به همت مهندس مهندس سعید مرادی و مهندس حسین کامیار خبرگزاری علم و فناوری - به همت مهندس مهندس سعید مرادی و مهندس حسین کامیار و با حمایت مادی و معنوی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان البرز، دستگاه فنرجمع کن با موفقیت به تولید رسید.
تولید دستگاه فنرجمع کن:

به همت مهندس مهندس سعید مرادی و مهندس حسین کامیار و با حمایت مادی و معنوی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان البرز، دستگاه فنرجمع کن با موفقیت به تولید رسید.

مهندس حسین کامیار، از اعضاء کارگروه خانه نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان البرز از تولید دستگاه فنرجمع کن خبر داد.

مهندس کامیار عضو کارگروه خانه نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان البرز، خبر از تولید دستگاه فنرجمع کن به عنوان یکی طرح های حمایتی مرکز حمایت از طرح ها و پروژه های سازمان بسیج علمی، پژوهشی وفناوری البرز داد.

وی افزود: دستگاه فنر جمع کن برقی با استفاده از پنیون شانه ای با بهره گیری از سیستم جعبه فرمان پنیون شانه ای عمل می کند عملکرد دستگاه پیشنهادی به گونه ای است که جمع کردن و مهار کردن نیروی فنر با استفاده از موتور برقی بوده و ریل متحرک که فک روی آن نصب شده به کمک کاسه تعادل فنر را مهار کرده تا کمک فنر آزاد شود. زمینه فنی پروژه مورد نظر مکانیک خودرو می باشد.

کامیار گفت: تاکنون تعمیرکاران برای جمع کردن فنر و در آوردن از لوله با کمک فنر از یک پیچ به طول حدودا 50سانتی متر، و دو سر مهره خور همراه دو سر فک دستی قابل تنظیم از دو طرف فنر به صورت 180درجه ای استفاده می کنند به دو نفر نیروی کار برای جمع کردن فنر نیاز دارد و خطرناک بودن عملکرد آن به لحاظ اینکه ممکن است فک بشکند یا پیچ و مهره های مربوطه به جمع کردن فنر هرز شود و به تعمیرکاران آسیب برساند از معایب مهم این روش تعمیر بشمار می آید اما طراحی دستگاه مورد نظر به گونه ای است که اینگونه مشکلات را حل می کند.

این طرح در صنایع خودروسازی کاربرد دارد.

زمان انتشار: یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱:۳۱

شناسه خبر: 83116

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب