح کرده است.

وی با اعلام اینکه نمایندگان مازندران نسبت به دو فوریت طرح شفافیت آرا نظر مساعد نداشتند، گفت: هیچ نماینده مازندران موافق طرح دو فوریت شفافیت آرا در مجلس نبوده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 83095

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب